ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Korona Virüsü Nedeniyle TüvTürk Araç Muayeneleri Ertelendi!

Korona Virüsü Nedeniyle TüvTürk Araç Muayeneleri Ertelendi!
03.04.2020

TüvTürk Araç Muayeneleri Ertelendi! Korona virüsü etkisini arttırarak tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Korona virüsü salgını dolayısıyla birlikte pek çok tedbir de beraberinde gelmiş bulunmaktadır. Alınan tedbirler sokağa çıkma yasağından başlayarak pek çok tedbir kapsamını da beraberinde getirmektedir. Korona virüsünün etkinliğini oldukça yoğun olarak hissettiğimiz Türkiye genelinde de alınan tedbirler her geçen gün arttırılmaya devam etmektedir.

Korona virüsünün patlak verdiği zaman sürecinde aracının muayene süresi gelen ve yaptıramayan vatandaşlarımız için 3 aylık erteleme kararı gelmiş bulunmaktadır. Alınan karara göre 3 aylık ertelemenin ardından aracını 45 günlük zaman zarfı içerisinde muayene ettirmek gerekmektedir. Tanımlanan bu 45 gün içerisinde aracın muayene edilmesi zorunlu olmaktadır. Belirtilen süre gerekli görülmesi durumunda Bakanlık tarafından uzatılabilecek.

TüvTürk Araç Muayenelerinde Son Dakika Gelişmeleri 

TüvTürk Araç Muayenelerinde Son Dakika Gelişmeleri, Türkiye olarak korona virüsüne karşı alınan tedbirler için bir son dakika gelişmesi yaşanarak bir yenisi daha eklenmiş bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı gelen bir yeni tedbir daha kamuoyuna duyurulmuş ve Resmi Gazete’de yayımlanarak bildirilmiştir. Buna göre Motorlu Taşıt sahibi olan vatandaşlara araçları için muayene süresi gelenlere, Ulaştırma Bakanlığı Resmi Gazete’de yayımlanmış olan yönetmelik için değişikliğe gitmiş bulunmaktadır.

Korona virüsü tüm dünya genelini etkisini arttırmaya devam etmektedir. Virüsün Türkiye genelinde de görülmesi insanların sağlığı için alınması gereken pek çok tedbiri de yanında getirmiş bulunmakta. İlk olarak yetkili kesim tarafından açıklama zorunlu olmadığı müddetçe dışarı çıkılmaması olmaktadır. Ardından bunun gibi pek çok tedbir alınmış ve her geçen süre zarfında tedbirler artarak alınmaya devam ediyor. Bu tedbirlerden en sonuncusu ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan son dakika haberi olmaktadır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından gelen son dakika haberi kapsamına göre, Motorlu Araçların Muayenesi, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. Maddesi gereğince zorunlu olan, trafiğe çıkan motorlu ya da motorsuz taşıtların yolcu ve trafik güvenliğine uygun nitelikleri taşıyıp taşımadığının kontrol edilmesi olmaktadır. Motorlu taşıt sahibi olan ve aracının muayene süresi gelmiş olanlar için Ulaştırma Bakanlığı Resmi Gazete’de yayımladığı yönetmelikte değişikliğe girmiş bulunmaktadır. Buna göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan son karara göre, araç muayene süresi gelenlere 3 aylık daha süre tanınmış bulunmaktadır.  Tanınan üç aylık sürenin sonunda 45 gün içerisinde belirtilen araçların muayenesini yaptırmaları gerekmektedir.

E-Devlet Tüvtürk Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Araç Muayene Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.