SSK

SSK BORÇ ÖĞRENME

Sigortalı olarak çalışan kişilerin emekli olabilmesi için yeterli prim miktarlarının ödenmesi gerekir. Ödenen primler ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu imkanlardan ve SGK güvencesinden yararlanabilmemiz için SSK borcumuzun olmaması gerekmektedir. SSK borcumuzu ise SGK’nın internet üzerinden bizlere sağlamış olduğu imkanlar sayesinden merkezlere gitmeden öğrenme imkanına sahibiz. Yani SSK borç öğrenme işleminizi internet üzerinden kolaylıkla ve güvenlikle gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda SSK borç öğrenme işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


SSK Borç Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

E-Devlet Sistemi Üzerinden:

E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa şifrenizi size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunup işlem ücretini ödedikten sonra alabilirsiniz. İşlem ücreti 2 TL’dir.

Şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz işleminizi gerçekleştirebilmek için öncelikle ilgili yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Ardından açılacak olan platformda ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yazınız. Bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra hemen alt tarafta bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle SSK borç öğrenme işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Online Tahsilat Üzerinden:

SSK borç öğrenme işleminizi yapabilmek için öncelikle yazımızın sonunda sizler için paylamış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan E-Devlet sistem girişini yapınız. Daha sonra SGK web tahsilat ekranı üzerinden sizden istenmekte olan

  • Sorgu türü kısmında 4A sigortalı ödeme seçeneğini seçiniz.
  • Sorgu tipi kısmında seçmiş olduğunuz seçeneğe göre seçimizi yapınız.
  • Sicil numaranızı giriniz.
  • Güvenlik kodunu doğru girdiğinizden emin olarak ‘Borç Sorgula’ butonuna basınız.

Tüm bu sizlere vermiş olduğumuz adımları gerçekleştirdikten sonra SSK borç öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Online Tahsilat Üzerinden SSK Borç Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. işveren 6552 yapılandırma tahsilatını int yatırmak için sistei açtığımda 01.06.2015 tarihi ödemem gecikmiş 30.07.2015 öncelikli olmuş 30.07.2015 bugün işbank internetten ödedim 01.06.2015 tarihli ödemeyi yapamıyorum 01.06.2015 tarihli ödeme yarın yapsam yapılandırma iptal olurmu yardımlarınızı rica ederim.teşekkürler.

  2. 14 mayıs 2015 te 4,5ay sigortalı çalışıp ayrıldım.15mayıs2015te dondurmuş olduğum,daha önceden kalan son 1aylık işsizlik paramı açtırdım ve 30 haziran 2015te son işsizlik paramı da aldım.99 gün sigortadan faydalanma süresi,(işten ayrıldığım tarihtenmi yoksa işsizlik paramın en son bitiş tarihindenmi) başlıyacak.işten ayrıldığım tarihten geriye dönük 90günden fazla sigortam yattığı için soruyorum.bilgilerinize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı