Genel

Bakan Koca Uyardı, Alınan Tedbirlerde Dikkatli Değiliz!

29 Haziran Güncel Koronavirüs Tablosu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü ile ilgili olarak 29 Haziran 2020 Pazartesi günü için güncel verileri paylaşmış bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelinde bulunan korona virüsü salgını dolayısıyla ilgili olarak güncek verileri açıklamış bulunuyor. 29 Haziran 2020 Pazartesi günü verileri için son 24 saat içerisinde 18 kişi hayatını kaybetmiş bulunuyor. Diğer yandan son 24 saat içerisinde tespit edilen yeni korona virüs vaka sayısı ise bin 374 olarak açıklandı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasında vaka sayımız bu gün için dünkünden 18 kişi, bugün iyileşenlerden de 160 kişi fazla ifadesinde bulundu. Yoğun bakımdaki hasta sayısının artışı olağan düzeyde olmaktadır. Vaka sayılarını azaltmak için yeterinde kararlı fakat alınan tedbirler için dikkatli değiliz açıklamasını yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında ülke olarak güncel korona virüsü tablosunu açıkladı. Açıklanan korona virüsü tablosuna göre son 24 saat için yapılan test sayısı 51 bin 14 test ve içerisinden belirlenen vaka sayısı bin 374 kişi olmaktadır. En son yapılan testler dahil bu güne kadar yapılan toplam test sayısı ise 3 milyon 331 bin 158 kişiyi bulmuş olmaktadır. Bu gün yapılan testlerin sonucuna göre toplam vaka sayısı da 198 bin 613’e gelmiş bulunuyor. Bu günkü can kaybı ile birlikte toplam can kaybı da 5 bin 115 kişiye yükselmiş bulunuyor. Bu günkü iyileşen hasta sayısı bin 214 olarak belirlenmiş ve bu güne kadar ki toplam iyileşen vaka sayısı da 171 bin 809 kişiye yükselmiş bulunuyor. Son 24 saat içindeki vakalarla birlikte toplam yoğun bakım sayısı bin 18 olurken, toplam entübe sayısı da 375 kişi olmaktadır.

Bakan Koca Uyardı, Alınan Tedbirlerde Dikkatli Değiliz!

Bakan Koca Uyardı, Alınan Tedbirlerde Dikkatli Değiliz! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel korona virüsü tablosunu paylaşırken uyarılarda da bulundu. Bakan Koca, uyarılarda bulunurken şu ifadeleri kullanmış bulunuyor. Vaka sayısı için dünkülerden 18, bugün iyileşenlerden de 160 fazla, yatırılarak tedavi edilenler ile yeni taburcu edilen hasta sayısı dengede olmaktadır. Yoğun bakım sayısı beklenen düzeydedir. Bakan Koca, vaka sayılarını azaltmada kararlı olduğumuzu belirtirken tedbirlerde dikkatli olmadığımızı belirtmiş bulunuyor.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu