Genel

Vodafone Pay Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone Pay’den mobil ödeme hizmeti ile online ve mağaza içi alışverişlerde banka ve kredi kartı taşımadan harcama yapılabilmektedir. Vodafone’un ücretsiz olarak sunduğu yeni nesil ödeme sistemi ile herhangi bir banka müşterisi olma zorunluluğu bulunmadan gerekli anlarda yaptığınız harcamaların ödemelerini Vodafone Pay ile gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone Pay mobil ödeme açma ve kapama ücretsiz olup, 7878’e göndereceğiniz kısa mesajla kolayca işlem tercihlerinizi GSM operatörüne aktarabilirsiniz.

Vodafone Pay Nedir?

Vodafone Pay basit finansal işlemlerin gerçekleştirilmesi için herhangi bir bankaya ait banka veya kredi kartı kullanımına gerek bırakmadan ödeme gerçekleştirilebilmesini sağlayan bir mobil cüzdan uygulamasıdır. Yeni nesil mobil cüzdan uygulaması olarak geliştirilen bu sistem, Vodafone Pay ve ön ödemeli alışveriş kartı Vodafone Pay Kart’tan oluşmaktadır. Tek bir çatı altından basit finansal işlemlerinizi yönetebileceğiniz Vodafone Pay ile para transferi, bakiye yükleme, sosyal ödeme, vb. nispeten karmaşık finansal işlemler için destek alabilirsiniz.

Vodafone Pay’i Kimler Kullanabilir?

Vodafone Pay’i kullanabilecek kişiler için GSM operatörü, 12 yaş sınırlamasına gitmiştir. 12 yaş üzerinde bulunan herkes Vodafone Pay kaydı oluşturarak sunulan mobil cüzdan hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

Vodafone Pay’i kullanabilmek için Vodafone’lu olma zorunluluğu yoktur. Herhangi bir GSM operatöründen bireysel ya da kurumsal hattı bulunan 12 yaş üzerindeki herkes, Vodafone Pay kaydını tamamlayarak yeni nesil ödeme yönteminin avantajlarından yararlanabilir.

Vodafone Pay ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Vodafone Pay ile yapılabilecek işlemler şunlardır:

 • Vodafone çevrimiçi ve fiziki mağazalardan yapılan alışverişler,
 • Banka ve kredi kartları saklama,
 • Vodafone faturasız GSM hatlarına TL ve paket yükleme,
 • Vodafone Mobil Ödeme işlemlerini yönetme,
 • 7/24 anında para transferleri,
 • Sosyal ödemeler.

Vodafone Pay Kaydı Nasıl Yapılır?

Vodafone Pay’e kayıt olmak için 12 yaş kriterini taşımak yeterlidir. Herhangi bir banka müşterisi olmak gerekmezken, Vodafone faturalı ya da faturasız hat müşterisi olma şartı aranmamaktadır. Sadece 12 yaş kriterine sahip olan ve herhangi bir GSM operatörünün bireysel ya da kurumsal müşterisi olan herkes, Vodafone Pay kaydını şu şekilde gerçekleştirebilir:

 1. Cep telefonunuzun markası ve işletim sistemine göre Google Play Store, App Store veya Huawei AppGallery aracılığı ile Vodafone Pay uygulamasını ücretsiz olarak cihazınıza indirin.
 2. Vodafone Pay şifresi belirlemek için T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve cep telefonu numaranızı istenen alanlara giriş yapın.
 3. Üyelik işlemini tamamlayarak şifrenin belirlenmesi ardından Sanal Vodafone Pay Kart sistem tarafından otomatik olarak oluşturularak kayıt işlemi sonuçlandırılır.

Vodafone Pay Mobil Ödeme Nerelerde Geçerli?

Vodafone Pay mobil ödemenin geçerli olduğu yerler Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazaları yanında Spotify gibi anlaşmalı pek çok üye işyerini kapsamaktadır. Vodafone Pay ile ayrıca faturasız hattınıza TL ya da paket yükleyebilir, ATM’den para çekebilir ve çeşitli sanal pazaryerlerinde alışverişlerinizin ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Pay’in Avantajları Nelerdir?

Vodafone Pay avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Banka ve GSM operatöründen bağımsız olarak kullanılabilir.
 • 18 yaş üstü kriteri bulunmaz.
 • Yapılan yükleme kadar harcama yapılarak limit kontrol altında tutulabilir.
 • Vodafone Pay’e yükleme yaptıkça bedava internet kazanılabilir.
 • Vodafone ya da üye işyerlerine özel kampanyalardan yararlanılabilir.

Vodafone Pay Ödeme Nasıl Açılır?

Vodafone Pay’de mobil ödemeyi açmak için 7878 numaralı SMS hattına kısa mesaj gönderebilirsiniz. Vodafone mobil ödemeyi açmak için “MOBILODEME AC” yazarak, kapatmak içinse “MOBILODEME KAPAT” yazarak 7878’e ücretsiz mesaj atabilirsiniz. Kapatma işlemi ardından Vodafone Pay mobil ödeme hizmetinden yararlanmak için yeniden 7878’e kısa mesaj ile açma talimatınızı iletmeniz gerektiğini unutmayın.

Vodafone Pay ile Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone Pay ile yapılacak mobil ödemeler uygulamadan yapılabildiği gibi Google Play Store ya da App Store harcamalarında olduğu gibi bizzat harcamanın yapılacağı platform üzerinden gerçekleştirilebilir. Vodafone Pay uygulamasını cep telefonunuza indirdiğinizde uygulamayı çalıştırarak pek çok harcamanızı mobil ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama dışında kullanıma örnek olması adına Play Store üzerinden mobil ödemenin nasıl yapılacağı aşağıda özetlenmektedir:

 1. Android işletim sistemine sahip cihazınızla Google Play Store uygulamasına giriş yapın.
 2. Satın almak istediğiniz herhangi bir ücretli uygulama ya da öğenin ayrıntılar sayfasını açın.
 3. Fiyat bölümünü kullanarak ödeme yöntemlerini seçin.
 4. Vodafone Pay seçimini yapın.
 5. Satın alma işlemini mobil ödeme gerçekleşince tamamlayabilirsiniz.

Vodafone Pay Kart Nedir?

Vodafone Pay Kart cep telefonunuza indirdiğimiz Vodafone Pay uygulamasına kaydınızı açtığınız anda sanal kart şeklinde tanımlanan ve dilerseniz fiziksel olarak da temin edebileceğiniz bir kart türüdür. Vodafone Pay kaydını oluşturan herkes sanal Vodafone Pay Karta sahip olarak yüklediği bakiye doğrultusunda yapacağı harcamalarda kullanabilir.

Fiziksel Vodafone Pay Kart ise Vodafone Mağazalarından 5 TL kart ücreti karşılığında temin edilebilen ve fiziksel kart gerektiren finansal işlemlerde kullanılabilen bir kart türüdür. 12 yaş üstü herkes fiziksel Vodafone Pay Kart alabilir.

Fiziksel Vodafone Pay Kart ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Fiziksel Vodafone Pay Kart ile yapılabilecek işlemler sanal kart ile yapılabilen işlemlere ek olarak bir dizi banka veya kredi kartı işlemi olarak söylenebilir. Vodafone Pay kaydını tamamlayarak sahip olunan sanal kartla yapılan tüm işlemler, fiziksel kartla da yapılabilmektedir. Sanal karta ek olarak Vodafone Pay fiziksel kart şu işlemler için kullanılabilmektedir:

 • Tüm banka ATM’lerinden nakit para çekebilir ya da yatırabilirsiniz.
 • Mağaza içi yapılacak alışverişlerde fiziksel kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Visa geçen tüm online sitelerde ve mağaza içlerindeki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Vodafone Pay Kart İşlem Limitleri Nedir?

Vodafone Pay kartta işlem limitleri tek seferlik, günlük, aylık ve yıllık periyotlarda belirlenmektedir. Bahsi geçen periyotlara ilişkin bakiye yükleme, harcama ve nakit çekim için getirilen limitler aşağıdaki tablodan incelenebilir:

İşlemTek Seferlik LimitiGünlük LimitAylık LimitYıllık Limit
Bakiye Yükleme1.250 TL1.250 TL1.250 TL15.000 TL
Harcama1.250 TL1.250 TL1.250 TL15.000 TL
Nakit Para Çekme500 TL500 TL500 TL500 TL

Vodafone Pay Kart Bakiye Yükleme

Vodafone Pay Kart’a bakiye yükleme işlemleri için herhangi bir bankadan para gönderebilirsiniz. Vodafone Pay uygulamasına kayıtlı banka ve kredi kartınızı kullanarak yükleme yapabildiğiniz gibi bankanızın mobil veya internet bankacılığı şubelerini kullanarak EFT yolu ile dolum yapabilirsiniz. Fiziksel Vodafone Pay kartlar için tüm bankaların ATM’lerinden bakiye yükleme işlemi yapılabilmektedir.

Vodafone Pay Kart Nasıl Aktive Edilir?

Vodafone Pay kart aktivasyonu uygulamadan ya da 0850 215 13 03 numaralı Vodafone Pay Destek Hattı yapılabilir. Vodafone Pay uygulamasına “Fiziksel Vodafone Pay Kart Ekle” butonu kullanılarak aktivasyon işlemi başarı ile tamamlanabilmektedir.

Vodafone Pay Mobil Ödeme Ücretli Mi?

Vodafone Pay mobil ödeme ücreti 3 aylık 5,49 TL olarak belirlenmiştir. Sanal ve fiziksel Vodafone Pay kart ile yapılan işlemler ücretsizken, mobil ödeme işlemleri için 3’er aylık periyotlarda 5,49 TL üyelik hizmet ücreti alınmaktadır. Vodafone Pay mobil ödeme üyelik hizmet ücretleri ise Ocak-Şubat-Mart, Nisan-Mayıs-Haziran, Temmuz-Ağustos-Eylül ve Ekim-Kasım-Aralık olarak belirlenmektedir.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yolu

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir