emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Suudi Arabistan 2020 Yılı İçin Hac Kararını Açıkladı!

Suudi Arabistan 2020 Yılı İçin Hac Kararını Açıkladı!
23.06.2020

Suudi Arabistan 2020 Yılı İçin Hac Kararını Açıkladı! Binlerce aday tarafından merakla beklenen karar açıklanmış bulunuyor. Buna göre Suudi Arabistan 2020 yılı için korona virüsü nedeni ile hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlar ile sınırlı tutacağını açıklamış bulunmaktadır. Suudi Arabistan yurt ışından 2020 yılı için hac adayı kabul etmeyeceğini belirtmiş bulunuyor.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 180’den fazla ülke geneline yayılmış olan korona virüsü salgını için korona virüsü vaka sayısının 7 milyon kişiyi aştığını belirtmiş bulunuyor. Diğer yandan da hayatını kaybeden insan sayısının da yarım milyona yakın olduğunu belirtmiştir. Henüz dünya genelinde insanları salgına karşı koruyacak bir aşı ya da etkili bir ilacın da bulunmadığını belirten Bakanlık, yaptığı açıklamasında sosyal mesafeyi korumanın mümkün olmadığını ve bu tür ortamlarda da salgının hızla yayıldığını belirtti.

Koronavirüsü Nedeniyle Dışarıdan Hacı Alınmayacak!

Koronavirüsü Nedeniyle Dışarıdan Hacı Alınmayacak! Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, kutsal toprakların misafirlerini korumak amacıyla daha önce umre ziyaretlerinin askıya alındığını belirtmiş ve bu durumu tüm İslam ülkelerinin memnuniyetle karşıladığını belirtmiştir. Bakanlık yaptığı açıklamasına şu şekilde devam etmiş ve Müslümanların sağlığını korumak amacıyla bu yıl yani 2020 yılı için dışarıdan hacı adaylarının kabul edilmeyeceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya ayrıca şu ifadelerde eklenmiştir. Korona virüsü salgınının devam etmesi, kalabalık ortamlar ve uluslar arası dolaşımın henüz daha riskli olması nedeni ve küresel vaka sayılarının ciddi olarak artmaya devam etmesi nedeniyle, Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl için hac ibadetleri ülke içerisindeki adaylar ile sınırlı tutulacağını açıkladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.