emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Gelişmesi O Sektöre KDV İndirimi Geldi!

Son Dakika Gelişmesi O Sektöre KDV İndirimi Geldi!
31.07.2020

Son Dakika Gelişmesi O Sektöre KDV İndirimi Geldi! Gelen son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albyayrak tarafından açıklaması yapılan KDV indirim haberi oldukça büyük sevinçle karşılanmış bulunuyor. Yeme – İçme sektöründe hizmet vermekte olan işletmelere KDV yıl sonuna kadar % 1 oranına düşürülmüş bulunuyor. Salgın döneminde en çok etkilenen sektörler arasında yer aldıkları belirlenmekte olan temsilciler, sektöre can suyu olarak nitelendirilen kararı almış bulunmaktadır. Bu kapsamda aldıkları karara göre de fiyatlarda indirime gideceklerini bildirdi.

Son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün gece Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, Kurban Bayramı arifesinde esnaflara sevindirici haber vermiş bulunmaktadır. Vermiş olduğu müjdeli habere göre pek çok alanda faaliyet göstermekte olan sektör için yıl sonuna kadar vergi indirimine gidildiğini açıklamıştır. Bugünkü Resmi Gazete yayımlanmış olan karar ile birlikte KDV indirimi uygulanan sektörlerden bir tanesinin Yeme – İçme hizmeti olmuş bulunuyor. Söz konusu olan işletmelerde KDV oranı 2020 yılı sonuna kadar % 8 oranından, % 1 oranına düşürmüş bulunuyor. Yeme içme sektöründe KDV oranının % 8 oranından, % 1 oranına düşürülmesi sevinçle karşılanmış bulunuyor.

Yeme – İçme Sektöründe KDV İndirimi Sevinçle Karşılandı!

Yeme – İçme Sektöründe KDV İndirimi Sevinçle Karşılandı! Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl, yapmış olduğu açıklamasında alınan kararın sektör için hayırlı olmasını dileriz dedi. Korona virüs salgınında en çok etkilenen sektörlerin başında geldiklerini dile getirmiş olan Bingöl, bu iyileşme sektörümüz için hayırlı olsun dileklerini sundu. Bakan Bingöl, restoranlarda KDV indirimiyle % 7 indirim uygulayacaklarını kaydetmiş ve bu indirim ile cirolarımızda % 20 – 30 oranında artış bekliyoruz dedi. İki milyon insanın istihdam edildiği ve yıllık olarak yaklaşık 140 milyar TL bir hacme ulaşmakta olan sektör için bu zorlu süreçte oldukça önemli bir destek sağlanmış bulunmaktadır. Ramazan Bingöl, söz konusu destek nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı berat Albayrak’a teşekkür etmiş bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.