Genel

Son Dakika Gelişmesi LGS ve YKS Sınav Saatlerinde Sınırlı Sokak Kısıtlaması Yapılacak!

Son Dakika Gelişmesi LGS ve YKS Sınav Saatlerinde Sınırlı Sokak Kısıtlaması Yapılacak! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasına göre LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı günlerde sınav saatlerinde sınırlı sokağa çıkma yasağı getirilmiş bulunuyor. Sağlık Bakanı sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı günlerde Bilim Kurulu tavsiye kararına bağlı olarak sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk yaşanmaması adına, günün gençlere ayrılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından sınırlı sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verilmiş bulunmaktadır.

Gelen son dakika haberlerine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında 20 Haziran 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan LGS sınavı için, 27 – 28 Haziran 2020 Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için de açıklama yapmış bulunuyor. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından verilen talimat doğrultusunda sınav saatlerinde yoğunluk oluşmaması için sınırlı sokağa çıkma yasağı getirildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Açıkladı Sınav Saatlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak!

Sağlık Bakanı Açıkladı Sınav Saatlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak! Yapılan son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldukça önemli açıklamada bulunmuştur. Sağlık Bakanı sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamasında LGS ve YKS sınavlarının gerçekleştirileceği günlerde sınav saatlerinde yoğunluk olmaması adına sınırlı sokağa çıkma yasağının uygulanacağını belirtmiş bulunmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, LGS ve YKS sınav günlerinde sağlanması gereken şartlar nedeni ile Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı aldığını belirtmiş bulunuyor. Bu kapsamda sınavlara gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk yaşanmaması ve günün gençlere ayrılması adına, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat geldiğini belirtmiş bulunmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gerçekleştirdiği açıklama doğrultusunda şu ifadeleri kullanmış bulunmaktadır. LGS ve YKS sınavlarının güvenli bir şekilde yapılması için her türlü tedbirlerin alınması noktasında, hem rehber yayımlandığını, hem de ilgili birimlere hangi tedbirlerin alınması gerektiği de hatırlatılmış bulunmaktadır. Bu durum için şunları söyleyebilirim diyerek, yapılacak olan her iki sınav için de Bilim Kurulu’nun özellikle sınavlara giriş ve çıkış saatlerinde olmak üzere sınavlara daha güvenli bir şekilde geliş ve gidişlerini sağlamak adına tedbir alınması ve hatta gerektiğinde sokağa çıkma yasağının o saatlerde uygulanması gerektiği önerisinde bulunduğunu belirtmiştir.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu