emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Lise Sorumluluk Sınav Tarihleri Belli Oldu!

2020 Lise Sorumluluk Sınav Tarihleri Belli Oldu!
06.06.2020

Lise Sorumluluk Sınav Tarihleri Belli Oldu! Lise öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencileri için sorumluluk sınav tarihleri belirlendi. Buna göre lise öğrencileri ve hazırlık sınıfında eğitim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları 22 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından iller geneline gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunan öğrencilerden yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler bulundukları sınıftan direkt olarak bir üst sınıfa geçmeye hak kazanacaklardır. Alt sınıflar da dahil olmak üzere başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfı geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayırımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçeceklerdir.

Lise Sorumluluk Sınavına Hangi Sınıf Öğrencileri Katılabilecek?

Lise Sorumluluk Sınavına Hangi Sınıf Öğrencileri Katılabilecek? 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılına istinaden düzenlenecek olan bu yılkı lise sorumluluk sınavına katılabilecek öğrenci sınıfları şu şekilde belirtilmiş bulunuyor. 2019 – 2020 yılı için gerçekleştirilecek olan Lise Sorumluluk Sınavına, lise 9, 10, 11 ve 12 sınıf öğrencileri ve henüz hazırlık sınıfında bulunan öğrenciler katılabileceklerdir.

2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılı için gerçekleştirilecek olan Lise Sorumluluk Sınav tarihi ise 22 Haziran 2020 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında olacaktır. Yapılacak olan sınavda korona virüsüne karşı tüm tedbirler alınacaktır. Lise Sorumluluk Sınavı’na girecek olan öğrenciler, 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılının birinci dönem derslerinde bulunan konu ve kazanımlardan sorumlu olacaklardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.