İstanbul SGM İletişim Bilgileri

ÜMRANİYE SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Mehmet Akif Mah. Tavukçuyolu Cad.No:132 Ümraniye/Istanbul


Telefon: (0216) 420 21 21

Fax: (0216) 420 21 47

E-mail: umraniyesgm@sgk.gov.tr

İlgili Makaleler

84 Yorum

 1. selamlar.rusya ve ukranyada çalıştıgım süreler için burdan tc konsolosluguna bunla ilgili evrak isteyecegim bunla ilgili her hangi bir ücret alıyolarmı göndermem gerekiyomu ve nekadar dır acama bilgilendirirseniz sevinirim tşk

 2. Çalıştığım iş yerinden sigortamı yapmadilar 3 ay çalıştım bırakali 1 ay 15 gün oldu paramı doğru düz gün vermiyorlar sizden işteyim lütfen yardımcı olabilirmisiniz faturalim ödeyemedim para istiyorum verdiyi para 250 tl insan gibi istiyorum hayvan gibi davranıyorlar git 1 hafta sonra gel 1 hafta sonra oluyor ondan sonra diyor para toplayamadım öbür hafta gel diyor ayacağım para 1’650 tl alacağım var onu bile zor verecekler insan gibi davraniyoruz onlar bizi insandan saymıyorlar lütfen sizden ricam biraz yardımcı olabilirmisiniz

  İş yerin.ADI. [ çamlıca gurme] ümraniye kısıklı mah. Yer

 3. annem 2011 de evde örgü işi yapan kadınlar için vergi dairesine başvuru yaptık bize dendiki araştırılıp bulundunuz ssk müdürlüne gönderilcek dedi olup olmadına dair olumlu oldu zaman eve dneetmen gelcek dedı ve geldiler ifade tutanağı tutullar ve artık ayllık isteğe bağlıaylık ödemeleri yapabılırsınız dedı bizde bu zamana kadar ödeme yaptık 3 aylık borcu vardı ve e devletten girdiğimizde borç 20.5 milyar borç çıkdı buunduğumuz yerin ümraniye dudullu ssk yerine giddik orası bize dediki:vergi muaf beyarnamesi getirin düzeltelim dedi bulduumuz umranıye dairesine gittik orasıda bizde herhangi bir kaydı olmadını soyledı ilk başda istanul vergi dairesine başvurduk orasıda bizim bulundumuzümraniye/dudullu sskaya evrakların geleceği soylendı ve inceleme tutanak ıcın eve gelecegını soyledı ve geldiler il bşada ama burası da diokı bıze herhangi bir evrak gelmedı dıyo bu evrak gelmemıs olsaydı bıze burdan denetmen sosyal güvenlk kontrol memuru göndermemeleri lazımdı demekki evraklar sskaya geldiki bize kontrol memuru gonderdıler bizden isdedi vergi muaf vergisi bizde yok dıolar madur durumdayız ne yapmamız lazım ? nereye başvurmamız lazım ? yada ne yapmamız lazıım ? yardımcı olabilirmisiniz ?

 4. İyi günler. 10 günden az süreli çalışan priminin ilk ayını ödedim diğer aylar için kartla prim ödeme sisteminden giriş yaptığımda borcunuz yok diyor 4 aydır nasıl borç olmaz ALO 170 aradım sistemsel hata yok bağlı bulunduğum SGK ya gitmeden nasıl halledebilirim.

 5. 10 günden fazla çalıştıranlar kapsamında kuruma 5.133,73 tl borcum görünüyor. Ancak daha önce yaptığım fazla ödemelerden dolayı kurumdan alacağım da varmış. Sürekli başvurmama rağmen alacağım tutar borçtan düşülmüyor. Sistemsel arıza var denilerek bekletiliyorum. bu sistemsel arıza bir türlü giderilmiyor ve bu hesabın mahsubu yapılmıyor. Ayrıca ben ödemedikçe de gecikme faizi işletilmeye devam ediliyor. Tam kısır döngüye girmiş durumdayım.

 6. ilgide kayitli dilekcenize istinaden tum dosya muhteviyatiniz yuksek saglik kurulunca incelenmis olup 07 12 2016 tarihli meslek hastaligi nedeni ile maluliyet oraninin sosyal sigorta yuksek saglik kurulu tuzugu cercevesinde .18.2 olduguna.baska birinin surekli bakimina muhtac durumda olmadigina kontrol muanesi gerekmedigine oy birligi ile karar verilmistir bide bnm eski oranim 18.2 en son muane oldum. ve hastalik ilerlemis dediler bana

 7. Merhaba,

  Haziran ayı emekli maaşımdaki kesintiği kontrol ettğimde nisan ayında yapılan ve bana ait olmayan 4 adet muayene/ilaç bedeli yansılılmış olduğunu gördüm. buna nasıl ve nereye itiraz edebilirim.

  Teşekkürler,

 8. Merhaba;
  Aralık 2017 de sgk lı çalışan için 610 tl üzerinden (internet bankacılığı ödeme yaparken) 100 tl ilave indirimle 510 tl prim ödemişiz…
  şubat ve martta ise 695 tl sgk tahakkukunu indirimsiz 695 tl olarak ödedik…
  iveren prim indiriminden neden faydalanamadığımıza muhasebecimizde bir açıklık getiremedi… Sistemde tutarsızlıklar olduğunu ifade etti…
  Bu konuda ne yapabiliriz…
  Teşekkürler..

 9. eşim sikortalı işte çalişıyodu cıktı başka işe girdi sikortasi başladı ama hastanede bakılmamış ne yapmamız gerekiyo benim sikortamdan yararlana bilirmi

  1. Merhaba;

   Eğer geriye dönük 1 yıl içinde 90 gün primi dolmamış ise 30 gün prim ödemesinden sonra sağlıktan yararlanabilir.

 10. merhaba

  ben 24-05-1963 dogumluyum, 1979 dan beri hollandada ikamet ediyorum. simdi calismiyorum yardim odenegide almiyorum. Turkiyeden emekli olmak istiyorum ama hic bilgim yok. bu konuda bilgi verebilirmisiniz Bayanim nekadar oderim nekadar bekleyecegim, ne kadar maas olacak. Bilgilendirirseniz cok sevinirim .Saygilar

 11. Selam aleykum ben engelliyim bu maasim 800 tl baglandi 15 yil doldurdum yaslilik emeklisi diyor 800 tl az degilmi bi yanlislikmi var zamaninda okadar prim yatirdim bagkurdan ne is en dusuk emekli maasi 1300 tl bana neden 800 cok yetersiz ne edebilirim.

 12. MERHABA İŞYERİMDE EŞİMİ SİGORTALI GÖSTERMEK İSTİYORUM ZATEN BANA YARDIMCI OLUYOR BUNUNLA ALAKALI Bİ TEŞVİK VAR DİYE DUYDUM PRİM MASRAFLARINI SGK KARŞILIYOR DİİYE BUNUNLA İLGİLİ BİLGİM RİCA EDECEKTİM.

  1. Rıza Bey merhaba,

   Eşini işyerinde sigorta gösterenlerin teşvik alabilmeleri için;

   Eşinizin işe giriş tarihinden önceki son altı aylık sürede 4A SSK kapsamında çalışmamış olması,
   Daha önce bu teşvikten faydalanmamış olması,
   İşyerindeki ortalama sigortalı sayısına ilave olarak işe alınmış olması,
   Fiili olarak ve ücret karşılığı çalışıyor olması,
   İşyerinizin son ödeme vadesi geçmiş 4A SSK prim borcunun bulunmaması ya da yapılandırılmış olması ve yapılandırma taksitlerinin düzenli ödeniyor olması şartları mevcuttur.

   Bu şartları sağlayabiliyorsanız

   İşveren sigorta primi desteği ile 24 ay ile 48 ay arasında teşvik alabilirsiniz. İşe alınacak olan işsizin İşkur kaydının bulunması halinde alınan bu işveren sigorta primine 6 ay kadar daha teşvik verilmekte ve böylelikle verilen teşvik süresi 54 aya çıkmaktadır. Bu belirtilen kişileri çalıştıran işverenlere verilecek olan devlet teşvik tutarı, işverenin ödemiş olduğu işveren primi kadardır.

   sonuç olarak eşinize iş kur kaydı yaptırın. Eğer asgari ücretten maaşını ödeyecekseniz. 2017 yılı için ödeyeceğiniz ssk priminin 364 TL si devlet tarafından teşvik kapsamında karşılanacaktır.

 13. 2015 den itibaren ssk ya ödemesi yapılan sigorta primlerinin dökümünü arz ederim.Mustafa özgür (TC.58507015348

 14. YENİ EVLENDİM(18.10.2017 tarihinde evlendim) aşağıdaki belgeyi benden istediler.
  SGK’ dan sizin üzerinizden yararlandığını gösterir müstahaklık belgesi. (eşinizin adına “sigortalının eşi” ibaresi olacak)

  bu belgeyi veriyor musunuz?

  1. Merhaba,

   Müstehaklık belgesini E devlet şifresi ile SGK hizmetleri bölümünden müstehaklık belgesi sorgulatıp çıktısını alabilirsiniz. İsterseniz işyerinin bağlı bulunduğu SGK dan da alabilirsiniz.

  1. Merhaba,

   TC kimlik numaranızla Alo 170 ten veya şifreniz var ise E devletten bilgi alabilirsiniz.

 15. 2009 yillinda 34 yil 4 ay calisip emekli oldum.İkraiyem 30 yil uzerinden hesaplanarak ödendi.AYM karari geregince fazla calisilan hizmet surelerininde yeni hesaplanarak kisilere odeme yapilmasi getekirken bu gune kadar herhangi bir ödeme şahsima yapilmamiştir.Bu nedenle bu ödemeyi alabilmem için sahsimi bilgilendirilmesini rica ederim.

  1. Muhittin Bey merhaba,

   Aşağıdaki dilekçe ile müracaatınızı 27 Ocak 2018 tarihine kadar yapmanız gerekiyor.

   SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

   KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

   Namık Kemal mah. Milli Müdafaa cad. No:24 06420 Çankaya Ankara

   ……………………… tarihinden itibaren emekli aylığı almaktayım. Tarafıma ödenmeyen 30 yıldan fazla hizmet sürelerime karşılık 6770 sayılı Kanun uyarınca emekli ikramiyesi ödenmesini arz ederim.

   Adı Soyadı:

   İmza :

   EMEKLİ SİCİL NO :
   T.C.KİMLİK NO :
   ADRES :

   Dilekçenizi iadeli taahhütlü posta ile ;

   KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

   Namık Kemal mah. Milli Müdafaa cad. No:24 06420 Çankaya Ankara adresine gönderin

 16. Gecen ay evraklari verdim hala bekliyorum sgk devam ediyor diyor borcda gozukmuyor prim ne kadar beklerim nerden ogrenirim

 17. 1 saattir size ulaşmaya çalışıyorum kimse telefonlara bakmıyor. Oraya gelsem ne gorecegimi çok iyi biliyorum goy goy yapan bir dünya insan.
  Ahali unutmayın ben calisiyorsam siz orada olursunuz bana yardımcı olmak için oradasiniz bana ulaşmanızı istiyorum ben size ulaşamıyorum çünkü.Acilen geri dönüş yapmanızı bekliyorum.
  05321668171

  1. Merhaba,

   Sitemizde siz vatandaşlarımızı yardımcı olmak için Kurum iletişim bilgileri bulunmaktadır. Yapılandırma işlemleri başladığından yoğunluk olabilir. Danışmak veya şikayet ile ilgili bir konu varsa Alo 170 SGK danışma hattı size yardımcı olabilir.

 18. 1 saattir size ulaşmaya çalışıyorum kimse telefonlara bakmıyor. Oraya gelsem ne gorecegimi çok iyi biliyorum goy goy yapan bir dünya insan.
  Ahali unutmayın ben calisiyorsam siz orada olursunuz bana yardımcı olmak için oradasiniz bana ulaşmanızı istiyorum ben size ulaşamıyorum çünkü
  05321668171

  1. Merhaba,

   Sitemizde siz vatandaşlarımızı yardımcı olmak için Kurum iletişim bilgileri bulunmaktadır. Yapılandırma işlemleri başladığından yoğunluk olabilir. Danışmak veya şikayet ile ilgili bir konu varsa Alo 170 SGK danışma hattı size yardımcı olabilir.

 19. Merhaba;
  müstehak olmadığı halde sehven ödenen G.İ.G.Ö tarzında benim adıma evrak elime ulaştı.170 aradığımda 2014 tarihinde istirahat adında devletten fazlalık 71.40 tl para almışım ve geri istiyorlar bu nasıl bişeydir mümkünmü ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Merhaba,

   Bazen Kurum memurlarının yapmış olduğu hatalı hesaplamaları görmekteyiz. Kurum bu hesaplamalara göre ödeme yapar. Böyle bir durum söz konusu olmuş olabilir.

 20. Merhaba,

  12/05/2017 tarihinde (6-162-824) hizm. birleştirme başvurusu yapmıştım. 2 ayrı kurumdan hizm. birl. olacaktı, 1 kurumun bilgileri yansımış olup, diğer kurum ile görüştüğümde herhangi bir talep ulaşmadığını belirttiler. 420 2121 tel 23051 dh ile sizlere ulaşamıyorum. İşlem hakkında bilgi verilmesini rica ederim.
  Syg.

  1. Merhaba,

   Sitemizde siz okurlarımıza yardımcı olmak maksadı ile kurum iletişim bilgilerini vermekteyiz. Kurumla ilgili yazışmalarınızı posta yolu veya telefonla görüşerek bilgi alabilirsiniz.

 21. Daha önce çalışıyordum ve sigortam vardı.Şimdi işten ayrıldım.Eşim üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için ne yapmam gerekiyor.Teşekkür ederim

 22. Merhaba 94 sigorta girisliyim 2015 5 ayda trafik kazası geçirdim maluliyet oranın %22 , uyku apnesindende %35 toplam prim günüm 3052 malulen emekli olabilir miyim veya engelli maaşı alabilirmiyim

 23. Malulen emekli olmak istiyorum AKDENİZ ANEMEZİ YANI (FMF) hastasıyım 870 gün p irimim var askerlik yapamadım sigorta yıl olarak 10 yıl var 3 calisirsam 2.3 hastayım bunun için 1800 gün doldurmak için ssk gün olarak yada para yaptırabilir miyim yardımcı olur musunuz bu konuda..

  1. 1800 gün için borçlanma yapılamaz diye bir hüküm yoktur. Askerlik yaptıysanız borçlanabilirsiniz ve borçlanma talebinizi kuruma iletebilirsiniz.Bunun dışında hizmet satın alınması gibi bir seçenek yoktur.

 24. İlk işe giriş tarihim borçlanma öncesi 01.04.1994 idi…01.11.1989 – 05.11.1989 tarihleri arasını yurtdışı borçlanarak ödemeyi gerçekleştirdim…Başlangıç tarihim ne zaman değişir ?

 25. 21/12/2016 AHMET SERDAR ALYANAK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESCİL VE HİZMET SERVİSİ – 5 (BORÇLANMA VE YURT DIŞI İŞLEMLERİ) Giden Evrak Kayıtlı 21/12/2016 1:38 PM ÇİĞDEM KARAGÖZ

  12/12/2016 AHMET SERDAR ALYANAK.YURTDIŞI BORÇLANMASI İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESCİL VE HİZMET SERVİSİ – 5 (BORÇLANMA VE YURT DIŞI İŞLEMLERİ) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 02/01/2017 2:19 PM FERHAT BAYTEKİN

  Yukarıda sonuçlandığı görülen yurtdışı borçlanma işlemimin ilk işe giriş tarihime yansıtılmadığını gözlemlemekteyim. Bu yansıma için yapmam gereken bir işlem olup olmadığı konusunda bilgi rica ediyorum…

  Teşekkürler,

 26. Yeni bir is yeri sahibiyim iskura eleman alimi için müracaat etdigimde benden sgk numarasi istedi. Fakat daha yeni kurulmus bir firma oldugundan eleman calistirmadim muhasebede sgk numaram olmasi icin eleman almaniz gerekiyo diyo. Çok sacma geldi eleman almak icin baska bi eleman alip iki gun calistirip kovup oyle mi is kura müracaat edicem . Bunun daha düzgün bir hal caresi var midir

 27. slm ben konyada ikamet ediyorum 2003de istanbulda bankadan hazine bonosu aldım ve gelirini matrahın üstünü vergi dairesine ödedim kira geliri gibi aynen fakat sgk beni iş veren gibi algılamış destek pirim borcu çıkarmış bu nasıl oluyor aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler ben aydoğdu sular

 28. Malullük talebi yaptığım için belgeler gerekiyor ama bana gönderilen belgelerde 1 sayfasında eksik bilgileri yazıp gönderin SGK ya yazıyor hangi birime gönderim yapmam gerekiyor ve faxla gönderebilirmiyim belgeyi sgkya

 29. Merhabalar 2015 te özel sağlık sigortasıyla özel hastanede ameliyat olmuştum 18 günlük rapor verdiklerini söylemişti yetkililer ama sisteme girmemişler geriye dönük sisteme raporu girilebilirmi acaba ve iş görememezlik ödeneği alınabilirmi

 30. E-Devlet üzerinden “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” borçlarımı kontrol ettiğimde Nisan ayının son ödeme günü bitmeden (30.04.2016) Mayıs ayının da faturası(31.05.2016) kesilmiş bulunmaktadır.
  Bu sorun neden olmuş olabilir?
  Bu sorun nasıl çözülebilir?

  1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  1. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Sevda Hanım.

  1. 18 yaşını doldurana kadar herhangi bir sıkıntı olmaz, Furkan Bey. 18 yaşınız dolduktan sonra öğrenci belgenizi SGK müdürlüğüne götürebilirsiniz. 20 yaşına kadar babanızın sigortasından yararlanabilirsiniz.

  1. İletişim bilgilerini kullanarak SGK müdürlüğü ile direkt temasa geçebilirsiniz, Fadime Hanım.

 31. 17/05/2004 tarihinde işten çıkış nedenim ”İŞ KAZASI SONUCU ÖLÜM” olarak belirtiliyor.(yani şu anda ben ölüyüm) o dönem ”YURT İÇİ KARGO AŞ” de çalışıyordum defalarca kendilerini aramama rağmen nihayet dün(18/01/2016)telefonda görüşme sağlaya bildim bunun ilgili olarak düzeltmeyi ”YURT İÇİ KARGO AŞ” mi yapacak yoksa SGK müdürlüğümü yapacak yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Gerekli bilgiler için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 32. Müdürlüğünüzde 1253374 işyeri dosyasında ŞAHİNLER İNŞ.MAD.SAN.TİC. A.Ş. olarak işlem görmekteyiz.Adı geçen dosyadan dolayı tahakkuku eden eksik işçilik tutarı yapılandırmadan yararlanarak kapatılmış bulunmaktadı.Bu işle ilgili İLİŞİKSİZLİK BELGESİ talep etmemize rağmen telefonlarınıza ulaşamıyoruz.
  Bilgilerinize arz ederiz.
  METE BAYRAK

 33. 2015/10 ay sgk prim tutarını zamanında yatıramadık. bankadan da yatırmak istemiyoruz sisteminize geç düşer diye endişeliyiz. ceza ve faiz tahakkukları ile merkezinizdeki veznenizden yatırabilirmiyiz.?

 34. babamın sigortası bittiği için annemi kendi sigortam üzerinden faydalandırmak istiyorum ne yapmam gerekiyor ?

 35. merhaba hamilelikte çalışabilir raporu aldım .rapor aldığım devlet hastanesi raporun bitiş tarihini girmemiş.sistemde soprun olduğu içinde düzelme yapılmamaktaymış.sgk benden raporu doktordan elden alıp başhekimlik yazısı ile getirmemi istedi. fakat doktor başka bir hastaneye tayin olmuş doktoru bulamıyorum . hastanede şifre doktorda raporu ancak doktordan alabilirsin diyor . işveren maaşıma el koyacak ve maaş almayacağım . doğum yaptığım özel hastaneden bir yazı alsam ve sgk ya teslim etsem kabul edilir mi yardımlarınız rica ederim iyi çalışmalar.

  1. Hastaneden bir yazı alıp SGK ya teslim edebilirsiniz. Durumunuzu da ayrıca SGK ya belirtiniz.

 36. Ben çalışan bir emekliyim.Sağ bacagımdaki bir rahatsızlıktan dolayı 12 nisan 2015 tatihinde 30 gün istirahat verildi.istirahat sonunda yapılan kontrolde 60 gün daha istirahat verildi .Calıstığım işyeri bana bir ödeme yapmıyor.SGKda bir ödeme alabilir miyim?Alabilirsem ne yapmalıyım?Teşekkürler.

  1. Rapor parası alabilirsiniz. SGK ya durumu bildirmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  2. İyi gunler ameliyat oldum on gun izinliyim rapor parasi alabilmem icin nereye basvuruda bulunmam gerekiyo raporum bittikten sonrami basvurida bulunmam gerekiyo

 37. Çalışan bir emekliyim .sağ bacağımdaki bir rahatsızliktan dolayı 12nisan 2015 tarihinde 30 günlük rapor aldım .rapor bitiminde yapılan muayenede 60 günlük bir rspor daha verdiler.çalıştığım iş yerim bana herhangi bir ödeme yapmıyor .çalışan bir emekli olarak sgk dan bir ödeme alabilir miyim?alabilirsem ne yapmalıyım.

  1. Rapor parası alabilirsiniz. SGK ya durumu bildirmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 38. OĞLUM AÇIK LİSE OKUMAKTADIR.İETT İÖĞRENCİ İNDİRİMLİ KARTI ALABİLMESİ İÇİN,TARAFINIZDAN VERİLECEK İŞSİZLİK BELGESİNE İHTİYAÇ VARDIR.BAHSE KONU BELGEYİ ALABİLMEMİZ İÇİN NE YAPMALIYIZ.
  ACİL BİLGİ LÜTFEN, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRER.

  1. İlgili yere direkt olarak telefonla ulaşabilirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 39. gecen hafta sigortami yaptirdim taksiciyim genel saglik sigortasi oluyo ama ben her ay ayin kacinda sigortami odemeliyim onu bilmiyorum bankaya odeyebiliyorum tek tc numaramlami oduyorum bunun bilgisini alabilirmiyim

  1. Ödeme yaptığınız bankaya durumunuzu detaylı olarak anlatabilir, ödeme günü belirleyebilirsiniz.

 40. merhaba

  sigortalı süremi doldurdum fakat askerliğide saydırmak istiyorum rica etsem ekleye bilirmisiniz?

 41. Sizin tarafinizdan 12-08-2013 tarihinde s.g.k. ya bildirilen rapor param ziraat bankasinda halen gozukmemekdedir.sebebini ogrenmek istiyorum.

  1. Hakan Bey, bizim resmi kurumlarla bir alakamız yoktur. Bu konuyu SGK Müdürlüğüne sormanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu