emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul’a Müjde Kapalıçarşı 1 Haziran 2020 Tarihinde Açılıyor!

İstanbul’a Müjde Kapalıçarşı 1 Haziran 2020 Tarihinde Açılıyor!
08.05.2020

İstanbul’a Müjde Kapalıçarşı Açılıyor! Korona virüsü nedeni ile kepenk indiren Kapalıçarşı için beklenen haber geldi. Osmanlı döneminden bu güne kapılarını daha önce hiç kapatmayan çarşı, korona virüsü nedeni ile kapatılmıştı. Korona virüsü salgınının beklendiği gibi seyrinin azalması ile birlikte İstanbul Kapalıçarşı için açılış tarihi verildi. Çarşının açılması ile gerekli tüm tedbirler alınmış bulunmaktadır. İstanbul Kapalıçarşı kapılarını tekrar 1 Haziran 2020 Pazartesi günü açmaya hazırlanmaktadır. İstanbul Kapalıçarşı 1 Haziran’dan sonra kapılarını ziyaretçilere saat: 10.00 – 16.00 arasında açacak.

Korona virüsünün ülke geneline de sıçramasının ardından, alınan tedbirler arasında Kapalıçarşı’nın da kapatılması da bulunmaktadır. İstanbul Kapalıçarşı günde ortalama 150 bin yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapılıyordu. Kapalıçarşı oldukça eski bir tarihe sahip olmakla beraber 559 yıllık geçmişe sahip olmaktadır. Ülke olarak normalleşme süreçlerinin başlamasının ardından alışveriş merkezlerinin açılacağı haberi gelmiş ve buna istinaden de Kapalıçarşı’nın tekrardan ziyaretçilere açılması kararı alınmış bulunmaktadır. Gelen bilgiye köre 24 Mart 2020 tarihinde korona virüsü nedeni ile ziyaretçiler için tamamen kapatılan Kapalıçarşı 1 Haziran 2020 Pazartesi günü tekrar ziyaretlere açılacak. Korona virüsünden önce çalışma saatleri sabah 08.00, akşam kapanışı ise 18.00 olan Kapalıçarşı’nın salgın nedeni ile yeni çalışma saatleri ise sabah 10.00, akşam 16.00 olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

Kapalıçarşı Girişleri Maskesiz Olmayacak!

Kapalıçarşı Girişleri Maskesiz Olmayacak! Yaklaşık olarak 2 aydır kapalı olan Kapalıçarşı’nın, yoğun sağlık tedbirlerinin alındığını belirten Fatih Belediye Başkanı’nın çarşının açılışından önce tamamen ilaçlama işleminin yapılacağını belirtmiş bulunmaktadır. Başkan, her gün onlarca turisti ağırlamakta olan dünyanın en eski ve kapalı olan Kapalıçarşı için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini belirtmiş bulunmaktadır. Başkan açılışın hemen öncesinde tüm çarşının ilaçlanacağını ve çarşı içerisinde maskesiz çalışan olmayacağı gibi, maskesiz ziyaretçide kesinlikle olmayacak dedi.

Ziyaretçi ve çalışanlar için maske ve hijyen kurallarına uyularak, sosyal mesafe kuralları da gözetilerek de ateş ölçümleri yapılarak kontrollü bir şekilde içeri alınmalarını sağlayacaklarını belirtti. Zabıtalar tarafından yapılan denetimlerin arttırılacağını belirten Başkan, Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı için yeni normale göre denetimlerin gerçekleştirileceğini belirtti.

KPSS Sınav Tarihi Değişti mi? ÖSYM’den Açıklama Geldi!

Aylık 7 Bin TL Maaşla Çalışacak 2000 Vasıfsız Eleman Alınacak

5 Bin TL Maaşla Çalışacak Çoban Bulamıyorlar! İşveren Çaresiz Bekliyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.