• Almanya Vize Başvuru Formu

  En fazla Türk nüfusunun bulunduğu ülkelerin arasında yer alan Almanya yıllardan beri çalışmak isteyenler için ikinci vatan statüsünü kazanmıştır. Yıllar önce çalışmaya gitmek için sıra bekleyenler vize işlemlerini kolaylıkla hallederken son zamanlarda vize almak biraz zor olsa da ülke her zaman kapısını Türklere açmaktadır.


  Vize alacaklar öncelikle ikamet ettikleri şehre göre yetkilendirilmiş olan Konsolosluk veya temsilciliği tespit etmeleri gerekir ki böylece başvuru sırasında zaman kaybı yaşamamış olurlar. Ülkeye ziyaret edecekler alacakları vizelerin sürelerine göre Almanya Konsolosluğuna başvurabilecekleri gibi büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinden de temin edilebilmektedir. Vize başvurusunda en önemli belgelerinde birisi de Almanya Vize Başvuru Formu doldurulmasıdır.

  Almanya Vize Başvuru Formu Temin Adresi

  Almanya Vize Başvuru Formu aşağıda ki adresinden bilgisayara indirilerek bilgisayar ortamında doldurulduktan sonra vize talebinde bulunan diğer evraklara eklenmesi gerekmektedir. Form Türkçe ve Almanca olarak hazırlanmalı ve formda istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Form’da her belgede istenildiği gibi kendinize ait bilgilerin doldurulması istenilirken ayrıca Pasaportunuz ile ilgili bilgilerle, seyahat amacınız, gideceğiniz ülke, ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz, maddi durumunuzu ve şirket ile gidiyorsanız şirketiniz ile bilgileriniz istenilmektedir. Ayrıca bu sayfada vize işlemlerinizi yetkili acenteler tarafından veya bir danışmanlık hizmeti tarafından alınacak ve işlemleri burada bulunan yetkili kişiler takip edeceklerse vekalet ve talimat bulunmaktadır.

  Almanya Vize Başvuru Formu İstanbul İçin TIKLAYINIZ

  Almanya Vize Başvuru Formu doldurulurken;

  • 1 ve 11. Maddeye kadar vize başvurusunda bulunan kişi kimlik bilgilerini girmesi,
  • 12 ve 16. madde arasında pasaportunuz ile ilgili bilgileri,
  • madde de ikamet adresi,
  • madde de uyruk,
  • 19 ve 30. Bölümde seyahat sebebiniz, hangi ülkelere gidileceği ve süresi,
  • 31 ve 32. Madde de kişi veya firma tarafından davet edilmişseniz davetiye bilgisi,
  • 33 ve 35. Bölümde ise kaldığınız süre boyunca giderleri nasıl karşılayacağınız doldurmanız gerekmektedir. Doldurmuş olduğunuz bu form başvuru evrakınızdaki bilgilerle aynı olması gerektiği gibi imzalayarak teslim etmiş olduğunuz form ile birlikte parmak izi ve resimde vermeniz gerekmektedir. Bu belgeler ilgili kurum tarafından 5 yıl boyunca muhafaza edildiği gibi ziyaret edilmek istenilen ülke talep etmesi halinde gönderildiği için bilgilerin doğru olması gerekmektedir.

  Almanya’ya gitmek isteyenler Umuma Mahsus pasaportları bulunuyorsa mutlaka vize başvuruları yapmaları gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Kırmızı pasaporta sahip olanlar 180 günde 90 günü aşmazlar ise vize almaları gerekmemektedir. Ayrıca daha önce çok giriş çıkış yapmış ve geçerli vizesi bulunan kişiler başvuru yapmak zorunda değildir. Almanya’da 90 gün ve üzerinde kalmak isteyenler vize işlemleri için konsolosluklara müracaat etmeleri gerektiği gibi 90 günden az süre de kalmayı planlayanlar ise yetkilendirilmiş acente veya temsilciliklere başvuruda bulunabilirler.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Almanya Vize Başvuru Formu Ankara İçin TIKLAYINIZ

  Almanya Vize Başvuru Formu sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunca burada bulunan yetkili kişiler tarafında tanzim edilmektedir. Önemli hususlardan birisi de; Almanya Schengen ülkesi üyeleri arasında bulunduğu için alınan vize ile üye ülkelerde gezilebildiği gibi 90 günden az kalanlar Schengen vizesi müracaatı yapabileceği gibi bu süreden fazla kalmayı planlayanlar ise Ulusal Vize Başvurusunda bulunması gerekmektedirler.

  Almanya Vize Başvuru Formu Ve Vize Çeşitleri

  Almanya’nın yanı sıra Schengen üyesi olan Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra İzlanda, Norveç ve İsviçre ülkeleri de alınan vize dahilinde gezilebilmektedir. Almanya Vize Başvuru Formu doldurulduktan sonra gitmek isteyenler gezi, konferans, spor veya araştırma faaliyeti için gidiyorlarsa C tipi vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Çalışmaya, öğrenim görmeye ve 90 gün ve üzeri kalması gerekenler ise D tipi vize almaları gerekmektedir ki bu vize başvurusunu bizzat kendileri yapmaları gerekmektedir. Özellikle taşıma şirketleri tarafından çok tercih edilen veya Almanya üzerinden aktarmalı uçuş yapacaklar Transit vize yani A tipi vize almaları gerekmektedirler.

  Vize başvurusu yapmak isteyenler bazı evrakları tamamlamaları gerekmektedirler. Bu evraklar arasında;

  • 10 yıldan eski olmayan ve seyahat bitimine 3 aydan fazla olan pasaportun bulunması,
  • Son 3 ay’a ait ve 3,5*4,5 boyutlarında 2 adet biyometrik resim,
  • İnternet sitesinde temin edilecek Almanya Vize Başvuru Formu,
  • Maaş bordosu, banka hesap hareketlerini gösterir belge, üzerine ait menkul ve gayri menkulün bulunduğu belgeler,
  • Vize talep dilekçeniz ile kişinin çalıştığı kurumdan alacağı belge, kendi işyeri varsa ilgili evraklar,
  • Seyahat sebebi ve seyahati destekleyen belgeler,
  • Almanya’ya biri veya bir kuruluş tarafından davet edilmiş ise davetiye bilgileri yer almak zorundadır. İstenilen bilgileri daha detaylı

  Almanya vize ücretleri talep edilecek vizeye göre farklılık gösterdiği gibi 12 yaşından küçükler için vize harç bedeli talep edilmediği gibi Almanya Vize Başvuru Formu doldurulurken velisi veya vasisinin doldurması gerekmektedir.  Almanya tarafından bazı ülkelerin vatandaşlarında turistlik ziyaret etmeleri için vize taleplerinde başvuru yaptıklarında indirim uygulandığı gibi Türkiye bu indirimden muaf tutulmuştur. Vize başvurusu yapacak kişiler seyahat planlarını yaptıktan sonra seyahat’e çıkmadan önce 20 gün önceden müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra ortalama 15 gün içerisinde başvuru sonuçlanmaktadır ancak iş yoğunluğu durumlarında bu süre uzadığı için erkenden başvuru yapmanız mağdur olmamanızı sağlayacaktır.

  Almanya Vize Başvuru Formu önem arz ettiği gibi diğer evraklarında eksiksiz olması o kadar önemli olduğu için vize başvurusu yaparken uzman kişilerden yardım alabileceğiniz gibi internet sitesinde yer alan bilgilere de dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Almanya Vatandaşlık Şartları

  Almanya Emeklilik Yaşı ve Emekli Maaşı

  Almanya Çifte Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?  tıkla sorunu sor

  Almanya Vize Başvuru Formu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın