ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Başakşehir İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Başakşehir İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Vatandaşların sosyal hak ve güvencelerini korumak için SGK çalışır. Her ilçede bir SGK şubesi bulunmakta ve bu ilçelerde çalışan ve işveren kişlerden bu şubeler sorumlu olmaktadır. Başakşehir ilçesinde bulunan SGK da Başakşehir’de istihdam eden kişilerin ulaşması gereken yerdir. Başakşehir SGK telefon numarası aranarak pek çok konuda hizmet alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Aynı zamanda Başakşehir SGK faks numarası da yazılı ve görsel içerikli belgeleri fakslamak için kullanılabilir.

 • Başakşehir SGK telefon numarası: 0 212 488 70 60
 • Başakşehir SGK faks numarası: 0 212 488 65 22

Başakşehir SGK Nerede?

SGK kapsamında işlem yapmak ve bunun için direkt şubeye gitmek isteyenler için Başakşehir SGK adresi şu şekildedir: Başak Mahallesi Mevlana Celalettini Rumi Caddesi Misstanbul Çarşı 5. Etap NO: 1 Başakşehir

Aynı zamanda Başakşehir SGK şubesine gönderilmek istenen belgeler veya diğer şeyler de bu adrese postalanmalıdır.

Başakşehir SGK E – Posta Adresi Nedir?

Başakşehr SGK ile iletişim kurmak için mail de kullanılabilir. Dilek, istek, şikayet, soru ve öneriler için SGK Başakşehir İl Müdürlüğü e – mail adresine mail atarak ulaşmak da mümkündür. Başakşehir SGK’nın e – posta adresi, basaksehirsgm@sgk.gov.tr dir. Daha hızlı ve doğrudan iletişim için e – mail en ideal seçenektir. Evden çıkmadan pek çok konuda SGK yetkililerinden bilgi ve hizmet almak mümkündür. Aynı zamanda faks makinesine gerek kalmadan görsel dosyalar da e posta aracılığıyla iletilebilir.

Başakşehir SGK İl Müdürü Kim?

SGK Başakşehir İl müdürü görevi Nevzat SANCAK tarafından yürütülmektedir. Başakşehir’de çalışan ve işveren olan herkes için Nevzat SANCAK sosyal güvence ve haklar alanında çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda duyurular ve kararlar da yine Nevzat SANCAK tarafından bildirilmektedir. Eğer vatandaşlar herhangi bir SGK konusu için Nevzat SANCAK’a ulaşmak isterlerse mail, telefon veya faks yolunu kullanabilirler. Bununla birlikte şubeye giderek birebir görüşme de yapılabilir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

İstanbul SGK İl Müdürlüğü adresi; Pürtelaş Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi NO: 43 PK: 34427 Fındıklı/Beyoğlu şeklindedir. Ayrıca şubeye gitmeden e posta aracılığıyla da SGK İstanbul şubesi ile istanbulsgim@sgk.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilir. Bu sayede internet üzerinden iletişim kurma imkanı da bulunmaktadır.

Telefon ile ulaşmak için ise İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü numarası 0 212 372 10 10’dur. Telefon ile SGK İstanbul İl Müdürlüğü’nden oldukça fazla konuda bilgi ve hizmet alınabilir. İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne faks aracılığı ile ulaşmak için ise 0 212 243 63 63 numarası kullanılabilir. Bu sayede gerekli belgeleri iletmek için şubeye gitmeye gerek kalmadan daha kısa yoldan gönderim yapılabilir.

Yorumlar

 1. Tülay Aslan dedi ki:

  3.mart .2023 eyt emeklilik için başvurmuştum hala sonuclanmadi, dosyamin durumunu öğrenmek için SGK ya mi gelmem gerekiyor ,ne yapmalıyım , teşekkürler.

 2. mesut kavcı dedi ki:

  Başakşehir Sgk Müdürü Nevzat Sancak,işi yokuşa süren,oturduğu koltukta vatandaşı hakir gören birisi.Kesinlikle böyle güzide bir kurumun başında böyle bir Yönetici görmek istemiyorum.Sen derdini anlatmak istedğinde kesinlikle seni dinlemiyor,neden geldin tarzı oldukça kaba davranışları var.

 3. Hurşide dedi ki:

  Merhaba. Yabancılar için da sigorta varmi.

 4. Emine Nur dedi ki:

  Ben gittiğimde genel sağlık servisi çok yardımcı oldu, çok ilgililerdi, teşekkür ederim.

 5. İbrahim Belli dedi ki:

  Sayın Yetkili; yedek subaylık zamanındaki sigortamı ssk sigorta ya birleştirmek istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim? Direk başvuru mu yapmak gerekiyor? istenen belgeler nelerdir? İnternet üzerinden işlem yapılabiliyor mu?

  konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

 6. Hüseyin dedi ki:

  Hasta alt bezi ödemesi yeterli gelmiyor. Buna rağmen bu ay daha düşük bir ödeme yatırıldı. Bu durumun düzeltilmesini rica ediyorum.

 7. Mahmut Sümer dedi ki:

  Emekli maşıma icra konmuştur Başakşehi r sgk telefonla birtürlü ulaşamıyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer muvafakatname verdiyseniz veya sgk borcunuz var ise icra konabilir.

 8. Serkan dedi ki:

  Merhaba ben iş kazası geçirdim hastanede 10 günlük raporu hastalık belirtmiş ve daha sonra bu rapor düzeltilmiştir fakat rapor param yatmadıgı için 170 aradım ve sgk toplu iş sözleşmesi olmadıgı için rapor param yatmadı çalıştıgım şirkete sordum bizde toplu iş sözleşmesi yok diyor magdur durumdayım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Rapor ödemesi için toplu sözleşmeye ihtiyaç yok. Farklı bir durum var sanırım.

 9. DEMET dedi ki:

  MERAHABA ÇOK ACİL ULAŞAMIYORUZ TELEFONLARINIZA LÜTFEN AÇIN

  1. Dursun dedi ki:

   6.6.2020.tarihinde rapor parası daha yatmadı neden olabilir.

 10. Murat dedi ki:

  İyi günler. Ben kurumunuza bağlı olarak sigortalı kapsamında gözüküyorum. Sigortayı yaptıran şirkete ulaşamıyorum. sigortalı göründüğüm İçin de İŞKUR üzerinden iş bulamıyorum. Van’dan ikamet ettiğimden paraya gelemiyorum sigortamın düşürülmesi gerekiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 11. Sennur dedi ki:

  Iyi aksamlar ben sennur gercik 11.ayda isten ciktim sgk dan yararlanoyorum bu gun bir amelyat gecirdim ve rapor odenehi alabilirmiyim

 12. Hasan Ali Demircan dedi ki:

  Önce hayırlı akşamlar dilerim,
  Ben şahsen Almanyada ikamet eden bir Türk vatandaşıyım aynı zamanda Alman.
  Ben Almanyada böbrek yetmezliği nedeni ile Dializ olmaktayım ve iki üç haftalığına Başakşehir de ikamet eden yagenime misafirliğe geleceğim arzum saglıgım için dialize ye orada a devam edebilmek.
  Sizlerden ricam imkan ve şartları bana bildirmeniz.
  Ödemeyide benim balı bulunduğum sağlık kurumu ödeyecek bana geniş bilgi vermenizi rica ediyorum.
  Hasan Ali Demircan

  Tel. 49.176 78915638

 13. Sinan dedi ki:

  Selamun aleyküm hayırlı çalışmalar ben 1978 doğumluyum 1993 yılında sigorta girişim var ozaman ben 15 yaşında idim bu sigortam gecersizmi oluyor 30 gün yatmış maaşımı almışım ssk alo 170 hattını aradım çıraklık sigortası dedi geçersiz dedi 1993 girişimi 1997 çekiyorlarmış nasıl olur dedim ben hak kaybına uğruyorum dedim yinede siz sorun dedi şimdi meclisten yaşa takılanlar emekli olursa bende olabiliyormuyum

 14. Sinan dedi ki:

  Selamun aleyküm hayırlı çalışmalar ben 1978 doğumluyum 1993 yılında sigorta girişim var 30 gün olarak yatmış maaşımda
  Yatmış 15 yasinda idim bu sigortam gecersizmi oluyor ssk alo
  170 hattını aradım çıraklık sigortası dedi gecersiz dedi sistem
  KABUL etmiyormuş 1993 girişimi 1997 ye alıyorlarmış sen dedi yinede bağlı bulunduğun ilçedeki ssk ya sor de şu an meclisten emeklilikte yaşa takılanları devlet emekli ederse bende emekli olabiliyormuyum ve sigorta girişim geçerli mi
  Tşk ederim HAYIRLI işler

 15. Halil Kara dedi ki:

  Merhaba,
  Ben şuan işsizim. Üniversitede okuyan kızımın burs başvurusu için belge isteniyor. SGK müdürlüklerinden böyle bir belge alabilirmiyim ?

 16. Murvet cicek dedi ki:

  Iyi günler 4a 1080 gün ödemem var 9.12.2016 da 4b ye geçtim kendim ödeme yapıyordum en son 8.6,2018 de ödeme yaptim daha ödeme yapamiycam 4b yi dondurup yatirdigim miktarı toplu olarak almak istiyorum ne yapmam gerekiyor tsk ederim 25,10.1973 doğum tarihim

 17. Mehmet uysal dedi ki:

  Iyi gunler ozel bir sirkette calisiyorum sigortami asgari ucretten yatirduklarini ogrendim net 2500 tl maas aliyorum bunun icin ne yapmam gerekiyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Eskiden bölge çalışma müdürlüklerine bildirim yapılıyordu. Şimdi İşkurda ilgili birimler mevcut. İşkura şikayette bulunabilirsiniz.

 18. Umut dedi ki:

  Ben lise son sınıf öğrencisiyim zorunlu staj yapmam gerekiyor ve kendime staj yeri bakıyorum burayı da değerlendirmek istedim. Acaba stajyer alımı oluyor mu ? Başvurmak istiyorum teşşekürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Umut Bey,

   İletişim bilgilerinizi ve tam adres belirtmeden yaşadığınız ilçeyi bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

  2. umut barışık dedi ki:

   Fenertepe 13. bölge Kayaşehir/Başakşehir

 19. oğuz güner dedi ki:

  işveren servisi dahili : 22604

 20. Ahmet Arpaç dedi ki:

  Yaklaşık beş ay oldu

 21. Ahmet Arpaç dedi ki:

  İş göremezlik raporu açık diye ödeme alamadım şimdi raporu kapatırdım ödeme alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ödemenizi bu ayın 8-14 arası ziraat bankasında veya E devlete kontrol edin. Yatmaz ise Temmuz ayında yatacaktır.

 22. ümit baltacı dedi ki:

  7 ay bır ıs yerınde caliştım dahaoncedende 7 ay ıssızlık maasım vardı bu enson caliştıgım yerde benı ıse alırken benım haberım olmadan bana yazı ve ımza attırmıslar ve issizlik odenegım su an gozukmuyo bana yardımcı olursanız sevınırım

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.