• TC Kimlik No ile SSK Emeklilik Sorgulama

  SSK emeklilik sorgulama ve hesaplamanın T.C kimlik no ile yapılması bu yönde internet üzerinde arama yapmak isteyen kullanıcıların üzerinde en çok durduğu konuların başında gelmektedir. Özellikle son dönemlerde EYT olarak nitelendirilen “emeklilikte yaşa takılanlar” ile alakalı yapılan aramalar emeklilik sorgulama ve hesaplamalarının daha sık yapılmasına da neden olmaktadır.


  T.C No İle SSK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

  Son dönemde SGK çatısı altında toplanan 4-A Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), 4-B BAĞKUR ve 4-C Emekli Sandığı çalışanlarının emeklilik hesaplamaları yapmaları özellikle internet üzerinden oldukça kolay bir hale gelirken, bu yönde SGK’nın kendi hesaplama sayfasının yanında, e-devlet ve internet üzerindeki bazı hesaplama motorlarının kullanılması yeterli olmaktadır. Bu yönde özellikle prim ödeme gün sayılarını tamamlayan ve emekli olabilmek için gereken diğer şartlar hakkında tam bilgi olmayan ya da belli dönemlerde değişen prosedürler çerçevesinde ne zaman emekli olacaklarını merak eden çalışanların T.C kimlik numaralarını kullanarak sorgulama yapabilmeleri de mümkündür.

  SSK Emeklilik Sorgulamaları

  Aynı 4-B BAĞKUR ve 4-C Emekli Sandığı sorgulamalarında olduğu gibi 4-A SSK emeklilik sorgulamaları oldukça kolay bir şekilde yapılırken bu yönde sistem tarafından istenen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak sisteme girilmesi çok önemlidir. Aynı zamanda sistem üzerindeki verilerin okumalarının doğru olarak yapılması yanında; 3600 gün, 4500 gün gibi detayların da eksiksiz olarak ifade edilmesi gerekmektedir. SSK Emeklilik sorgulamaları SGK çatısı altına girmeden önce kendi kurum verileri kullanılarak yapılıyorsa da, aynı BAĞKUR ve Emekli Sandığı gibi temelde dahi farklılıklar içeren bir yapıya sahip olduğundan da bahsetmek gerekmektedir. 5510 sayılı kanunla SGK çatısı altında toplanan SSK emeklilik sorgulamaları için;

  • SSK’lı olarak çalışanların ilk işe giriş tarihleri
  • Toplam prim ödeme gün sayıları
  • Primlerinin ne şekilde ödendiği
  • Toplam sigortalılık süreleri
  • Erkekler için askerlik, kadınlar için doğum gibi özel durumlar
  • Malullük
  • Yıpranmışlık
  • Engellilik durumları
  • Engelli emekliliği
  • 3600 gün prim ödeme gün sayısını ne zaman doldurdukları sadece emeklilik sorgulamalarında değil; SSK emekli maaşları için de belirleyici etkenler olarak göze çarpmaktadır.

  SSK Emeklilik Sorgulamalarında Gözden Kaçırılmaması Gereken Hususlar

  Türkiye içerisinde sigortalı olarak çalışan vatandaşların emeklilik ve emekli maaşı hak edişlerinin belirlenmesi yakın tarihte birkaç kez değişim göstermekle beraber bu konuda 1999 ve 2008 yılında yapılan düzenlemeler milat olarak kabul edilmektedir. 1999 yılında yapılan düzenlemeyle özellikle 1976 yılında önce sigorta başlangıcı olan kadınlar 38, erkekler de 43 yaşında emekli olurken, 1999 yılında bu süre kademeli olarak arttırılmış; özellikle 2008 yılından sonra ilk sigorta girişi olan kişiler için de emekli olabilme şartı hem kadınlarda hem erkeklerde 65 yaş olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda toplam sigortalılık süresi ve özellikle prim ödeme gün sayılarında önemli değişiklikler yapılmıştır. 1999 yılından önceki emeklilik durumlarında ortalama prim ödeme gün sayısı 5000 olarak belirlenirken, 2036 yılından sonra emekli olacak bir çalışan için 7200 gün prim ödemesi yapılması gereklidir.

  SSK Emeklilik Sorgulamalarında Hangi Bilgilerin Sisteme Girilmesi Gereklidir?

  T.C kimlik numarasıyla yapılan SSK emeklilik sorgulamalarında gerek SGK’nın kendi internet sitesi olsun, gerekse de bu yönde hizmet veren sorgulama motorlarında olsun 4-A SSK, 4-B BAĞKUR ve 4-C Emekli Sandığı emeklilik sorgulamaları her birinin SGK çatısı altında toplanmaları nedeniyle tek bir yerden yapılabilmektedir. Bu yönde sistem tarafından istenen bilgilerin doğru olarak girilmesi çok önemlidir. Bilgilerin doğru girilmesi sağlıklı veri alınmasının yanında emeklilik tarihleri konusunda kesin bir sonuç alınması için de olmazsa olmaz konumdadır. Bu sorgu işlemleri aşağıda belirtilen 2 farklı şekilde yapılabilmektedir;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • SGK’nın kendi internet sitesindeki hesaplama motorları aracılığıyla
  • İnternet üzerindeki SSK emeklilik hesaplama motorları aracılığıyla

  Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ana Sayfa Üzerinden Emeklilik Hesaplamaları Yapılması

  Çalışanların SSK Emeklilik sorgularını olukça kolay bir biçimde yapabilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından SSK ne zaman emekli olurum adı altında geliştirilen sorgu motoru sayesinde çalışanların kolaylıkla emeklilik hesaplamaları yapabilmeleri mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından son olarak Kasım 2018 tarihinde güncellenen sistem üzerinde SSK emeklilik sorgulama ve hesaplama için https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ adresi kullanılarak aşağıda istenen verilerin sisteme girilmesi gerekmektedir;

  • SSK emeklilik sorgulama yapacak kişinin cinsiyeti
  • Gün, ay ve yıl olarak doğum tarihi
  • Gün, ay ve yıl olarak hizmete başlama tarihi
  • Maluliyet durumu olup olmadığı
  • Erkek yaşlanma olup olmadığı
  • Mevcut bilgiler adı altında kişinin SSK prim ödeme gün sayısı
  • Sorgulama yapacak kişinin diğer sandıklara ait gün sayısı (SSK’lı olan bir kişinin çalışma hayatı boyunca BAĞKUR ya da Emekli Sandığı’nda hizmet durumları)
  • Erkekler için askerlik gün sayıları (12 ay askerlik yapan bir kişi burada 360 gün ibaresini kullanmalı, 18 ay askerlik yapan bir kişi 540 gün ibaresini kullanmalı, 6 ay kısa dönem askerlik yapan birisi de 180 gün ibaresini kullanmalıdır)
  • Sanatçı gün sayıları (kişinin sanatçı statüsüne ait gün sayısı varsa burada belirtilmelidir)
  • Kadınlar için doğum gün sayısı (kadınlar için üç doğuma kadar 180’er gün doğum borçlanması yapılabilmesi mümkündür. 3 adet doğumdan fazlası emeklilik süresinden düşülememektedir)
  • Fiili olarak sigortalı olunan gün sayısı
  • Yurtdışı gün sayısı (kişinin yurtdışında çalıştığı ülkede geçen günleri için borçlanma yapabilmesi mümkündür. Buradaki detaylar için SGK internet sitesinde ayrıntılı bilgi mevcuttur)
  • 3600 günün doldurulduğu tarih (SSK emeklilik için kişiye özel durum sağlayan durumlardan biri de 3600 günün ne zaman doldurulduğudur. Burada kişi eğer halihazırda 3600 gün prim ödeme gün sayısını geçmişse geriye dönük olarak 3600 günün doldurulduğu tarihi doğru olarak sisteme girmelidir. 3600 gün henüz doldurulmamışsa ise tahminin olarak ne zaman doldurulacağı hesaplanarak en doğru bilgilerin sisteme girilmesi çok önemlidir.
  • Tüm bilgiler girildikten sonra sol alt köşedeki “gönder” butonuna basılarak SSK emeklilik sorgulama ve hesaplama işlemi kolaylıkla yapılabilir.

  T.C Kimlik Numarası İle SSK Emeklilik Hesaplama Ve Sorgulama

  SGK’nın ayrıntılı olarak istediği bilgilerle SSK emeklilik sorgulaması yapılabilmesi için bazı internet sitelerinin kullandığı sorgulama motorları da bulunmaktadır. TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz olarak da isimlendirilen sorgulamalarda T.C kimlik numarası girilmesi mutlaka gereklidir. SGK altyapısını kullanarak sorgulama işlemi yapan internet siteleri için istenen bilgiler;

  • Sorgulama yapılacak internet sitesine SSK emeklilik sorgulaması yapılmak istenen kişinin T.C kimlik numarası eksiksiz olarak girilmelidir
  • C kimlik numarası girildikten sonra sistem kişinin gün, ay ve yıl olarak doğum tarihini isteyecektir.
  • Bu noktada kişinin nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgisi de çok önemlidir (nüfusa kayıtlı olunan yer bilgisi, doğum yeriyle karıştırılmamalıdır.
  • Son olarak sisteme kişinin nüfus cüzdanının arka kısmında bulunan cilt numarası bölümünde yazan bilgiler girilmeli ve sorgula düğmesine basılmalıdır.

  İstenen bilgiler SGK veri tabanından çekilmektedir. Sorgulama ortalama olarak 60 saniyede tamamlanmakta ve T.C ile SSK gün sorgulama işlemi sonucunda gerekli bilgilere erişim sağlanabilmektedir.

  Kaç Yaşında Emekli Olurum Hesaplaması

  Emeklilik İkramiyesi Hesaplama

  Bağ-Kur Emeklilik Şartları Tablosu  tıkla sorunu sor

  TC Kimlik No ile SSK Emeklilik Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Metin dedi ki:

   Merhaba engelli emekliyim şimdi normal emekliliğe hak kazandım 16.11.1986 SSK girişim var 08.09.1969 doğumluyum 8830 günüm var Aldığım ENGELİ emekli maaşı şuan 4443 TL. Normal emekliliğe geçsem kaybım olurmu. Geçmek isteme sebebim hersene rapor çilesi.

  2. rabia dedi ki:

   ssk girişim 1994 yılında prim ödemem hiç yok bunu nasıl halledebilirim emeklı olmak gibi bir sansım varmı 1975 dogumlu bayanım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Eğer staj başlangıcı veya mesleki çıraklık vb bir giriş ise başlangıç sayılmıyor. Normal girişte de prim günü gözükmeliydi.

  3. HALİS dedi ki:

   MERHABA 01,01,1993 SSK GİRİŞİM VAR 01,01,1970 DOĞUM GÜNÜM NEZAMAN EMEKLİ OLURUM HERHANGİ PRİM AÇIĞIM YOTUR

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İlk sigorta girişi 24.11.1992 ila 23.05.1994 arasında ise 25 yıllık sigorta süresi, 5675 ödenmiş prim günü ve 54 yaşa tabisiniz.

  4. Veli dilman dedi ki:

   03 12 2018 emeklilik dilekcem verdim ne zaman belli oluyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Emeklilik işlemleri 30-45 gün arasında sürmektedir.

  5. Kazım demir dedi ki:

   Unkapanı SSK ya emeklilik için müracaat etik 2018 yılında 10 aylık hasaplamada 292 gün çalışmısınız var dendi.ama biz e devlet üzerinde hasaplamada 299 gün çıkıyor …. çelişki nereden kaynaklandığını bilmek istiyorum

  6. Hatice Seyfioğlu dedi ki:

   Öğretmen olarak çalışmaktayım eşim vefat etti Ben bir kız çocuğu olarak ölen SSK’lı babamdan l yetim aylığı alabilir miyim

  7. Levent dedi ki:

   Yüzde 40 raporum var ssk girişim 1997 emekli olabilirmiyim

  8. Şeyhmus ışık dedi ki:

   Ne zaman emekli olabilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum tarihi sigorta başlangıcı ve prim bilgilerinizi bildirirseniz yardımcı olabiliriz.

  9. Şevket Rahmi dedi ki:

   Bağkur geriye dönük borçlanma yoluyla emeklilik dilekçesi verildi. 02/08/2018 tarihinde maaş yatmıyor daha nereden bilgi alabiliriz. Dilekçe yi verdiğimiz de yazı gelecek ondan sonra maaş almaya baslanacaksiniz dediler. Kasım ayı geldi hâlâ yazı gelmedi ne zaman emekli maaşı yatar.

  10. Mehmet kum dedi ki:

   İşe giriş tarihim 11.09.2000
   Sigorta günüm. 2492
   %60 engelli raporum var
   Ne zaman emekli olabilirim???

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Emeklilik hesaplama işleminizi aşağıda ki linkten yapabilirsiniz.
    https://www.ssk.biz.tr/emeklilik-hesaplama-ne-zaman-emekli-olabiliri/

    Teşekkürler.

  11. Mevlüt dedi ki:

   Işe gırisş tarihim 10.09 1983 emekli oldugum tarih 27.08.2018 ne zanam maaş alırim.maaşım ne kadar olur.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ne kadar maaş alabileceğinizi hesaplayamayız. Ancak 9. ve 10. ayın maaşları bu ay yatabilir.

  12. Aysen Kırbay dedi ki:

   merhaba
   28.08.2018 de doğum borçlanması yaparak emeklilik dilekçemi verdim.Buradan baktığımda evrak kaydım oluşmamış görünüyor ve sürecin hangi aşamasında olduğumu takip edemiyorum. Ayrıca bu kadar uzun sürmesi normal midir?

  13. Melike dedi ki:

   İyi günler Annem 1967 yılında işe bsşlamış 7 sene çalışmış şu anda 62 yaşında ve sigorta sicil nosunu bulamıyoruz nadıl bulmalıyız e devlette çıkmıyor sigorta kurumundafa bulamadık Çalıştığı iş yerinden sigorta sicil numaradı ola kagıt vardı onu kaybettiğimiz için hiç bir lejilde bulamıyoruz nadıl buluruz ve Annem emekli olabilir mi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Eğer İstanbul daysanız Unkapanında bulunan Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Diğer illerde de il müdürlüklerine müracaat edin. Başka bir yerden çıkartamazsanız.

  14. arzu akay seyhan dedi ki:

   1998 işe giriş tarihim
   1976 doğumluyum
   3000 yakın günüm var
   hastalıklarım var malulen emekli olabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Arzu Hanım merhaba,

    En Az %40 iş göremezlik raporu alırsanız 4080 gün primi tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.

  15. ERSOY YILDIRIM dedi ki:

   1975 LİYİM 1992 DE SGK BASLAN GICI VAR KAC YASINDA EMEKLİ OLURUM

  16. Hayati dedi ki:

   İşe Giriş Tarihi=03.05.1999
   Doğum Tarihi=15.03.1969
   Prim Günüm=5960
   Kaç Ay Askerlik Borçlanırsam Emeklilik Yaşını Geri Çekerim
   Askerlik 18 Ay(540 gün) Emeklilik Tarihim Ne Olur.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,
    İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 24.05.1997 ile 23.11.1998 tarihleri arasında olan erkeklerin SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 25, tamamlamaları gereken yaş 57 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5900’dir.
    İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 24.11.1998 ile 08.09.1999 tarihleri arasında olan erkeklerin SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 25, tamamlamaları gereken yaş 58 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5975’dür.

    Bilgilerinize göre 7 ay (210) gün borçlanma yaparsanız 1 yıl geri çeker; 57 yaşında emekli olabilirsiniz.

  17. Oya dedi ki:

   Is ten cikarildiktan sonra kac gun icinde issizlik maasi icin basvurabiliyorum?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine başvurmanız gerekmektedir.

  18. Oya dedi ki:

   Toplam degil sadece maas disinda olan sgk masrafim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    SGK PRİMİ İŞÇİ % 14 248,85
    İŞSİZLİK SİG. FONU% 1 17,78
    GELİR VERGİSİ% 15 (*) 93,32
    DAMGA VERGİSİ% 0,759 13,49
    SGK PRİMİ% 15.5 (İşveren Payı) (***) 275,51
    İŞVEREN İŞSİZLİK SİGORTA FONU% 2 35,55
    TOPLAM MALİYET 684,50

  19. Oya dedi ki:

   Merhaba! Askari ucretli calisanin firma sahibine sgk vergi stopaji dahil olarak , aylik maliyeti nekadar?

   1. Yonetici dedi ki:

    Oya Hanım,

    Asgari ücretle çalışan birinin size maliyeti aşağıda ki gibi olacaktır.
    Asgari ücret (Brüt): 1777,50 TL
    SGK Primi (%14): 248,85 TL
    İşsizlik Sigortası Fonu (%1) : 17,78 TL
    Gelir Vergisi (%15): 93,32 TL
    Asgari Geçim İndirimi: 133,31
    Damga Vergisi (%0,759): 13,49 TL
    Kesinti Toplamı: 373,44 TL
    Net Asgari Ücret: 1404,06 TL

   2. Oya dedi ki:

    Giriş Tarihi 10.02.2000
    toplam uzun vade gun sayisi 1618
    Ozel emeklilik yaptirmak daha mi mantikli olacak acaba?
    Yas 42

   3. Oya dedi ki:

    Yani is verene (asgari ucret) benim aylik sgk masrafi nekadar?

   4. Oya dedi ki:

    Sayin Yetkili bana tam rakami soylebilirmisiniz lutfen? Sgk maliyetin ile ilgili olan soruma
    Nekadar?))

   5. Yonetici dedi ki:

    Toplam maliyeti : 2.088,56 TL

  20. Oguzhan Uyar dedi ki:

   Sosyal sigortalar kurumu sigorta sicil numarasi 19820355 yardimci olurmu bu numara tesekkür ederim yardimlariniz icin saygilarimla Oguzhan Uyar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Emeklilik sorgulayabilmek için; işe giriş tarihi, Doğum tarihi ve prim gün sayısı bilgilerine ihtiyaç var. E-Devlet şifresi ile bu bilgilere ulaşıp; yazımızdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz. Sigorta numarası ile bu bilgilere ulaşma şansımız bulunmamaktadır.

  21. Oguzhan Uyar dedi ki:

   Merhaba Ben 1977 dogumluyum , yanlis hatirlamiyorsam 1989yada1990 yilinda sigortali oldum 1995 kasim ayina kadar sonra avrupaya geldim 1996 yilindan beri burada calismaktayim buradaki is gunlerimle birlikte ne kadar gun sonra emekli olabilirim geriye ne kadar gun kalir borclanmasi ne kadar olur buradan istenilen evraklar nelerdir bilgi verirseniz cok sevinirim saygilarimla

  22. Arzu küçükoğlu dedi ki:

   20 06 1960 doğumluyum 1996 girişliyim 3760 prim gün sayısı var ne zaman emekli olurum

   1. Analiz Ekibi dedi ki:

    Arzu hanım merhaba,

    Emeklilik hizmet başlangıç süreniz 1996 ve şuana kadar tamamladığınız prim gününüz 3760 ise 27.01.2023 tarihinde emekli olabilirsiniz.
    Kalan gün sayınız : 2065
    Kalan yılınız : 3 yıl 7 ay 29 gündür.

  23. selma pişkin dedi ki:

   28.11.1998 yılında işe başladım.toplam 3400 hizmet sürem var..1967 doğuluyum. ssk lı olmadan önce 1993 yılında doğan 1 çocuğum var.. onu borçlanabilrisem ne zaman emekli olabilirim. halen çalışıyorum

  24. ülkü tunca dedi ki:

   Merhaba,sgk başlangıcım (bayanım) 30 haziran 1998 .3 maddelik emeklilik şartları bankalarda da geçerli midir? .Ve prim gün sayısı dolmuş fakat 19.yılda kurumdan ayrılınca emeklilik hakkı kaybolmuş oluyor mu ? teşekkürler.

  25. ömer esen dedi ki:

   1973 dogumluyum 1991 3 ay maliye kayıtım var ama bagkur yok eski girişimi saydırabilirmiyim acaba

  26. metin dedi ki:

   merhaba .adin metin ben 2002 yilinda danimarkaya icci ollarak geldim, o yildan beridir halen burada icci olarak yasiyorum ve calisiyorum yanliz 1989 da turkiyede 259 gun sigartam var, sizden orenmek istedim ben kac yilinda emekli olabilirim veya ne kadar ssk,borclanma yoluyla emeklilik hakkina sahip olabiliri eger bu konuda yardimci olursaniz emmun olurum saygilar

  27. ali bostan dedi ki:

   1993 yilinda ise basladim kac yasinda emekli olurum

  28. Mustafa Karamusaoglu dedi ki:

   iyi günler,
   ben 1972 yilindan beri almanyada yasiyorum.02.08.1971 dogumluyum. 1988 yilinda almanyada ise basladim, 24.12.2009 da alman vatandasligina gectim.Mavi kartim var.halen calisiyorum.türkiye borclanarak ne zaman emekli olabilirim.eger bu konuda bilgi verebilirseniz cok memnun olurum

   saygilar
   mustafa karamusaoglu

  29. SEHER KILIÇ dedi ki:

   Sayın ilgili,
   Emekli devlet memuruyum.32 yıl 2 ay hizmet sürem var.6700 yasa uyarınca tarafıma emekli ikramiyesi ödenmesi için iki kez mart 2016 ve şubat 2017 yıllarında kurumdan aldığım dilekçe ile ANKARA SGK posta ilebaşvurdum fakat tarafıma hiç bir bilgilendirme cevabı verilmedi.Ankara SGK aradım görevli bir memur hanım bana SGK emekli portalından bilgi alabilirsiniz dedi ama ben böyle bir portala ulaşamadım .Sizce ne yapmalıyım.

   Teşekkür ederim,iyi günler

  30. iffet karamuk dedi ki:

   Sayin Ilgili,

   Emekli ogretim elemaniyim, 30 yildan fazla hizmet surem var. 6700 sayili yasa uyarinca tarafima emekli ikramiyesi odenmesi icin verecegim dilekce ornegini kurumunuzdan mi almak zorundayim? Yoksa sadece emeklilik bilgilerimle Ankara SGK Baskanligi’na posta ile basvurum yeterli olabilecek mi?
   Tesekkur ederim, iyi gunler.

   iffet karamuk

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Ankara SGK Başkanlığı’na posta ile başvuru yapmanız yeterlidir

  31. sührap dedi ki:

   sicil numarası ile 31.08.2000 tarihinde 9146 gün üzerinden türk ticaret bankasından emekli oldum işe giriş tarihim 16.12.1976 SGK maaş tablosunda emeklilik tarihim SSK dan maaş almaya başladığım 01.08.2003 yazmaktadır ocak 2017 da 1.789.83 tl maaşımın eskiye dönük eksik veya hatalı olup olmadığının hesaplanmasını rica ederim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  32. yener üçel dedi ki:

   2660gün yatmış sigortam var askerlik borçlanması yapmadım ne zaman emekli olabilirim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  33. Rasim Karakaya dedi ki:

   2017 EK-5
   Ek-5 sigortasında çalışanların 23 gün prim ödeyip diğer 7 günün sadece süresini kazandığını biliyoruz. Yani o 7 günün prim ödemesi şeklinde karşılığı yok. Dolayısı ile emeklilikte normal SSK’lılara göre biraz daha düşük maaş alınacağını da biliyoruz. Ek-5’liler bu maaş düşüşünü yaşamaması için (Normal bir SSK kadar maaş alabilmesi için) 2017 primini ne kadar yatırmalıdır? SAYGILARIMLA

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    TC Kimlik No ile SSK Emeklilik Sorgulama sayfasını inceleyiniz ve Özel durumunuzdan dolayı lütfen Alo 170 SGK DANIŞMA HATTI ‘nı ARAYINIZ

  Sorunuzu Yazın