emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Gelişmesi Koronavirüsünün Aşısı Bulundu!

Son Dakika Gelişmesi Koronavirüsünün Aşısı Bulundu!
12.03.2020

Son Dakika Gelişmesi Koronavirüsünün Aşısı Bulundu! Korona virüs ile sevindirici haberler bir bir gelmeye devam ediyor. Bu sevindirici haberlerden gelen en sonuncusu ise korona virüsünün aşısının bulunduğu ile ilgili haber olmaktadır. İsrail gazeteleri olan Haaretz ve Yedioth Ahronot, İsrail Biyolojik Araştırma Enstütüsü’nde görevli olarak 50 ve üstü bilim insanının korona virüsüne karşı bir aşı üzerinde çalıştıklarını yazdı.

Gazetelere konuşan kaynakların korona virüsü ile ilgili önemli gelişmelerin yaşandığı söylenmiş durumdadır. Diğer yandan İsrail ülkesinin en çok okunan gazetesi olan Haaretz, yaptığı manşet haberlerinde ise İsrail bilim insanlarının korona virüsü ile ilgili olarak bir aşı geliştirdiklerini yazdı. Biyorlojik Araştırma Enstütüsü’nde görev yapan bilim insanlarının korona virüsünü anlamak adına önemli atılımlarda bulundukları belirtildi.

Korona virüs aşısı ile ilgili gelişmeleri gazeteye anlatan kaynakların, bilim insanlarının korona virüsünün biyolojik mekanizmasının anlaşılması ile ilgili önemli çalışmalar yaptıkları açıklanmaktadır. Yapılan açıklamalarda konuya şu şekilde deyinmiş olduğu gözlemlenmektedir. Tanı özellikleri, antikor üretimi ve aşı üretimi konusundaki gelişmeler oldukça önemli seviyede olduğu belirtildi. Diğer yandan açıklama yapan uzmanları ise üretilecek olan aşının gerçekten etkisini gösterebilmesi ya da aşının kullanımının herhangi bir sorun yaratmayacağından emin olmak adına bir çok testin yapılması gerektiği belirtildi. Uzmanlara göre bu testler aylarca sürebilir.

Biyolojik Araştırma Enstitüsü Koronavirüs Örneklerinin 20 Gün Önce Geldiğini Belirtti!

Biyolojik Araştırma Enstitüsü Koronavirüs Örneklerinin 20 Gün Önce Geldiğini Belirtti! Gazete Haaretz’e savunma gibi konuşma yapan Sağlık Bakanlığı ise “Henüz bir aşı bulunması gibi bir durumun olmadığı belirtti. Enstitü üzerinde çalışmalarına düzenli olarak devam ediyor açıklamasında bulundu. Herhangi bir açıklama yapılması gerekiyorsa herkesin bildiği ve duyacağı tardan açıklama yapılır dendi. Diğer taraftan da Biyolojik enstitülerinin dünyanın önde gelen araştırma merkezleri olduğunun altını çizdi. Korona virüsü için gerekli aşıyı bulmak adına enstitü içerisinde 50’den fazla bilim insanının çalışma içerisinde olduğunu da açıklamış bulunmaktadır.

Diğer yandan İsrail’in en çok okunan Yedioth Ahronot internet sitesinde yer alan haberlerde korona virüs için yapılan aşı çalışmasının detayları yerini almış bulunmaktadır. Burada yer alan habere göre enstitüye virüs örneklerinin yaklaşık 3 hafta önce geldiği de yer alan haberler arasında olmaktadır. Gelen virüs örneklerinin -80 derecede dondurulduğu da yer alan haberler arasında.

Yorumlar

  1. Cemal Süreyya dedi ki:

    Aman aman İsrail’in bulduğu aşı öldürmez ama süründürür tedavi etmez