emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

81 İl İçin Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek?

81 İl İçin Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek?

81 İl İçin Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek? Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan YKS sınavı için uygulanan sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Cumartesi YKS sınavı için uygulanan sokağa çıkma yasağı sabah 09.30’da başlamış ve 15.00’de sona ermiş bulunuyor. Peki Pazar günkü YKS sınavı için sokağa çıkma yasağı ne zaman başlayıp ne zaman sona erecek? 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak YKS sınavı başladı ve uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı da saat: 09.30 itibarı ile başlamış bulunuyor.

Türkiye genelinde 81 ilde Yükseköğretim Kurumları Sınavı dolayısıyla birlikte saat: 09.30 – 18.30 arasında istisnalar dışında sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlamış bulunuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yayımlamış olduğu genelge kapsamında 81 il için uygulanan sokağa çıkma yasağı saat: 09.30 itibarı ile başlamış bulunuyor. İçişleri Bakanlığı, 18 Haziran 2020 tarihi itibarı ile 81 il valiliğine göndermiş olduğu genelge ile 20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS sınavı ve dün gerçekleştirilen YKS sınavı ile bu gün yapılacak olan YKS’nin halk sağlığı açısından en uygun şekilde yapılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda halk sağlığını korumak amacıyla belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtmiş bulunuyor.

Sokağa Çıkma Yasağından Yerli ve Yabancı Turistler Muaf Olacak!

Sokağa Çıkma Yasağından Yerli ve Yabancı Turistler Muaf Olacak! YKS sınavı öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak adına ve sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerçekleştirilen sokağa çıkma kısıtlaması bu gün saat: 18.30’da sona erecek. Diğer yandan İçişleri Bakanı yerli ve yabacı turistlerin sokağa çıkma yasağından muaf olacağını açıklamış bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklama ise şu şekilde olmaktadır.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen ek istisna yazısında, daha önceden yapılan rezervasyonlar ile bundan sonra yapılacak olan rezervasyonlar ile tur satışlarının olumsuz yönde etkilenmemesi için hali hazırda konaklayan ve konakla tur ve rezervasyon yaptırmış olan yerli ve yabancı turistler aşağıdaki uygulamalardan muaf sayılacaklardır.

  • Rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesislerine ulaşımları,( hava alanları, otogar ve liman gibi toplu ulaşım araçlarının varış noktaları ile konaklama tesisleri arasındaki transferleri gerekse özel araçlarla gerçekleştirecekleri şehirler arası yolculuklar),
  • Plajlardan faydalanmaları( konakladıkları tesislere ait tesis bulunmaması halinde halk plajları dahil),
  • Müze ve ören yerleri ile tarihi, kültürel, dini anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaretleri, bu hizmetleri sunacak işletme ya da yerlerde çalışanlar kısıtlamalardan muaf tutulacak.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.