emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması!

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması!
29.04.2020

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması! Korona virüsü nedeni ile okullar daha önceden 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktaydı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından gelen son dakika açıklamasına göre de yeni karar belirlendi. Buna göre okulların uzaktan eğitim süreci 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmış bulunmaktadır. Bakan Selçuk ayrıca telafi eğitimleri ile ilgili olarak da hazırlıklarını sürdürdüklerini fakat her değişim sürecine göre kararların değiştiğini de belirtmiş bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, diğer taraftan merak edilen LGS sorularına karşılık cevaplar verdi. LGS ile ilgili olarak erteleme kararı var mı gibi sorulara istinaden Bakan Selçuk şu cevabı verdi. Hafta başında gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından kararın açıklanacağını belirtti. Bakan Selçuk, simülasyonlar üzerinden oturma planları üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Bakan Selçuk merak edilen bir diğer konuya da açıklık getirdi. Sınıf geçme sistemi ile ilgili sorular için de oldukça net ifade belirten cevaplar vermiş bulunmaktadır.

Uzaktan Eğitim 31 Mayıs 2020 Tarihine Kadar Devam Edecek!

Uzaktan Eğitim 31 Mayıs 2020 Tarihine Kadar Devam Edecek! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullar ile ilgili konular için tek tek açıklama yapmış bulunmaktadır. Daha önceden korona virüsü kapsamında ilk olarak 30 Mart 2020 ve ardından da 30 Nisan 2020 gibi tarihlere kadar uzaktan eğitim kararı alınmış ve sürecin sonucu merakla beklenmekteydi. Bakan Selçuk okullar için uzaktan eğitim şeklinin 31 Mayıs 2020 tarihine kadar süreceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, korona virüsü ile mücadele kapsamında alınan kararlar için ilk günden beri hızlı ve isabetli kararlar almaya çalıştıklarını belirtti. Bakan Selçuk, şu an için en güvenli yerlerin evlerimiz olduğunu belirtti. Durumun eskiye dönebilmesi için de bu süreci güvenli bir şekilde yönetilmesi gerektiğini belirtti. Uzaktan eğitim şeklinin şu an için ellerindeki tek seçenek olduğunu da belirtti.

Bakan Selçuk, kurulan EBA uzaktan eğitim ders sistemi için öğrencilerimiz zaman kavramından bağımsız olarak eğitimlerini bu platform üzerinde sürdürdüklerini belirtti. Diğer yandan psiko-sosyal desteklerinin de tek tek devreye girdiğini belirtmektedir. 81 il genelinde çağrı merkezi kurduklarını, rehberlik öğretmenlerinin öğrenci ve velilere destek olduklarını da belirtti. Telafi eğitimlerini planladıklarını ve uzaktan eğitimin telafi eğitiminin bir bütünü olduğunu belirtti. Öğrenciler için bol bol kitap okumalarını önerdi.

Bakan Selçuk, LGS ile ilgili merak edilen sorulara yönelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından hafta başında düzenlenecek Kabine Toplantısı’nın ardından açıklayacağını belirtti.

Bakan Selçuk, Ders Geçme ile ilgili sorulara da, sınıf geçme ile ilgili olarak ilk dönem notlarının baz alınacağını belirtti. Not ortalamaları ne olursa olsun bir üst sınıfa geçiş olacağını belirtti. Birinci dönem notlarının geçerli olduğunu bildirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.