emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Unkapanı İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgisi

İstanbul Unkapanı İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgisi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilçe müdürlüklerine ulaşmak için pek çok yol bulunmaktadır. Direkt olarak gidilerek yerinde ziyaret edilebilecek bu kurumlar, aynı zamanda mail ve telefon gibi iletişim bilgileri üzerinden de hizmet vermektedirler.

İstanbul Unkapanı SGK telefon numarası:

(212)534 69 30

İstanbul Unkapanı SGK faks numarası:

(212)635 08 25

İstanbul Unkapanı SGK Nerede?

Unkapanı SGK, İstanbul’un Fatih İlçesi üzerinde yer alan Atatürk Bulvarı’nda yer almaktadır. Bu kuruma gidebilmek için pek çok otobüs hattı da bulunmaktadır.

 • 28, Beşiktaş İskele,
 • 28T, Topkapı,
 • 31E, Kuyumcukent,
 • 32, Cevatpaşa,
 • 32T, Harbiye,
 • 33, Giyimkent,
 • 33B, Giyimkent,
 • 33E, Eminönü,
 • 33TE, Giyimkent,
 • 33Y, Giyimkent,
 • 35C, Harbiye,
 • 36KE, Eminönü,
 • 37E, Çırçır Metro,
 • 38E, Eminönü,
 • 41Y, Ayazağa,
 • 46H, Hürriyet Mahallesi- Beyazıt / Ring,
 • 46T, Topkapı,
 • 66Z, Şişli Merkez,
 • 70FY, Yenikapı Etkinlik Alanı,
 • 336, Eminönü Kantarcılar,
 • 336E, Sultançiftliği- Eminönü / Ring,
 • 30D, Yenikapı- Ortaköy Dereboyu / Ring,
 • 35, Eminönü,
 • 46KT, Yenikapı- Kuştepe / Ring,
 • 47A, Alibeyköy Cep Otogarı,
 • 71T, Taksim,
 • 76D, Taksim,
 • 83O, Taksim- Otogar / Ring,
 • 90, Draman,
 • 76T, Tarlabaşı,
 • 145M, Gümüşsuyu Peron,
 • 70KY, Yenikapı Etkinlik Alanı.

İstanbul Unkapanı SGK adresi ise şu şekilde:

 • Zeyrek, Atatürk Blv. No: 21, 34083 Fatih/İstanbul

Unkapanı SGK birimine metro kullanılarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Buraya en yakın metro hatları, M1B ve M2’dir. İlçe müdürlüğü, dolmuş ve otobüs duraklarına 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

İstanbul Unkapanı SGK E-Posta Adresi Nedir?

Unkapanı SGK İlçe Müdürlüğü, mail üzerinden de hizmet vermektedir. Mail üzerinden hizmet almak isteyen kişiler, kurumun fiziki adresine giderek hizmet alan kişilere göre daha yavaş bir işleyişle karşılaşabilirler. Bu sebeple, kurumu adresinde ziyaret etmek ya da telefon aracılığıyla iletişim kurmak daha sağlıklı olmaktadır.

SGK Unkapanı il müdürlüğü e-mail adresi şu şekilde:

 • unkapanisgm@sgk.gov.tr

İstanbul Unkapanı SGK İl Müdürü Kim?

SGK Unkapanı il müdürü olarak Mustafa Mandıralı görev yapmaktadır.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Beyoğlu sınırları içinde hizmet vermektedir. Şehrin iki yaka için de merkez denilebilecek bir noktasında bulunan kurum, şehrin her yerinden de kolay ulaşım olanağına sahiptir. Kuruma ulaşım sağlamak için, metro, metrobüs, otobüs ya da minibüs seferlerinden yararlanılabilir. SGK İl Müdürlüğü iletişim bilgileri şu şekildedir:

 • İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Telefon: (0212)372 10 00
 • İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Faks: (0212)243 63 63
 • İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü E-posta: istanbulsgim@sgk.gov.tr

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait bir telefon kodu da bulunmaktadır. Telefondan 170 numarası tuşlanarak ulaşılan bu kod ile, vatandaşların şikayetleri ve istekleri dinlenilmekte ve bu arzuhaller doğrultusunda, hızlı şekilde işlem yapılabilmektedir.

Yorumlar

 1. sultan çınar dedi ki:

  Merhaba 27.12 1973 doğumlu 01 03.1993 ssk girişliyim. Kamuda kanun hükmünde kararnameyle süresiz işçi kapsamında çalışmaktayım. Maaşımızi her ayın 5 nde almaktayız. 27.12.2022 tarihinde emekliliği hakkediyorum. Aralik 2022 mi 02 Ocak 2023 tarihinde mi emekli olmam emekli maaşımda avantaj sağlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Emekli maaşınızda bir değişiklik olmaz. Emekli olsanız da olmasanız da maaşınıza yılbaşında zam gelir. Ocak ayında kıdem tazminatı tavanı artacağından faydanıza olabilir.

 2. Aslı dedi ki:

  SGK Unkapanı’nı arıyorum ölüm aylığı alıyorum kesintilerim var bilgi almak istiyorum defalarca aradım hiç bir şekilde ulaşamıyorum şikayet edebileceğim bir numara dahi yok

 3. Nilgün Çetin dedi ki:

  Sayın Muzaffer Şekeroğlu,Sayın Baylar,Sayı: -43/0240747
  Halise Özman TC kimlik: ………,Tahsis no. …………sicil no. 34……….,Annem Halise Özman, Yatağa bağımlıdır, yoğun hastadır. Kendisinin velayetini almak için Küçükçekmece Adliyesine 1 ay önce dava açtım. Noter den vekaletini alma şansım yok. Akli melekesi de yerinde değil. Velayet davasını bekliyoruz.08.11.2021 tarihli yazınızda,aylık ve birikmiş tutarları 2 ay içinde ilgili banka şubesinden alınmadığı takdirde, Sayın Kurumunuz hesabına iade olacaktır,..denilmektedir.Velayet(vasi tayini) davası 365 gün içinde gelir dendi. 2 ay sonra dava neticelendiğinde, bu parayı alma şansımız yokmu??Lütfen, bu adaletsiz durumun giderilmesi için yapılması gerekekenleri müsaadelerinize arz ederim.Saygılarımla,Nilgün Çetin(Halise Özman kızı)

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Buraya yazılan bilgileri sgk sistemi görememektedir. Lütfen iletişim bilgilerini kullanarak kuruma dilekçe gönderiniz.

 4. Ecem özduman bağır dedi ki:

  2010 yılında bir evlilik yaşadım ayrıldım ikisi evliliğimi Haziran ayında yaptım 2021 ilk evliliğimde almadığım için çeyiz ödeneği şimdi hakkım var kullanmak istedim Başvuru yaptığımda para çekilmiş dediler ihtiraz dilekçesi yazdım çünkü almadım sonrasında hiç bir sonuç yok ilgisizler çalışanlar nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu safhada Cimere şikayette bulunup durumunuzu izah edebilirsiniz.

 5. Mehmet YARAN dedi ki:

  Merhaba;
  08.07.2021 tarihinde eşim halime yaran ın emekli tarihi dolduğundan Balıkesir SGK na müracaatımızı yaptık. Eşimin ilk işe başlangıç yeri İstanbul Erenköy Telekom Müdürlüğü 05.11.1992 tarih ve 3407199208609 sigorta numarasıdır. Balıkesir SGK mu 21 temmuzda Unkapanı SGM ne dosyaların birleştirilmesi için sizden eşimin dosyalarını talep etmiş fakat sizden dosyalar gelmeden emekli maaşı bağlanamayacağını belirtmektedir.
  sizden ricam Balıkesir SGK nun sizden talep ettiği dosya bilgilerinin gönderilerek eşimin emekli işlemlerinin hızlanmasıdır.
  Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür eder işleriniz de kolaylıklar dilerim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu durumu iletişim de verdiğimiz mail adresine göndermeniz de fayda var. ayrıca kurumu arayarak da bilgi alabilirsiniz.

 6. Emine mus dedi ki:

  Merhaba babam 22 Nisan’da vefat etmiştir ve hala emekli aylığı bağlanmamış tır bu kadar süre içinde bu kadar mağdur edilmez Unkapanı sosyal güvenliği aradigimda belgeler 6 ci ayda ulastigini soluyorlar ama aradigimda zor baglaniyorum yada hiç telefon açılmıyor 1 haftadır sürekli arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 7. Mahmut Eroglu dedi ki:

  Istanbul Bakırköy Ziraat Bankasına gelen emekli aylığım(17 aylığım corona virüs dolayı Türkiyeye gelemedim.)SGK tarafından geri cekilmis gerekenin yapılmasını arz ederim.

 8. nihat topcu dedi ki:

  slm ben nihat topcu bir öncede burdan yazdım cevap vermediniz 1991 1992 1992 7 ayı araları kocaeli gebze tubitakda taş ören firma çuhadar oglu aleminyum dış cephe firmasında çalışdım tahmini o tarıh aralarında 7/8/9 ay gibi çalışdık işe giderken güvenlik bizim ssk mız yok diye almadı iş bizim kimlik fotokopisin 2 resim ikametgah istediler 2 gün sonra işe gittik güvenlik elinde liste var bakdı ismimiz var aldı iceri ve ben şu an o sigortayı bulamıyorum sizden ricam yardımcı olurmusunuz şimdiden cok teşek kur 7 /8 yıl kaybım var telimde 0533,568,64,63

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sigorta girişi yapılıp prim ödemeden iptal edilmiş olabilir. Gebze sigortaya dilekçe ile başlangıç ile ilgili dosyayı talep edebilirsiniz.

 9. Yiğit dedi ki:

  Annem 62 yaşında yaklaşık 7 senede sigortalı çalışmışlığı var biz artık emekli olmasını istemiyoruz fakat firimlerini satın almak istiyoruz tekirdağ sgk merkezine başvurduk unkapanı şubesine dilekçe yazın dediler bizde yazıp size yolladık ne zaman cevap gelir paramızı ne zaman alabiliriz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İletişim bilgileri bulunan kurumla iletişime geçmelisiniz. Mail veya telefonla ulaşabilirsiniz.

 10. ahmet iğdeli dedi ki:

  13.02.2020 tarihinde 2000 TL ye OTO CPAP cihazı satın aldım ve bunla ilgili bütün evrakları da SGK kurumuna teslim ettim üzerinden 4 ay geçmesine rağmen para iadesi yapılmamıştır .gerekli ödemenin ziraat bankasına yapılmasını rica ediyorum.

  saygılarımla.

 11. Nurhan balkan dedi ki:

  Şubat sonunda çeyiz ödeneği için başvuruda bulundum ama ne geri bir dönüşünüz oldu ne de telefonlara cevap veren var ben bu paranın ne zan yatacağım ya da neden yatmadigini nasıl öğreneceğim 3 ay geçti bir sonuç ve bilgilendirme bekliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Çeyiz ödemesi başvuruları 75-90 gün arasında sürmektedir. Mayıs sonuna kadar sonuçlanabilir.

 12. Neriman dedi ki:

  Fransa dan eşimin vefatıdan dolayı alacağım emekli aylığı işlemleri hala beklemededir.Lütfen yardımlarınızı rica ederim!! işlemlerin ne durumda olduğuyla ilgili bilgi almak için arıyorum mail attım ama ulaşamıyorum.

 13. Nesil dedi ki:

  Sgk işlemleri için arıyorum neden telefonu açan birisi yok?

 14. Çağla dedi ki:

  Unkapanı sgk a dilekçe göndermem gerekiyor posta ile. Açık adresi farklı çıkıyor. Net bilgisi olan açık adresi yazabilir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   SGK nın kendi sitesinde yazan da bu;

   Unkapanı Sosyal Güvenlik Merkezi
   Merkez Müdürü Mustafa MANDIRALI
   Telefon (212)534 69 30
   Faks (212)635 08 25
   Adres UNKAPANI SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ ATATÜRK BULVARI NO: 21 ZEYREK FATİH İSTANBUL
   E-posta unkapanisgm@sgk.gov.tr

   http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/istanbul/iletisim/ adrsinden inceleyebilirsiniz

  2. nuri dedi ki:

   annemle kız kardeşim babamdan dolayı emekli maaşı alıyorlardı annemde rahmetli oldu maaşı kız kardeşime ödenmesi için ne yapmamız lazım maltepe sgk dan yapılabilir mi yoksa unkapanınamı gitmemiz lazım

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Tüm işlemlerin merkezi Unkapanı sgm dir. Oraya başvuru yaparsanız dah çabuk sonuçlanır. Normalde vefat sisteme düştükten sonra da otomatikmen diğer varise eklenir.

 15. Cafer güçlü dedi ki:

  Emekli bildirim evragimda 10 11 2019 emekli maaş toplamı 4551 yatacak yazıyor ama bana 2786 tl yattı bunu nerden sorabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Alo 170 i arayabilirsiniz.

 16. NECDET KARAMAN dedi ki:

  CENAZE MASRAFLARI İÇİN BAŞVURMUŞTUK HALA ZİRAAT BANKASINDAN ÖDEME ALAMADIK ÖLÜM TAHSİS 2/2152646

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ödemeler 30 45 arasında ödenmektedir.

 17. ümit kırkıç dedi ki:

  2019-12980941 10.09.2019 tarihinde almış olduğum solunum cihazı için tarafıma ödeme yapılması için sizlere müracaat ettim fakat tarıma henüz bir ödeme yapılmadı…

 18. ERTAN BİÇER dedi ki:

  sgk hizmet dökümümde 1997 ve 2001 yılları kesindisiz çalıştığım işyerinde 1999 yılı 240 gün görünmektedir.
  Bunu nasıl düzelttirebilirim

 19. Fatma Özlem Akar dedi ki:

  Merhaba 2001 yılından itibaren devlet memuru olarak çalışıyorum. Şuan Ankara’da görev yapmaktayım. 1995-1996 arası İstanbulda bir otelde sigortalı olarak çalıştım ancak sigorta bilgilerime e-devletten ve Ankarada’ki SGK Müdürlüğünden ulaşılmıyor. Sigorta bilgilerimin sisteme girilmesi için nasıl bir yol izlemeliyim.

 20. İRFAN BİRGİN dedi ki:

  20 Eylül 2019 tarihinde İzmir Bayraklı SGK dan “yaşlılık aylığı almaya hak kazanmistir”yazisi almak için dilekçe verdim.
  Ilk SGK girişim Fatih Unkapanı olup evrakların buradan gönderilmesi,mail yolu ile gelmesi gerektigini 1 Ekim tarihinde sorgulamaya gittigimde ogrendim.Evragin tartılıp Bayraklı SGK ya gönderimi için yardımcı olurmusunuz?

 21. İlknur ÜLGEN dedi ki:

  17.haziran2019 tarihinde babam vefat etti annem yurdışında olduğundan maaş bağlanması için müracaat edemedik.Annem geldi ancak Ankarada ikamet ettiğimizden benimle beraber.müracaat için unkapanına gelmemiz gerekirmi yoksa buradanda müracaat edebilirmiyiz

 22. Yasemin dedi ki:

  Sgk unkapanı aynı yerindemi fındıklıyamı taşındı? Birde cenaze parası hangi zaman aralığında veriliyor zaman geçmiş olsada alınıyormu? Br cevap 3

 23. ercan oğuz dedi ki:

  merhaba iki ay önce yurtdışı borçlanması için müracatta bulundum henüz bi gelişme olmadı ve adresimiz bi evrak gelmedi nasıl bilgi alabilirim (kayıt no:11055663)

 24. Sevilay Özdemir dedi ki:

  Merhaba 15, 06, 2019 tarihinde evlendim babamdan yetim aylığı alıyordum çeyiz yardımına başvurdum Ankara etimesgut şubesine 2 ay geçti üzerinden ama bir sonuç çıkmadı mithatpaşa Ankara sgk müdürlüğüne başvurduk onlarda istanbul unkapanı sgk müdürlüğüne başvurmamızı söylediler ben engelli bir vatandaşım şuan istanbula gitmek benim için zor bir durum acaba ankaradan bu işi çözümlemenin bir yolu vardı mıdır cevabınızı bekliyorum saygılarımla

 25. Özhan Büyükarıkan dedi ki:

  Benim 4senevergi mükellifiyetim var bağkur çoğunlukla ssk primim var 4 senebağkurumu sskya nasıl ekletirim

 26. Dilek dedi ki:

  Merhaba
  Sigortalı ise girdiğimden dolayı kesilen yetim ayligimin tekrar bağlanması için Haziran ayının başından beri başvuru formu gönderiyorum hala sonuç alamadım ne yapmam gerekiyor ?

 27. Fatma kasarcı dedi ki:

  Unkapanındaki sgk nereye taşındı öğrenebilirmiyim

 28. Beyza dedi ki:

  Merhabalar, Bahçelievler Medical Park ya sezaryen doğum için en fazla ne kadar ücret talep edilebilir? Sut uygulamasina göre bu maksimum ücreti öğrenebilir miyim?

 29. özgür altun dedi ki:

  MErhaba

  Mayıs 2014 colon Ca Kanseri ameliyeti oldum bağırsağımın büyük çoğunluğu alındı.
  6300 gün ödenmiş primim var erken emekli olabiliyormuyum.

 30. SERHAT dedi ki:

  2017 yılında beri paravan şirketlerden sigortalı gözüküyorum bir türlü sigorta çikisimi olmuyor bagkurum u yapamiyorum Allah rizasi için yardımcı olabilirmisin

 31. Nermin Uca dedi ki:

  Adim Nermin Uca
  19 agustosta size mesaj attim cevabini alamadim tesekkürler

 32. Nermin uca dedi ki:

  Merhabalar ismim nermin uca
  Nisan ayinda dolar olarak 17 000 dorak ödiyerek borclanmami yaptim yani ödedim
  Birinci sorum bu ödemem e devletten bakiyom hala disteme gecnemis ne yapabilirim
  Ikinci sorumda bu ayin sonunda isvicre deki calismami bitiriyom eylül ayinda emeklilik icin gelip bas vurmak istiyom gerekli belgeler neler ?
  Sigorta sicil numaram *******

 33. Zeki bilgin dedi ki:

  Ben zeki bilgin 1990 öncesi girişim olması gerek nasıl öğrenebilirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   E devletten gözükmüyor ise kimlikle kuruma gelerek sistemden talep edebilirsiniz.

 34. MELTEM AK dedi ki:

  Yurt dışında yaşayan bir kişi harekesize düşmüş olan ve blokede bulunan paralarını almak için ıslak imzalı dilekçesini bir yakını ile kurumunuza iletse işlem yapılır mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Konsololosluklar aracılığı ile iletebilirsiniz.

 35. Rahmi dedi ki:

  Marmara üniversitesi pendik eğitim araştırma hastanesi
  Göğüs hastalıkları
  Reçete yazdı bize
  Epap.5
  Ipap.25
  Sizden mı temin ediyoruz

 36. arzum dedi ki:

  Mrb babam 2004 te vefat etti. Daha önce babamın maaşından iki kez faydalandım. Şu anda işsizim. SGK ya yetim aylığı için haziran sonu başvuru yaptım. Cvp gelmedi. 170 aradım. Maaş alma tarihimin belirlendiğini söylediler. Eve kağıt gelecekmiş. Şu an maaş hesaplanma aşamasında dediler. Bugün bir yakınımdan 3. Kez başvuruda yetim aylığı bağlanmadığını söyledi. Böyle birşey var mı? Babam SGK emeklisiydi. Lütfen bu konu hakkında yardımcı olun.Ne yapmalıyım?

 37. Gamze dedi ki:

  Merhaba babam vefat ettiği için ben kızı olarak yetim aylığını alıyordum. Annemle ikimize bölünmüştü. 3 aydan beri maaş alamıyoruz. İşe girip çıktığım için sigortam ve maaşım kesildi. Tekrar bağlanmadı bize . Defalarca başvuru yaptık bir yanıt alamadık. Ne yapmamız gerekiyor? Sağlık sigortasından da babamın üzerinden faydalanamıyorum.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   3 ay uzun bir süre olmuş. Şahsen başvuru yapıp sunucunu öğrenin.

  2. Vicdan paşalıoğlu dedi ki:

   İlk giriş Çerkezköy son giriş Gaziosmanpaşa SGK
   Prim günlerim e devlette TC no ile yüklenmemiş
   Beni Çerkezköy’e gönderiyorlar
   Unkapanı merkez e gelsem buradan yüklenirmi

 38. Murat KURT dedi ki:

  Merhaba,

  Gurbetciler için emeklilik başvurusu müracaatı Istanbul da nereye yapılır, emeklilik için gerekli evraklar nelerdir ? SGK SSK Bağkur emeklilik işlemleri nasıl yapılır?.

  Saygılar

  Murat KURT

 39. Necmi Mutlu Otman dedi ki:

  98 Nisan. 2019 günü emeklilik başvurum 101 gün eksik olduğu savıyla reddedilip dosyam arşive kaldırıldı.23.07 2019 tarihinde 194 gün çalışma nedeniyle tekrar başvuru yaptım.Hizmet birleştirmem daha önce yapıldı.Ne kadar sürede emeklilik işlemim sonuçlanır.
  Kimlik **************
  SSK. ************
  Emekli Sandığı ***********

 40. Sabriye Berkant dedi ki:

  Merhaba, doğum ve yurtdışı borçlanma ile ilgili Esenyurt SGK’ya başvurdum, ödenen primlerin dökümünde daha önce kktc den bildirilen günlerim yansıtılmamış, yansıtılması için ne yapmam gerekiyor?

 41. Nurdan dedi ki:

  Merhaba 17 Haziranda ölen babamın maaşını alabilmek için başvurdum. Maaş ödeme günü belirlenmiş ancak miktar hesaplanmakta deniyor. 24ü maaş günüm o zamana kadar kağıt gelmezse bir sonraki ay mı maaşımı alabilirim? Bu kadar sürmesi normal mi sitede gelen evrak dosyasına kaldırılmış diyor, ne demek bu ne zaman neticelenir tahminen?

 42. Saffet aydın dedi ki:

  Babamın ssk dan günü gözükmüyor çalıştım sigortalı diyor arşivden bulabilirmiyiz

 43. Cengiz aydogdu dedi ki:

  10.06.2019
  Emekli oldum
  19.07.2019 masim yaticakdi ziraat bankasina ferhatfasa subesine

  Gittim ama masim yatmammis

  Sebebi
  Nedir yardimci olurmusunuz
  Tesekkurler
  Kolay
  Gelsin

 44. melek dastan dedi ki:

  haziranın 13. 2019 da evrakları teslim ettik babamın maaşını ne zaman alabilirim.

 45. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar, sigortalı olarak çalışanım ve ameliyat geçirdim.
  Özel muayene hekimimin verdiği hastalık istirahat raporu için (ilçe sağlık kurulu onaylı) işgörememezlik(rapor parası) ödemesi alınabilmekte midir?
  Teşekkürler..

 46. Ömer Baran dedi ki:

  Merhaba,

  1984-1985 yıllarında toplam 1,5 yıl Libya’da inşaat şirketinde çalıştım. Sigorta primlerim o dönemde ödendi. Söz konusu döneme ait primleri Türkiye’deki prime ekleme durumu mümkün müdür?

 47. Memet dedi ki:

  1986/YILARINDA VATANİ GÖREVİMİ YAPARKEN ALTI AY ANKARADAN BİR İNŞAAT ŞİRKETİ BENİM SİGORTAMI ÖDEMİŞ SGK ALTI AYIMI SAYMİYOR. BEN ASKERLİK GÖREVİMİ YAPARKEN SİGORTAMI ÖDEYİN DEMEDİM BUNUN İÇİN /6 AY GERİ ATİYOR İLGİLİ MAKAM KİMSE BU KONUYA BİR CEVAP VERİR MİSİNİZ ?

 48. Oktay dedi ki:

  16 05 2019 tarihinde babam vefat etti SSK unkapanından emekliydi maaşının anneme bağlanması için ne yapmamız lazım bilgi verebilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yine ssk unkapanına giderek hem cenaze ödeneği hemde maaş için başvurunuzu yapın.

 49. Uğur Gemici dedi ki:

  Kolay gelsin,İyi Çalışmalar
  1993-1195 Yılları arasında Uzman Erbaş olarak görev yaptım.1990-1992 yılları arasında da normal askerlik görevimi yerine getirdim.
  1993-1995 yılında Uzman Erbaş olarak çalıştığım süreyi hizmet yılıma eklemek istiyorum.Süreç hakkında bilgi verirseniz sevinirim

  Saygılarımla

 50. Osman dedi ki:

  Annem hem.babamdan hem dedemden emekli aylığı alabilir mi.dedem 2011 de vefat etti babam yeni.

 51. ersin aktaş dedi ki:

  merhabalar;
  1986-1987 yaz tatilinde yaklaşık 30 günlük çalışma hayatım oldu, fakat ssk da bu çalışmam gözükmüyor. pendik kaynarcada bulunan ssk ya giderek kontrol ettim beraber çalıştığım arkadaşların isimleri var fakat benim yok. nasıl kontrol edebilirim, çalıştığım dönemde yaşımı 16 olduğundan sorun yaşanmış olabilir mi?
  şimdiden çok teşekkürler.

  1. ersin aktaş dedi ki:

   merhabalar;
   tlf sorumun cevabının sitede yayınlandığı bilgisi geldi fakat göremiyorum.

   teşekkürler

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   16 yaşında olsanızda sigorta başlangıcınızın gözükmesi gerekir.

 52. Ömer dedi ki:

  Annm hem vefat eden babasından ve eşinden cift emeklilik maaş alabilir mi.annemin babası 2011 de vefat etti.

 53. Ömer dedi ki:

  Annem hem babasından hem de eşinden emekli maaşı alabilir mi.annemin babası 2011 de vefat etti.ikisi de sgkli

 54. muratdan kapı dedi ki:

  1981 yılında girişm var fakat sistemde görünmüyorşu anda 3300 gün var baypas amaliyatı oldum malünen emekli ola bilirmiyim

 55. Dilek Danış dedi ki:

  Devletin kreş yardımından yararlanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor ssk m ödenmekte

 56. HÜSEYİN ÇOLAK dedi ki:

  SELAMLAR
  BOGAZ KANSERİ OLDUM SES TELİMİN BİRİNİ ALDILAR. KANSER HASTALARINA 18-24 AYA KADAR MALÜL ÖDEMESİ YAPILMAKTA BUNA NASIL VE NEREYE MÜRACAT ETMEM GEREKİYOR. 1971 DOĞUMLUYUM 1987 SSK GİRİŞİM VAR 8.350 GÜNÜM VAR. KONU HAKKINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 57. GÜNGÖR ÖZKAN dedi ki:

  EMEKLİ ANCAK SDF SİGORTA DESTEK FONU ÖDEYEN BİR KAPICININ ÖLÜMÜ HALİNDE NE GİBİ İŞLEMLER YAPILIR

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sigorta çıkış 10 Ölüm kodu ile çıkış yapılacak. Başka bir bildirim yapmanıza gerek yok.

 58. adem dedi ki:

  Ben 1997 yılında Kızıltoprak Motta gıda’da çalıştım. Beni sigorta yaptıklarını söylediler fakat sistemde bunu göremiyorum. Sigorta girişim 2000 yılından gözüküyor. Kadıköy SGK’ya gittim ama arşivin Unkapanı SGK’da olduğunu belirttiler. Şuan o binada tadilat var. Yeni yeri hakkında bilgi verebilir misiniz?

 59. Filiz dedi ki:

  Merhaba işe giriş tarihim 01/02/1997 2951 sigorta pirim var doğum tarihini 17/10/1980 iki oğlum var 2006/2007 doğumlu doğum borçlanması ikisinin kini odiyebiliyormuyum yoksa sadece birini mi ödeyeceğim ve ne zaman emekli olabilirim pirim günüm en az kaç gün olmalı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   01/02/1997 yılı sigorta başlangıcına göre;

   – İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 24.05.1996 ile 23.05.1997 tarihleri arasında olan kadınların SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 20, tamamlamaları gereken yaş 53 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5900’dür.

   Merhaba,

   İki çocuk için de borçlanabilirsiniz eğer sonrasında çalışmanız yok ise. 2006 yılında doğan çocuğunuzdan 2007 yılında dığan çocuğunuzun doğum tarihine kadar olan süreyi ve 2007 de doğan çocuğunuz için ise 2 sene borçlanma yapabilirsiniz.

 60. hayati nalbantoğlu dedi ki:

  28/01/2019 da emekli dilekçesi verdim 4 çocuğum ve eşim e bakmakla yükümlü olduğumu emekli aylığım hesaplanırken dikkate alınmasını istiyorum, nereye başvurabilim bilgi verirseniz sevinirim saygılar.

 61. hüsamettin dedi ki:

  MERHABA,

  10.04.1969 doğumluyum. 15.12.1993 tarihinde sigorta başlangıcım var. fatih ssk ya bağlıyım. fatih ssk yı aradım unkapanı ssk bakıyor dediler.
  son birkaç yıldır şeker, kalp pili, stent gibi rahatsızlıklarım mevcuttur. vergi indirimiyle emekli olmak istiyorum. normalde 4 yıl var emekli olmama ve maaşım 2.202 tl gözüküyor. benim sorum vergi indirimiyle emekli olduğumda maaşımda düşüş veya kesinti olur mu ve hastaneye rapor için başvuruda bulunmak istiyorum unkapanı ssk dan herhangi bir yazı almama gerek var mı ?

  2000 öncesi: 1206
  2000-2008/10 arası: 3015
  2008/10 sonrası: 3679
  toplam:7900 günüm ve 25 yıllık sürem dolmuştur.

 62. Pelit Akdemir dedi ki:

  MERHABA 30 KAsım 2018 de emeklilk başvurusunda bulundum.Bir tahsis nosu verdiler.Banka sordular maaşın yatması için. O günden sonra bugüne kadar 24 ocak 2019 oldu hala haber yok. e devletten evrak sorgulatıyorum.Gelen evrak dosyasına kaldırıldı yazıyor.

 63. Nevzat bulut dedi ki:

  Babam vefat etti emekli maaşını annem nasıl alıcak evrak lazımmı o ayki maaşı annem alsa sıkıntı olurmu yarın maaş alması gerekiyo normal şartlarda babam vefat edeli 1 hafta oldu saygılar

 64. Rıdvan KAYA dedi ki:

  Merhaba İstanbul-Unkapanı SGK MÜDÜRLÜĞÜ Emekli Maşıma Biloke Koydu 23.12.2018 Tarihinden Bugüne Emekli Maşımı Ödemedi Fax ladım Dilekce ve Postaneden APS Dilekce Gönderdim 10.01.2019 Tarihinde Sonuş Alamadım Madurum Ne Yapmam Gerekli Emekli Maşımı Alabilmek İcin SAMSUN da yaşıyorum İstanbula Gitme İmkanım yok Şeker Hastalığından 1 Hafta Hastanede Yatdım Yeni cıkdım Bu kışda Hasta Hasta Yola çıkamam Çok Zordayım Herkeze Borclandım Yardımcı Olun Lütfen Emekli Maşımı Almama

 65. KAMURAN OLGUN dedi ki:

  EŞİM AHMET OLGUNUN (TC 21280413854) VEFATI NEDENİYLE TÜRKİYEDEKİ PRİM GÜN SAYISINA GÖRE (514 GÜN) MAAŞ BAĞLANDI.YAPTIĞIM YAZIŞMALARDA 1820 GÜN YURT DIŞINDA ÇALIŞTIĞI DÖNEMLERE AİT HİZMET ÇIKTI.BUNUN BORÇLANMASINI YAPARAK MAAŞIMI YÜKSELTMEM MÜMKÜNMÜ.YETERLİ GÜN SAYISINA ULAŞAMAK İÇİN ASKERLİK BORÇLANMASI DA YAPABİLİRİM.YARDIMINIZI RİCA EDERİM.

 66. nihat dedi ki:

  merhabalar ben nihat topcu ben bir dilekce verdim unkapanı sgk ya hale bir cevap gelmedi birde benim girişimi bulamıyorum 1991/1992 arası kocaeli gebze tübitakda calışmıdım sigortam bulunamıyor biz oray taşoren olarak başladık ilk 2 işe gittik sonra güvenlik ssk yok diye almadı taşeron bizden kimlik fotokopisi ve ikamet aldı 2 günsonra iş çagırdı gittik güvenlik elinde bi lisde bakdı isimlerimize iceri aldı be biz orda tam 6 ay calışdık ve bulunmuyo ssk kamız sorunum bu yardımcı olurmusunuz cuhadar oglu firmada aleminyum dış cephe

 67. mustafa yildiz dedi ki:

  14 /01 /2019
  19 aralik 2002 de türkiye de ikinci adresim olan cobancesme mah bagdat sokak no 27/8 yenibosna / ist adresimde iken 19/12 /2002 tarihli diekcemle askerlik borclanmam kabul edilmis olup 25/12/2002 de halkbanasina bildirlen tutar yatirildi makbuzlar size teslim edildi ama neden 2002 den beri sigorta hizmet dökümünde kayitli degil bukadar zomu bunu islemek 17 sene olmus ayip be ssk nr. 19199616
  tc. *********
  tel ********** ilk aranacak
  tel. ********* ikinci aranacak telefon türkiyede izinde acilir

 68. Remziye dedi ki:

  Merhaba benim engelli kızından dolayı devletten aldığım yüzde 25 primlerin var ama onlar daha eklenmemiş acaba ne zaman ekleniyor

 69. murat dedi ki:

  merhabalar,

  adım soyadım murat keçeci
  ilk işe giriş tarihim 01.10.1988
  ssk sicil numaram ********
  tc numaram ***********

  01.10.1988 15.09.1990 tarihleri arasında güvener konfeksiyon ltd. şti. nde çalışmaya başladım. firmanın adresi halkalı cad. sefaköy k.çekmece istanbul dur. sgk gün sorgulamamda bu dönem ait günlerim görünmemektedir. bu günlerimin tespiti ve kayda alınması için nasıl bir yol izlemeliyim.
  teşekkür ederim.
  murat keçeci

 70. Serdar dedi ki:

  Mehaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ben size Giresundan yazıyorum bu konu için unkapanı sgk ya gelmemiz gerekiyormuş ama gelmeye durumumuz yok bu konuda yardımınıza ihtiyacım var babam 1977 İstanbulda x mağazasında işe girip sigorta girişi yapılmıs lakin iş yeri sahibi babama pirim ödediğini söyleyip ödemediği emekli olmaya çalışınca ortaya cıkmıştır biz bubdurumun arşiv araştırmasını oraya gelmeden nasıl bir yol izleyerek yapabiliriz ve bu konudaki hak mağduriyetimiz hakkinda neler yapabiliriz bilgi verirseniz sevinirim teşekkurler iyi çalısmalar

 71. muzaffer güneş dedi ki:

  Yurtdışı maaşımı bulduğum yere yakın ziraat bankası şubesinden almak istiyorum

 72. Bülent demirel dedi ki:

  04.12.2018 günü emekliliğimi başlattım. Bana bir hafta sonra adresinize evrak gelecek dediler ama ne gelen var ne giden edevlettede 1.1.2019 dan sonra başlayacak yazıyor bu arada ben ssk hastanelerine gidebilşyormuyum ve evraklarım neden gelmedi.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Emekliliğe başvurulan ayı takip eden aydan itibaren maaş başlar. Evrak 1 hafta sonra gelmez. En az 1 ayı bulur.

  2. Cenker dedi ki:

   Merhaba annemin 1998 girişli toplamda 1894 günü var borçlanma ile emekli olması mümkünmüdür?