Genel

Setcard Bakiye Sorgulama Online Ekran

Setcard bakiye sorgulama işlemleri, mobil uygulama üzerinden ya da internet tarayıcısından yapılabilir. Setcard, Türkiye’de kullanılan yemek kartlarından biridir. Çalışanlarına yemek hakkı sağlayan işverenler, aylık yemek ücretini bu karta yatırır. Böylece çalışanlar kartın geçerli olduğu restoran, kafe gibi yerlerde yemeklerini yiyebilir. Bunun yanı sıra Setcard bakiye sorgulama sonucuna göre çıkan mevcut tutar, marketlerden alışveriş yapmak için de kullanılır.

Setcard Mobil Uygulama Üzerinden Bakiye Nasıl Sorgulanır?

Setcard mobil uygulama üzerinden bakiye sorgulama yapmak için ilk etapta Setcard uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirmelisiniz. Cihazınız Android ise Play Store; IOS ise App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki görüntüde Android telefonlar için kullanılacak indirme alanı gösterilmiştir. Play Store’a tıkladığınızda karşınıza bir arama bölümü çıkar. Bu bölüme Setcard yazarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra kullanmaya başlayabilir ve anlık olarak Setcard’a ilişkin tüm bilgilerinizi takip edebilirsiniz.

Setcard mobil uygulamasını kullanmaya başlamak için ilk önce hesap oluşturmanız gerekir. Bu hesap oluşturma işlemleri sırasında sizden kimlik ve telefon bilgileriniz istenir. Ayrıca kendinize özel bir şifre belirlemeniz de şarttır.

Yukarıda verilen görüntüde olduğu gibi tüm bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurmalı ve şifrenizi belirlemelisiniz. Ardından giriş tuşuna bastığınızda sizden doğrulama kodu istenir.

Cep telefonunuza gelen kodu yukarıda gösterilen kutucuklara girdikten sonra “SMS Doğrula” butonuna basmalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sizden PIN belirlemeniz istenir.

PIN belirleme işleminde yukarıda yer alan dört haneli kutucuklara aklınızda kalacak bir sayı yazmalısınız. Bu sayı başkaları tarafından kolay tahmin edilecek doğum yılı gibi tarihler olmamalıdır. PIN şifrenizi iki kere sisteme tanımlayarak “Giriş YAP” butonuna tıklayabilirsiniz.

Setcard uygulamasını daha önce telefonunuza indirdiyseniz ve şifrenizi unuttuysanız, görüntüde verilen kısma sistemde kayıtlı telefon numaranızı girerek yeni şifre belirleyebilirsiniz. Sisteme e posta adresi ile kaydolonlar “E Posta Unuttum” kısmını kullanabilir.

Giriş işlemlerini tamamladıktan sonra artık Setcard uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bakiye bilgileriniz ana ekranda yer alır. Bu bakiyeye uygun şekilde harcama yapmak için Setcard’ın geçerli olduğu işletmeler arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Setcard Bakiye Nasıl Sorgulama Ekranı

Setcard bakiye sorgulama işlemi yapmak için “Setcard Bakiye Öğrenme” ekranını kullanabilirsiniz. Bu adrese girdiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran çıkar.

Ekranda yer alan ilk boşluğa kart numaranızı girmelisiniz. İkinci boşluğa ise görselde verilen numarayı yazmalısınız. Ardından “Sorgula” kısmına tıkladığınızda karşınıza bakiye bilgileriniz gelir.

Setcard Mobil Uygulama Üzerinden Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Setcard mobil uygulama işlemleri, size günlük hayatınızda oldukça kolaylık sağlar. Kartınız yanınızda olmadığı zamanlarda uygulama üzerinde bulunan karekodu kullanarak ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.  Mobil uygulama üzerinden Setcard’a özel olarak düzenlenen kampanya ve indirimleri de takip edebilirsiniz.

Uygulama üzerinden gerçekleştirebileceğiniz diğer işlemler sırasıyla şu şekildedir:

 • İşlem geçmişinizi görebilirsiniz.
 • Bölgenizde bulunan üye iş yerlerini öğrenebilirsiniz.
 • Online alışveriş yapabilirsiniz.

Setcard Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Setcard bakiye yükleme işlemi işverenler tarafından yapılır. İşvereniniz yemek ücretini size para olarak vermek yerine bu şekilde ödeyebilir. Ödemenin yetersiz olması gibi sorunlarla karşılaştığınızda şirketinizin personel işlerine bakan yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Setcard Harcama Hareketlerine Nasıl Bakılır?

Setcard harcama hareketlerine bakmak için uygulamada yer alan “İşlem Geçmişi” kısmına tıklamanız yeterlidir. Burada daha önce hangi iş yerlerinde ne kadar harcama yaptığınız görülür. Bu sayede bilginiz dışında bir harcama yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Setcard bakiye sorgulama yaptığınızda da harcamalarınızın ne miktarda olduğunu anlamanız mümkündür.

Setcard Nerelerde Geçerlidir?

Setcard’ın geçerli olduğu yerler, mobil uygulama üzerinden size gösterilir. Uygulamada yer alan “Üye İşyerleri” kısmı, konum bilginizi esas alarak en yakın mesafedeki firmaları sıralar. Bu sayede tek tek marketlere Setcard’ın geçip geçmediğini sormak yerine telefonunuzdan tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Setcard Onlıne Alışverişlerde Kullanılır mı?

Setcard online alışveriş için kullanılabilen bilen bir karttır. Her ne kadar kartın geçerli olduğu e-ticaret sitesi sayısı az olsa da dileyen kişiler bakiyelerini bu şekilde de değerlendirebilir.

Kartın geçtiği e ticaret siteleri şunlardır:

 • Beyorganik
 • Delopi
 • Güzel Ada Gıda
 • Hasat Sepeti
 • Peynirci Baba
 • Köfteci Yusuf
 • Mopaş
 • Organik Gurme

SETCARD İLE İLGİLİ YAŞADIĞIM SORUNLARDA NEREYE BAŞVURABİLİRİM?

Setcard ile ilgili sorun yaşarsanız mobil uygulama üzerinden müşteri temsilcileri ile iletişime geçme şansınız vardır. Ana ekranda yer alan “İletişim Talep” kısmına tıkladığınızda karşınıza şöyle bir ekran çıkar.

Ekranda aktif talepleriniz, sizden cevap bekleyenler ve tamamlananlar yer alır. Gönderdiğiniz bir talebe cevap gelmesi halinde sizden farklı bilgiler talep edilebilir. Bu nedenle mobil uygulamanın bildirimlerini açık tutmalısınız. Bu sayede talebinize verilen yanıtlardan anında haberiniz olur.

Yeni talep oluşturmak için yukarıda yer alan formu en doğru şekilde doldurmanız gerekir. Talebinizi net anlaşılır bir şekilde anlatmanız halinde çözüme ulaşmanız kolaylaşır.

Setcard Kullanımı Güvenli midir?

Setcard güvenli kullanım olanaklarına sahip olan bir karttır. Kimlik ve diğer bilgileriniz her zaman güvence altındadır ve üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Sadece sizin bildiğiniz bir şifre ile kullanılan kart sayesinde bakiyeniz her zaman güvendedir.  

Setcard Kartımı Kaybetmem Durumunda Nereye Başvurmalıyım?

Setcard kartını kaybetmek, bakiyenin güvenliği açısından birçok insanda tedirginlik yaratır. Fakat kartı iptal ederek ya da geçici bloke uygulayarak bakiyenizi koruma altına alabilirsiniz. Bunun için kurum yetkilinizle iletişime geçmeniz gerekir. İptal edilen kartta bulunan bakiye, yeni kartınıza aktarılır.

<h3>Setcard’ımı Başkasına Kullandırabilir miyim?

Setcard’ın başkasına kullandırılması çok fazla tavsiye edilen bir durum değildir. Bu kart tamamen size iş yeriniz tarafından sağlanan bir haktır. Kartı kullanması için başka bir kişiye şifre gibi bilgileri verdiğiniz takdirde kötü niyetli bir yaklaşımla karşılaşabilirsiniz. Bu durum maddi kayba uğramanıza neden olur.

SETCARD’DA BULUNAN SETPARA ÖZELLİĞİ NEDİR?

Setcard’da bulunan Setpara özelliği size, işvereninizin yüklediği miktar dışında da bakiye kazanma hakkı sunar. Bu haktan yararlanarak bakiye miktarını yükseltebilir ve dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Setcard’ın bu özelliği, onu diğer yemek kartlarından ayırır.

Setpara Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Setpara kazanmak için yapılması gereken üye işyerlerinden alışveriş yapmaktır. Bu iş yerlerinin Setpara ile anlaşmalı olması gerekir. Yapacağınız alışverişlerden sonra %10 oranında bir kazanç elde edersiniz. Elde ettiğiniz kazanç hemen bakiyenize dâhil edilir.

Setpara Miktarı Nasıl Öğrenilir?

Setpara miktarını öğrenmek için mobil uygulamayı kullanmanız yeterlidir. “Kullanılabilir Bakiye” kısmına eklenen Setpara miktarı, bilgilendirme amacıyla ayrı bir noktada da belirtilir. Böylece kazanımlarınızı kolayca öğrenirsiniz.

Nasıl Setpara Kazanabilirim?

Setpara kazanmak için ilk önce size bu hakkı tanıyan işletmelerin hangileri olduğunu bilmelisiniz. Mobil uygulamada yer alan “Nerede” sekmesine tıkladığınızda iki bölüm karşınıza çıkar. Bunların birinde kartınızla alışveriş yapabileceğiniz işletmeler; diğerinde ise Setpara kazanabileceğiniz firmalar yer alır.

Setcard’ın İşyerleri İçin Avantajları Nelerdir?

Setcard’ın iş yerleri için avantajları da bir hayli fazladır. İşverenler vergi, prim ve maliyet avantajının yanı sıra tasarruf imkânı da elde edebilir. Bunun yanı sıra kolayca yapılan bakiye yükleme, kart iptali bibi işlemler, iş yükünün azaltılmasını sağlar. Setcard bakiye sorgulama işlemini çalışanların kendi başına yapabiliyor olması, personel işlerinden sorumlu kişilerin zaman kaybı yaşamasını engeller.

Sodexo Bakiye Para Sorgulama ve Nakite Çevirme

Multinet Bakiye Sorgulama ve Nakite Çevirme

Ticket Kart Bakiye Para Sorgulama ve Nakite Çevirme

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir