• ÜMRANİYE SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Adres: Mehmet Akif Mah. Tavukçuyolu Cad.No:132 Ümraniye/Istanbul


  Telefon: (0216) 420 21 21

  Fax: (0216) 420 21 47

  E-mail: umraniyesgm@sgk.gov.tr  tıkla sorunu sor

  ÜMRANİYE SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. eda dedi ki:

   annem 2011 de evde örgü işi yapan kadınlar için vergi dairesine başvuru yaptık bize dendiki araştırılıp bulundunuz ssk müdürlüne gönderilcek dedi olup olmadına dair olumlu oldu zaman eve dneetmen gelcek dedı ve geldiler ifade tutanağı tutullar ve artık ayllık isteğe bağlıaylık ödemeleri yapabılırsınız dedı bizde bu zamana kadar ödeme yaptık 3 aylık borcu vardı ve e devletten girdiğimizde borç 20.5 milyar borç çıkdı buunduğumuz yerin ümraniye dudullu ssk yerine giddik orası bize dediki:vergi muaf beyarnamesi getirin düzeltelim dedi bulduumuz umranıye dairesine gittik orasıda bizde herhangi bir kaydı olmadını soyledı ilk başda istanul vergi dairesine başvurduk orasıda bizim bulundumuzümraniye/dudullu sskaya evrakların geleceği soylendı ve inceleme tutanak ıcın eve gelecegını soyledı ve geldiler il bşada ama burası da diokı bıze herhangi bir evrak gelmedı dıyo bu evrak gelmemıs olsaydı bıze burdan denetmen sosyal güvenlk kontrol memuru göndermemeleri lazımdı demekki evraklar sskaya geldiki bize kontrol memuru gonderdıler bizden isdedi vergi muaf vergisi bizde yok dıolar madur durumdayız ne yapmamız lazım ? nereye başvurmamız lazım ? yada ne yapmamız lazıım ? yardımcı olabilirmisiniz ?

  2. Sedat Haydar Sever dedi ki:

   10 günden fazla çalıştıranlar kapsamında kuruma 5.133,73 tl borcum görünüyor. Ancak daha önce yaptığım fazla ödemelerden dolayı kurumdan alacağım da varmış. Sürekli başvurmama rağmen alacağım tutar borçtan düşülmüyor. Sistemsel arıza var denilerek bekletiliyorum. bu sistemsel arıza bir türlü giderilmiyor ve bu hesabın mahsubu yapılmıyor. Ayrıca ben ödemedikçe de gecikme faizi işletilmeye devam ediliyor. Tam kısır döngüye girmiş durumdayım.

  3. Ömer yaman dedi ki:

   ilgide kayitli dilekcenize istinaden tum dosya muhteviyatiniz yuksek saglik kurulunca incelenmis olup 07 12 2016 tarihli meslek hastaligi nedeni ile maluliyet oraninin sosyal sigorta yuksek saglik kurulu tuzugu cercevesinde .18.2 olduguna.baska birinin surekli bakimina muhtac durumda olmadigina kontrol muanesi gerekmedigine oy birligi ile karar verilmistir bide bnm eski oranim 18.2 en son muane oldum. ve hastalik ilerlemis dediler bana

  4. Cihan dedi ki:

   Merhaba,

   Haziran ayı emekli maaşımdaki kesintiği kontrol ettğimde nisan ayında yapılan ve bana ait olmayan 4 adet muayene/ilaç bedeli yansılılmış olduğunu gördüm. buna nasıl ve nereye itiraz edebilirim.

   Teşekkürler,

  5. İbrahim dedi ki:

   Merhaba;
   Aralık 2017 de sgk lı çalışan için 610 tl üzerinden (internet bankacılığı ödeme yaparken) 100 tl ilave indirimle 510 tl prim ödemişiz…
   şubat ve martta ise 695 tl sgk tahakkukunu indirimsiz 695 tl olarak ödedik…
   iveren prim indiriminden neden faydalanamadığımıza muhasebecimizde bir açıklık getiremedi… Sistemde tutarsızlıklar olduğunu ifade etti…
   Bu konuda ne yapabiliriz…
   Teşekkürler..

  6. semra dedi ki:

   eşim sikortalı işte çalişıyodu cıktı başka işe girdi sikortasi başladı ama hastanede bakılmamış ne yapmamız gerekiyo benim sikortamdan yararlana bilirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba;

    Eğer geriye dönük 1 yıl içinde 90 gün primi dolmamış ise 30 gün prim ödemesinden sonra sağlıktan yararlanabilir.

  7. Sennaz dedi ki:

   merhaba

   ben 24-05-1963 dogumluyum, 1979 dan beri hollandada ikamet ediyorum. simdi calismiyorum yardim odenegide almiyorum. Turkiyeden emekli olmak istiyorum ama hic bilgim yok. bu konuda bilgi verebilirmisiniz Bayanim nekadar oderim nekadar bekleyecegim, ne kadar maas olacak. Bilgilendirirseniz cok sevinirim .Saygilar

  8. lider dedi ki:

   Selam aleykum ben engelliyim bu maasim 800 tl baglandi 15 yil doldurdum yaslilik emeklisi diyor 800 tl az degilmi bi yanlislikmi var zamaninda okadar prim yatirdim bagkurdan ne is en dusuk emekli maasi 1300 tl bana neden 800 cok yetersiz ne edebilirim.

  9. habip dedi ki:

   yurtdisi borclanma dairesi ankaraya goderdigim evraklar istanbul ümraniye sgk gönderilmis sonuc nedir nasil ögrenebilirim?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İletişim bilgileri verilen kurum ile irtibata geçebilirsiniz.

  10. RIZA dedi ki:

   MERHABA İŞYERİMDE EŞİMİ SİGORTALI GÖSTERMEK İSTİYORUM ZATEN BANA YARDIMCI OLUYOR BUNUNLA ALAKALI Bİ TEŞVİK VAR DİYE DUYDUM PRİM MASRAFLARINI SGK KARŞILIYOR DİİYE BUNUNLA İLGİLİ BİLGİM RİCA EDECEKTİM.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Rıza Bey merhaba,

    Eşini işyerinde sigorta gösterenlerin teşvik alabilmeleri için;

    Eşinizin işe giriş tarihinden önceki son altı aylık sürede 4A SSK kapsamında çalışmamış olması,
    Daha önce bu teşvikten faydalanmamış olması,
    İşyerindeki ortalama sigortalı sayısına ilave olarak işe alınmış olması,
    Fiili olarak ve ücret karşılığı çalışıyor olması,
    İşyerinizin son ödeme vadesi geçmiş 4A SSK prim borcunun bulunmaması ya da yapılandırılmış olması ve yapılandırma taksitlerinin düzenli ödeniyor olması şartları mevcuttur.

    Bu şartları sağlayabiliyorsanız

    İşveren sigorta primi desteği ile 24 ay ile 48 ay arasında teşvik alabilirsiniz. İşe alınacak olan işsizin İşkur kaydının bulunması halinde alınan bu işveren sigorta primine 6 ay kadar daha teşvik verilmekte ve böylelikle verilen teşvik süresi 54 aya çıkmaktadır. Bu belirtilen kişileri çalıştıran işverenlere verilecek olan devlet teşvik tutarı, işverenin ödemiş olduğu işveren primi kadardır.

    sonuç olarak eşinize iş kur kaydı yaptırın. Eğer asgari ücretten maaşını ödeyecekseniz. 2017 yılı için ödeyeceğiniz ssk priminin 364 TL si devlet tarafından teşvik kapsamında karşılanacaktır.

  11. mustafa özgür dedi ki:

   2015 den itibaren ssk ya ödemesi yapılan sigorta primlerinin dökümünü arz ederim.Mustafa özgür (TC.58507015348

  12. mehmet ali dedi ki:

   YENİ EVLENDİM(18.10.2017 tarihinde evlendim) aşağıdaki belgeyi benden istediler.
   SGK’ dan sizin üzerinizden yararlandığını gösterir müstahaklık belgesi. (eşinizin adına “sigortalının eşi” ibaresi olacak)

   bu belgeyi veriyor musunuz?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Müstehaklık belgesini E devlet şifresi ile SGK hizmetleri bölümünden müstehaklık belgesi sorgulatıp çıktısını alabilirsiniz. İsterseniz işyerinin bağlı bulunduğu SGK dan da alabilirsiniz.

  13. Merve özçelik dedi ki:

   Doğum öncesi ve sonrası izin param yatmadı
   Nereden bilgi alabilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    TC kimlik numaranızla Alo 170 ten veya şifreniz var ise E devletten bilgi alabilirsiniz.

  14. Muhittin Özer dedi ki:

   2009 yillinda 34 yil 4 ay calisip emekli oldum.İkraiyem 30 yil uzerinden hesaplanarak ödendi.AYM karari geregince fazla calisilan hizmet surelerininde yeni hesaplanarak kisilere odeme yapilmasi getekirken bu gune kadar herhangi bir ödeme şahsima yapilmamiştir.Bu nedenle bu ödemeyi alabilmem için sahsimi bilgilendirilmesini rica ederim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Muhittin Bey merhaba,

    Aşağıdaki dilekçe ile müracaatınızı 27 Ocak 2018 tarihine kadar yapmanız gerekiyor.

    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

    KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

    Namık Kemal mah. Milli Müdafaa cad. No:24 06420 Çankaya Ankara

    ……………………… tarihinden itibaren emekli aylığı almaktayım. Tarafıma ödenmeyen 30 yıldan fazla hizmet sürelerime karşılık 6770 sayılı Kanun uyarınca emekli ikramiyesi ödenmesini arz ederim.

    Adı Soyadı:

    İmza :

    EMEKLİ SİCİL NO :
    T.C.KİMLİK NO :
    ADRES :

    Dilekçenizi iadeli taahhütlü posta ile ;

    KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

    Namık Kemal mah. Milli Müdafaa cad. No:24 06420 Çankaya Ankara adresine gönderin

  15. Furkan zorlu dedi ki:

   ümraniyede oturuyorum yetim maaşım kesildi bunu ümraniye sgk dan yapabiliyormuyum ?

  16. lider dedi ki:

   Gecen ay evraklari verdim hala bekliyorum sgk devam ediyor diyor borcda gozukmuyor prim ne kadar beklerim nerden ogrenirim

  17. Turan dedi ki:

   1 saattir size ulaşmaya çalışıyorum kimse telefonlara bakmıyor. Oraya gelsem ne gorecegimi çok iyi biliyorum goy goy yapan bir dünya insan.
   Ahali unutmayın ben calisiyorsam siz orada olursunuz bana yardımcı olmak için oradasiniz bana ulaşmanızı istiyorum ben size ulaşamıyorum çünkü.Acilen geri dönüş yapmanızı bekliyorum.
   05321668171

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sitemizde siz vatandaşlarımızı yardımcı olmak için Kurum iletişim bilgileri bulunmaktadır. Yapılandırma işlemleri başladığından yoğunluk olabilir. Danışmak veya şikayet ile ilgili bir konu varsa Alo 170 SGK danışma hattı size yardımcı olabilir.

  18. Turan dedi ki:

   1 saattir size ulaşmaya çalışıyorum kimse telefonlara bakmıyor. Oraya gelsem ne gorecegimi çok iyi biliyorum goy goy yapan bir dünya insan.
   Ahali unutmayın ben calisiyorsam siz orada olursunuz bana yardımcı olmak için oradasiniz bana ulaşmanızı istiyorum ben size ulaşamıyorum çünkü
   05321668171

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sitemizde siz vatandaşlarımızı yardımcı olmak için Kurum iletişim bilgileri bulunmaktadır. Yapılandırma işlemleri başladığından yoğunluk olabilir. Danışmak veya şikayet ile ilgili bir konu varsa Alo 170 SGK danışma hattı size yardımcı olabilir.

  19. AYNUR dedi ki:

   Merhaba;
   müstehak olmadığı halde sehven ödenen G.İ.G.Ö tarzında benim adıma evrak elime ulaştı.170 aradığımda 2014 tarihinde istirahat adında devletten fazlalık 71.40 tl para almışım ve geri istiyorlar bu nasıl bişeydir mümkünmü ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Bazen Kurum memurlarının yapmış olduğu hatalı hesaplamaları görmekteyiz. Kurum bu hesaplamalara göre ödeme yapar. Böyle bir durum söz konusu olmuş olabilir.

  20. ÖZLEM ÖCAL dedi ki:

   Merhaba,

   12/05/2017 tarihinde (6-162-824) hizm. birleştirme başvurusu yapmıştım. 2 ayrı kurumdan hizm. birl. olacaktı, 1 kurumun bilgileri yansımış olup, diğer kurum ile görüştüğümde herhangi bir talep ulaşmadığını belirttiler. 420 2121 tel 23051 dh ile sizlere ulaşamıyorum. İşlem hakkında bilgi verilmesini rica ederim.
   Syg.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sitemizde siz okurlarımıza yardımcı olmak maksadı ile kurum iletişim bilgilerini vermekteyiz. Kurumla ilgili yazışmalarınızı posta yolu veya telefonla görüşerek bilgi alabilirsiniz.

  21. Kübra dedi ki:

   Daha önce çalışıyordum ve sigortam vardı.Şimdi işten ayrıldım.Eşim üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için ne yapmam gerekiyor.Teşekkür ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Normalde Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi yani SPAS otomatik olarak aktivasyonunuzu sağlar. Aşağıda verdiğimiz linkten müstehaklık sorgusu yapabilirsiniz. Eğer bir sıkıntı gözükürse eşinizin bağlı olduğu sigortadan aktivasyon işlemi yaptırabilirsiniz.

    https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama

  22. şuayıp tanişmaz dedi ki:

   Maasimda Şubat Mart ayında kesintiler var nedenini ogrenebilirmiyim

  23. Merhaba 94 sigorta girisliyim 2015 5 ayda trafik kazası geçirdim maluliyet oranın %22 , uyku apnesindende %35 toplam prim günüm 3052 malulen emekli olabilir miyim veya engelli maaşı alabilirmiyim

  24. Dilek Enül dedi ki:

   YENİ BİR ELEMAN İŞE ALDIM SİGORTAYA İNTERNET ÜZERİNDEN NASIL BİLDİRİRİM

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    http://www.sgk.gov.tr adresinden e-sgk işveren işlemleri kısmından işçi giriş ve çıkış işlemlerinden bildirebilirisniz

  25. Ünal dedi ki:

   Malulen emekli olmak istiyorum AKDENİZ ANEMEZİ YANI (FMF) hastasıyım 870 gün p irimim var askerlik yapamadım sigorta yıl olarak 10 yıl var 3 calisirsam 2.3 hastayım bunun için 1800 gün doldurmak için ssk gün olarak yada para yaptırabilir miyim yardımcı olur musunuz bu konuda..

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    1800 gün için borçlanma yapılamaz diye bir hüküm yoktur. Askerlik yaptıysanız borçlanabilirsiniz ve borçlanma talebinizi kuruma iletebilirsiniz.Bunun dışında hizmet satın alınması gibi bir seçenek yoktur.

  26. Ahmet Serdar Alyanak dedi ki:

   İlk işe giriş tarihim borçlanma öncesi 01.04.1994 idi…01.11.1989 – 05.11.1989 tarihleri arasını yurtdışı borçlanarak ödemeyi gerçekleştirdim…Başlangıç tarihim ne zaman değişir ?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen Alo 170 SGK DANIŞMA HATTI ‘nı arayınız.

  27. Ahmet Serdar Alyanak dedi ki:

   21/12/2016 AHMET SERDAR ALYANAK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESCİL VE HİZMET SERVİSİ – 5 (BORÇLANMA VE YURT DIŞI İŞLEMLERİ) Giden Evrak Kayıtlı 21/12/2016 1:38 PM ÇİĞDEM KARAGÖZ

   12/12/2016 AHMET SERDAR ALYANAK.YURTDIŞI BORÇLANMASI İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESCİL VE HİZMET SERVİSİ – 5 (BORÇLANMA VE YURT DIŞI İŞLEMLERİ) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 02/01/2017 2:19 PM FERHAT BAYTEKİN

   Yukarıda sonuçlandığı görülen yurtdışı borçlanma işlemimin ilk işe giriş tarihime yansıtılmadığını gözlemlemekteyim. Bu yansıma için yapmam gereken bir işlem olup olmadığı konusunda bilgi rica ediyorum…

   Teşekkürler,

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Alo 170 SGK DANIŞMA HATTI ‘nı arayınız veya SGK YURT DIŞI BORÇLANMASI sayfasını inceleyiniz.

  28. özlem dedi ki:

   Yeni bir is yeri sahibiyim iskura eleman alimi için müracaat etdigimde benden sgk numarasi istedi. Fakat daha yeni kurulmus bir firma oldugundan eleman calistirmadim muhasebede sgk numaram olmasi icin eleman almaniz gerekiyo diyo. Çok sacma geldi eleman almak icin baska bi eleman alip iki gun calistirip kovup oyle mi is kura müracaat edicem . Bunun daha düzgün bir hal caresi var midir

  29. aydoğdu dedi ki:

   slm ben konyada ikamet ediyorum 2003de istanbulda bankadan hazine bonosu aldım ve gelirini matrahın üstünü vergi dairesine ödedim kira geliri gibi aynen fakat sgk beni iş veren gibi algılamış destek pirim borcu çıkarmış bu nasıl oluyor aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler ben aydoğdu sular

  30. Ersin dedi ki:

   Malullük talebi yaptığım için belgeler gerekiyor ama bana gönderilen belgelerde 1 sayfasında eksik bilgileri yazıp gönderin SGK ya yazıyor hangi birime gönderim yapmam gerekiyor ve faxla gönderebilirmiyim belgeyi sgkya

  31. Halis dedi ki:

   Ayrıca ssk da mevcuttur ogünden bu yana ssk dolu dolu yatmıştır

  32. Halis dedi ki:

   Merhabalar 2015 te özel sağlık sigortasıyla özel hastanede ameliyat olmuştum 18 günlük rapor verdiklerini söylemişti yetkililer ama sisteme girmemişler geriye dönük sisteme raporu girilebilirmi acaba ve iş görememezlik ödeneği alınabilirmi

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  33. Abdullah dedi ki:

   E-Devlet üzerinden “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” borçlarımı kontrol ettiğimde Nisan ayının son ödeme günü bitmeden (30.04.2016) Mayıs ayının da faturası(31.05.2016) kesilmiş bulunmaktadır.
   Bu sorun neden olmuş olabilir?
   Bu sorun nasıl çözülebilir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  34. Sevda dedi ki:

   Staj başvuruları kabul edilmekte midir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Sevda Hanım.

  35. Furkan dedi ki:

   18 yasina girdim lisede okuyorum. Babam emekli SGK ya öğrenci belgesi goturecekmiyim. Bilginiz var mı?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    18 yaşını doldurana kadar herhangi bir sıkıntı olmaz, Furkan Bey. 18 yaşınız dolduktan sonra öğrenci belgenizi SGK müdürlüğüne götürebilirsiniz. 20 yaşına kadar babanızın sigortasından yararlanabilirsiniz.

  36. Fadime dedi ki:

   Binanız hafta sonu da hizmet veriyormu açana

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İletişim bilgilerini kullanarak SGK müdürlüğü ile direkt temasa geçebilirsiniz, Fadime Hanım.

  37. hıdır güllü dedi ki:

   17/05/2004 tarihinde işten çıkış nedenim ”İŞ KAZASI SONUCU ÖLÜM” olarak belirtiliyor.(yani şu anda ben ölüyüm) o dönem ”YURT İÇİ KARGO AŞ” de çalışıyordum defalarca kendilerini aramama rağmen nihayet dün(18/01/2016)telefonda görüşme sağlaya bildim bunun ilgili olarak düzeltmeyi ”YURT İÇİ KARGO AŞ” mi yapacak yoksa SGK müdürlüğümü yapacak yardımcı olursanız sevinirim.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

  38. METE BAYRAK dedi ki:

   Müdürlüğünüzde 1253374 işyeri dosyasında ŞAHİNLER İNŞ.MAD.SAN.TİC. A.Ş. olarak işlem görmekteyiz.Adı geçen dosyadan dolayı tahakkuku eden eksik işçilik tutarı yapılandırmadan yararlanarak kapatılmış bulunmaktadı.Bu işle ilgili İLİŞİKSİZLİK BELGESİ talep etmemize rağmen telefonlarınıza ulaşamıyoruz.
   Bilgilerinize arz ederiz.
   METE BAYRAK

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İlgili makama direkt olarak ulaşınız lütfen.

  39. İlkay Özdoğan dedi ki:

   2015/10 ay sgk prim tutarını zamanında yatıramadık. bankadan da yatırmak istemiyoruz sisteminize geç düşer diye endişeliyiz. ceza ve faiz tahakkukları ile merkezinizdeki veznenizden yatırabilirmiyiz.?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

  40. BÜŞRA dedi ki:

   babamın sigortası bittiği için annemi kendi sigortam üzerinden faydalandırmak istiyorum ne yapmam gerekiyor ?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine başvurunuz.

  41. BİRSEN ŞENEL dedi ki:

   merhaba hamilelikte çalışabilir raporu aldım .rapor aldığım devlet hastanesi raporun bitiş tarihini girmemiş.sistemde soprun olduğu içinde düzelme yapılmamaktaymış.sgk benden raporu doktordan elden alıp başhekimlik yazısı ile getirmemi istedi. fakat doktor başka bir hastaneye tayin olmuş doktoru bulamıyorum . hastanede şifre doktorda raporu ancak doktordan alabilirsin diyor . işveren maaşıma el koyacak ve maaş almayacağım . doğum yaptığım özel hastaneden bir yazı alsam ve sgk ya teslim etsem kabul edilir mi yardımlarınız rica ederim iyi çalışmalar.

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Hastaneden bir yazı alıp SGK ya teslim edebilirsiniz. Durumunuzu da ayrıca SGK ya belirtiniz.

  42. ünal camgöz dedi ki:

   Ben çalışan bir emekliyim.Sağ bacagımdaki bir rahatsızlıktan dolayı 12 nisan 2015 tatihinde 30 gün istirahat verildi.istirahat sonunda yapılan kontrolde 60 gün daha istirahat verildi .Calıstığım işyeri bana bir ödeme yapmıyor.SGKda bir ödeme alabilir miyim?Alabilirsem ne yapmalıyım?Teşekkürler.

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Rapor parası alabilirsiniz. SGK ya durumu bildirmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

   2. tugba dedi ki:

    İyi gunler ameliyat oldum on gun izinliyim rapor parasi alabilmem icin nereye basvuruda bulunmam gerekiyo raporum bittikten sonrami basvurida bulunmam gerekiyo

   3. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

  43. ünal camgöz dedi ki:

   Çalışan bir emekliyim .sağ bacağımdaki bir rahatsızliktan dolayı 12nisan 2015 tarihinde 30 günlük rapor aldım .rapor bitiminde yapılan muayenede 60 günlük bir rspor daha verdiler.çalıştığım iş yerim bana herhangi bir ödeme yapmıyor .çalışan bir emekli olarak sgk dan bir ödeme alabilir miyim?alabilirsem ne yapmalıyım.

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Rapor parası alabilirsiniz. SGK ya durumu bildirmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  44. MUHARREM POYRAZ dedi ki:

   OĞLUM AÇIK LİSE OKUMAKTADIR.İETT İÖĞRENCİ İNDİRİMLİ KARTI ALABİLMESİ İÇİN,TARAFINIZDAN VERİLECEK İŞSİZLİK BELGESİNE İHTİYAÇ VARDIR.BAHSE KONU BELGEYİ ALABİLMEMİZ İÇİN NE YAPMALIYIZ.
   ACİL BİLGİ LÜTFEN, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRER.

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    İlgili yere direkt olarak telefonla ulaşabilirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  45. habib dedi ki:

   gecen hafta sigortami yaptirdim taksiciyim genel saglik sigortasi oluyo ama ben her ay ayin kacinda sigortami odemeliyim onu bilmiyorum bankaya odeyebiliyorum tek tc numaramlami oduyorum bunun bilgisini alabilirmiyim

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Ödeme yaptığınız bankaya durumunuzu detaylı olarak anlatabilir, ödeme günü belirleyebilirsiniz.

  46. nemettin erdogan dedi ki:

   merhaba

   sigortalı süremi doldurdum fakat askerliğide saydırmak istiyorum rica etsem ekleye bilirmisiniz?

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Biz resmi kurum değiliz. SGK Müdürlüğünüze başvuru yapmalısınız.

  47. hakan inebolulu dedi ki:

   Sizin tarafinizdan 12-08-2013 tarihinde s.g.k. ya bildirilen rapor param ziraat bankasinda halen gozukmemekdedir.sebebini ogrenmek istiyorum.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Hakan Bey, bizim resmi kurumlarla bir alakamız yoktur. Bu konuyu SGK Müdürlüğüne sormanız gerekmektedir.

  Sorunuzu Yazın