• Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar


  Doğum borçlanması adında 2017 yılı itibariyle bankalardan kredi çekmek mümkün olmaktadır. Bu noktada doğum borçlanması için kredi veren bankalar hangileridir? Sorusu akıllara gelmektedir. Bu doğrultuda özellikle Ziraat Bankasının özel çalışmalarının mevcut olduğu bilinmektedir. Oldukça uygun faiz oranlarında doğum borçlanması kredi olanağı sunan banka, belirli şartları yerine getiren müşterilerine oldukça avantajlı seçenekler de sunuyor. Son dönemlerde torba yasanın geçmesine paralel olarak, pek çok yenilik de günlük hayatımıza girmiş durumdadır. Bu yeniliklerden birisi de SGK ile Ziraat Bankası arasında gerçeklemiş olan sözleşme kapsamında doğum borçlanmasına dair kredi alınabilmesi uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde bankadan doğum borçlanması miktarı kadar krediyi oldukça uygun faiz seçenekleriyle çekmek de mümkün olmaktadır.


  Doğum borçlanması için kredi veren bankalar söz konusu olduğunda ilk akla Ziraat Bankası gelmektedir. Zira Ziraat Bankası SGK ile sözleşme imzalayarak bu alanda öncü olan bir bankadır. Üstelik bu ayrıcalıklı kredi seçeneğinden yararlanmak çok kolay olmaktadır. Bu doğrultuda borçlanma bedelini gösterir durumdaki evrakla birlikte bir dilekçe doldurup başvuruda bulunmanız yeterli olmaktadır. Başvuruda bulunacağınız dilekçede, durumunuz ayrıntılı bir şekilde anlatmanız önemli olmaktadır. Bu kredi başvurusu diğer farklı kredilerde olduğu gibi ayrıntılı bir inceleme sürecinden geçmemektedir. Kredinin onaylanma yüzdesi %90 oranlarına yakındır. Bundan dolayı krediye başvurduğunuzda kredinin çıkma olasılığı çok yüksek olmaktadır.

  Günümüz itibariyle Ziraat Bankası haricinde doğum borçlanması için kredi veren bankalar bulunmamaktadır. Ancak diğer bankaların normal ihtiyaç kredilerine başvurarak doğum borçlanmasına dair ödemenizi gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda Ziraat Bankası ile diğer bankaların faiz oranlarının karşılaştırılmasında büyük bir yarar vardır. Zira böylece hangi bankanın kredisi daha cazipse o seçenek değerlendirilebilinir. Doğum borçlanması kredisi esasında son dönemde gündeme gelen bir kredi olduğu için çok bilinmemektedir. Yakın zaman içerisinde doğum borçlanması kredisi veren bankaların sayısında ciddi oranda bir artışın yaşanacağı düşünülmektedir. Bu sayede doğum borçlanması ödemesi için kredi çekmeyi düşünen bireyler için pek çok farklı alternatif seçeneğin ortaya çıkacak olması kuvvetli bir olasılık olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Doğum borçlanması için kredi veren bankalar SGK ile sözleşme imzalamak durumundadır. An itibariyle SGK ile sözleşme imzalamış banka Ziraat Bankasıdır. Bundan dolayı doğum borçlanmasına dair kredi desteğini sadece Ziraat Bankası sunabilmektedir. Esasında doğum borçlanmasının yapılabilmesi için belli başlı aşamalardan geçmek gerekli olmaktadır. Bu doğrultuda öncelikle çalışan kişinin doğumdan önce 3 hafta boyunca çalışmış olması gerekli olmaktadır. Bunun sonrasında sigortalı olarak çalışanın bütün dinlenme süreleriyle birlikte 2 yıl boyunca borçlanması mümkün olmaktadır. Doğum borçlanmasının yapılabilmesi için borçlanma öncesinde SGK’lı olarak bir işte çalışmış olmak şart olmaktadır. Doğum sonrasında yine aynı şekilde prim ödeme zorunluluğu da devam etmektedir.

  Doğum borçlanması için kredi veren bankalar söz konusu olduğunda esasında ilk akla gelen bu kredinin alınabilme şartlarıdır. Bu noktada öncelikle bu krediye başvuran kişinin SGK’lı olarak çalışıyor olması şart olmaktadır. Gerekli hesaplamaların yapılmasının ardından şayet doğum borçlanması kredisi için başvurulacaksa gerekli evrakları tamamlamak şart olmaktadır. Esasında doğum borçlanması seçeneği çok önemli avantajları da beraberinde getirmektedir. Zira bu sayede kendi emeğinizle bir yatırım yapma şansına kavuşmuş olmaktasınız. Bunun yanı sıra erken emekli olmak gibi önemli bir avantajı da elde etmiş olmaktasınız. Bütün bu kazanımlar doğum borçlanmasının önemli kazanımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Mevcut durumlarda Ziraat Bankasından doğum borçlanması kredisinin çıkması olasılığı oldukça yüksek olmaktadır. Bu durum ise doğal olarak biraz önce sıralanan avantajlardan yararlanmanın kolay olduğu sonucuna bizi ulaştırmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar  tıkla sorunu sor

  Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. fatma albayrak dedi ki:

   şu an çalışmıyorum doğum borçlanması yaparak emekli olabiliyorum ..hangi bankadan kredi alabilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ziraat ve Halk bankası bu konuda diğer bankalara göre daha fazla imkanlar sağlıyor.

  2. mehmet tütün dedi ki:

   doğum borçlanması için başvuran kişinin kredi notu düşük ise ne olacak,yani borçlanmayı hakeden bir annenin kredi için gitti banka bu duruma göremi değerlendirme yapacak,yoksa bankadaki kredi notuna göremi

  3. NUR KAVUKDERE dedi ki:

   ŞU ANDA DOĞUM BORÇLANMASI İÇİN KREDİ KULLANABİLECEĞİMİZ BANKALAR HANGİLERİ ZİRAAT BANKASI ANLAŞMASINI BİTTİĞİ SEKLİNDE CEVAP VERMEKTE

  4. Sibel BIYIK dedi ki:

   Merhabalar.. Doğum Borçlanması için ziraat Bankasından kredi çekmek istiyoum diğer bankalarda olan kredilerim engel olurmu

  Sorunuzu Yazın