emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SONUCU SORGULAMA

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SONUCU SORGULAMA
27.10.2015

İş Güvenliği Nedir, Amaçları Nelerdir?

İş güvenliği demek; çalışan kişileri iş kazalarından korumak ve iş kazası olma durumunu önlemek amacıyla güvenilir çalışma ortamı hazırlamak demektir. Hızlı sanayileşme ve günümüzdeki teknolojik gelişmeler ile birlikte özellikle işyerlerinde çalışan işçilerin güvenliği ile ilgili bazı sorunlar da açığa çıkmıştır. Bu sebeple birtakım önlemleri önceden alarak işyerlerini güvenli hale getirmek gerekmekte olduğundan iş güvenliği oldukça önemli hale gelmiştir. Oluşabilecek iş kazalarını ortadan kaldırmayı amaçlayan iş güvenliği bilgilerini her işyerinde bulunması ve her işçinin bilmesi ve uygulama önemlidir. E-Devlet yardımı ile gerçekleştirebileceğiniz iş güvenliği uzmanlığı sınav sonucu sorgulama için gerekli bilgileri ve E-Devlet şifresine sahip değilseniz şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl ve Nereden Yapılır?

05 Aralık 2015’te yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı sınav sonucu sorgulama yapacağınız zaman ve daha önce yapılmış olan iş güvenliği uzmanlığı sınav sonucu sorgulamanızı yapabilmek için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi sayfasında bulanan üst şerit menüsünde bulunan “İSG-KATİP Giriş” seçeneğine tıklayınız.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne bağlı İSG-KATİP resmi internet sitesine giriş yapabilmek ve site üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz olmadan site üzerinden giriş yapıp, herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Henüz E-Devlet şifresi sahibi değilseniz E-Devlet şifrenizi almak için size en yakın merkez PTT şubesine bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte gidip E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretini ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz, iş güvenliği uzmanlığı sınav sonucu sorgulama yapmak için yazımızın sonunda bulunan size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayıp, işleminizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. “İSG-KATİP Giriş” seçeneğine tıklayıp, açılan E-Devlet resmi sayfasında T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde yazıp hemen altında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Tıkladıktan sonra açılacak sayfada karşınıza çıkacak olan yeşil yazılı “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan resmi sayfada yine üst şeritte bulunan “Sınav Durumu Sorgulama” seçeneğine tıklayıp yine aynı şekilde açılacak olan platformda sizden istenecek olan gerekli bilgiler T.C. kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihinizi ilgili alanlara yazıp “Sorgula” seçeneğine tıklayarak girmiş olduğunuz sınavın iş güvenliği uzmanlığı sınav sonucu sorgulama işleminizi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.