SGK

SGK NACE KODU

Sosyal Güvenlik Kurumu bizlere SGK merkezlerine gitmemize gerek kalmadan, tüm işlerimizi internet üzerinden yapabilme imkanı tanımaktadır. SGK internet sistemi üzerinden sorgulama, ödeme gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SGK’nın bir başka hizmeti ise SGK nace kodu işlemidir. Sizlere bu yazımızda SSK nace kodu ile iglili bilgiler vereceğiz.


SGK Nace Kodu Nedir?

Nace, Avrupa Toplumunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistik Sınıflaması olarak adlandırılmaktadır. Nace kodu kapsamında işletmlere 6 haneli bir kod verilmektedir. Bu nace kodunuz ise işyeri SGK sicil numaranızın 2. hanesini takiben 8. haneye kadar olan kısımdan meydana gelmektedir.

SGK Nace Kodu Değişikliğini Nasıl Yapabilirim?

SGK nace kodu değişikliğinizi yapabilme işleminizi SGK resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için sizlerle yazının sonunda paylaşmış bulunduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan SGK ekranından, sizden istenilen

 • Kullanıcı adı
 • Sistem şifresi
 • İşyeri şifresi gibi bilgilerin girişlerini yapınız. Giriş tuşuna basarak SGK nace kodları değiştirme işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Nace Kodu Değişikliği İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Nace Kodu Listesi Nedir?

SGK nace kodu listesi, iş yerinizin nace kodu bilgilerine göre, işyeri tehlike sınıflarını öğrenmenize yardımcı olan bir listedir. SSK nace kodu listenizi yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı yardımıyla ulaşabilir ve gerekli olan bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca SGK nace kodları listesi, bilgisayarınıza excel dosyası olarak inecektir.

SGK Nace Kodu Listesi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Nace Kodunu sehven Yanlış girdim nasıl düzeltebilirim
  Veya E bildirge menüsünden gerekli düzeltmeyi yapabilirmiyim

 2. NACE KODU DEĞİŞİKLİĞİMİ 2 AY ÖNCEYAPTIM.SGK DEĞİŞİKLİĞİN YAPILDIĞINI VE BİR SORUN OLMADIĞINI SÖYLÜYOR ANCAK HALA SİSTEMDE ESKİ NACE KODU GÖZÜKÜYOR?

 3. Merhabalar,
  Apartmanımızın rısk degerını veya nace kodunu nasıl öğrenebılırım. Yardımcı olabılırsenız memnun olurum.
  Tesekkur eder, ıyı calısmalar dılerım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu