emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika İstanbul İçin Flaş Kısıtlama Kararı Alındı!

Son Dakika İstanbul İçin Flaş Kısıtlama Kararı Alındı!
15.06.2020

Son Dakika İstanbul İçin Flaş Karar Alındı! İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama doğrultusunda İstanbul için Haziran sonuna kadar kısıtlama getirildiği belirtildi. Gelen son dakika haberine göre İstanbul için alınan karar neticesinde Haziran sonuna kadar toplu gösteri, karşılama ve uğurlama işlemleri için kısıtlama getirildiği belirtildi. Diğer yandan İstanbul Valiliği yapılan şikayetler için harekete geçerek, saat belirtilerek gece 00.00’da kapanması gereken lokanta, kafe tarzı gibi işletmeler için denetleme başlattığını belirtti.

Başlatılan denetleme işlemi içinde şunları belirtmiş bulunmaktadır. Belirtilen işletmelerin kapanış saatlerine uymadığı, sosyal mesafe kurallarının sağlanmadığı yönündeki ihbarlar üzerine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Yeni Normal Denetimi talimatı vermiş bulunmaktadır. Yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul için flaş karar alındı. Buna göre İstanbul genelinde Haziran sonun kadar toplu gösteri, karşılama ve uğurlama işlemleri kısıtlanmış bulunuyor.

İstanbul’da Denetleme 39 İlçede Yapılacak!

İstanbul’da Denetleme 39 İlçede Yapılacak! İstanbul Valiliği’ne saat: 24.00 gibi kapanması gereken lokanta, kafe ve kıraathane gibi işletmelerinin bazılarının kapanış saatine riayet etmediği ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı yönünde şikayetler gelmesinin ardından, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından Yeni Normal Denetimi başlatılmış bulunuyor.

İstanbul için alınan Yeni Normal denetim kararının ardından, belirtilen Yeni Normale uygun olarak faaliyetlerin yürütülmediği ve işletmelerin gerek tedbirlere riayet etmediği şikayetlerinin gelmesinin ardından denetleme kararı alınmış bulunuyor. İstanbul genelinde alınan Yeni Normal Denetimi kararına göre işletmelerde istenmeyen görüntülerin oluşmasını engellemek adına ve bu tür olumsuzlukların yerine, kurallara riayetin genel anlayışı olması için Haziran sonuna kadar eş zamanlı denetimler gerçekleştirilecektir. İstanbul genelinde 39 ilçe genelinde yapılacak olan denetimlerde, Vali Ali Yerlikaya’nın talimatı doğrultusunda sosyal mesafe uyumu, maske kullanımı, hijyen ve kapanış saatleri konularında denetleme yapılacaktır. Diğer yandan açık olmaması gereken işletmelerin faaliyet durumu da denetlenecektir. Kurallara uyum sağlamayan işletmeler için idari ceza uygulanacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.