emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeniyle Bankaların Mesai Saatleri Değişti!

Koronavirüsü Nedeniyle Bankaların Mesai Saatleri Değişti!
23.03.2020

Koronavirüsü Nedeniyle Bankaların Mesai Saatleri Değişti! Her geçen gün artan vaka sayısı nedeni ile korona virüsüne karşı alınan tedbirler de arttırılmaya devam ediyor. Son dakika haberi olarak duyurulan haber neticesine göre Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre mesai saatlerine kısıtlama kararı alınmış bulunulmaktadır. Türkiye Bankalar Birliği tarafından, bankalara gönderilen karar neticesine göre mesai saatleri 12.00 – 17.00 olarak belirlenmiş bulunmaktadır. TBB tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde olmaktadır. Müşterilere doğrudan hizmet veren şubelerin, hizmet birimlerinin çalışma saatleri ve müşteri kabul saatleri 12.00 – 17.00 olarak değiştirilmiş bulunulmaktadır. Bankalar eğer isterler ise müşteri kabul ve çalışma saatlerini esnek olarak belirleyebilirler.

Türkiye Bankalar Birliği Tarafından Yapılan Açıklama Nasıl Olmaktadır?

Türkiye Bankalar Birliği Tarafından Yapılan Açıklama Nasıl Olmaktadır? Korona virüsüne karşı alınan tedbirler her geçen gün arttırılarak bir yenisi daha eklenmeye devam ediyor. Son olarak yapılan açıklama neticesine göre de Türkiye genelinde ki bankaların çalışma saatlerine kısıtlama getirilmiş bulunulmaktadır. Toplum sağlığının korunması kapsamında Hükümetin duyurmuş olduğu en son alınan tedbir ise şu şekilde belirlenmiştir. Hükümet, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte alınan korunma talimatları ve açıklamaları neticesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak gerçekleştirebilmeleri için gerekli olan önlemler uygulanmaktadır. Belirtilen korunma kapsamında alınan tedbire Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafınca, takdiri üyelerine ait olmak üzere alınan tavsiye niteliğindeki karar aşağıdaki olmaktadır.

Müşterilere direkt hizmet veren şube ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ve müşteri kabul saatleri 12.00 – 17.00 arası olarak belirlenmiş bulunulmaktadır. Bankaların istemesi halinde kendileri çalışma saatlerini ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebileceklerdir. Bankalar belirledikleri çalışma saatlerini ve müşteri kabul saatlerini müşterilerine bilgi olarak aktarmak zorundadırlar. Bankaların şube ve hizmet birimlerinde yakın temas ve kalabalık ortamın oluşmaması için gereken tedbirlerin alınması sağlanacaktır. Yüksek risk teşkil eden ve kalabalık alanlarda bulunan banka şubeleri hizmet dışı tutulabilecektir. Bankacılık işlemlerinin dijital ortam üzerinden yapılması konusunda alternatif kanallardan kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Bu kapsamda müşterilerimizin bankaların gerçekleştirdiği açıklamaları takip etmeleri, gerçekleştirecekleri günlük işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları tüm dünya olarak yapmaya çalıştığımız salgın ile mücadele kapsamında son derece önem taşımaktadır. Kamuoyunun, toplumumuzun sağlığının korunması ve sürdürülebilir olması kapsamında zorunlu olarak gerçekleştirilen bu önlemleri anlayışla karşılayacaklarına inanıyoruz. Amacımız alınan tedbirler doğrultusunda korona virüsü salgınının yayılmasına karşı mücadele etmektir. Bu hususta birlikte hareket ederek salgının önlenmesi için katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.