emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüs Nedeni İle Yarın Okullar Tatil mi?

Koronavirüs Nedeni İle Yarın Okullar Tatil mi?
10.03.2020

Koronavirüs Nedeni İle Yarın Okullar Tatil mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama sonucunda, koronavirüs nedeni ile okulların yarından itibaren tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili olarak son dakika açıklaması yapmış bulunmaktadır. Koronavirüs nedeni ile okulların tatil edilip edilmeyeceğini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleştirdiği son açıklamasında okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunun, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte görüşüleceğini belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs dolayısıyla çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca koronavirüs hastalığına karşı her zaman için hazırlıklı olmamız gerektiğini belirtirken, okulların tatil edilme konusu ile ilgili de açıklamalarında değinmiş bulunmaktadır.

KKTC’de Okullar Yarın Tatil Edildi!

KKTC’de Okullar Yarın Tatil Edildi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronovirüs nedeni ile okulların tatil konusunun önümüzdeki günlerde, Milli Eğitim Bakanlığıyla görüşüleceğini belirtti. Uluslar arası yasak ama ulusal olan, uluslar arası katılımı olmayan kongreler için “Sayıca kaç kişiye kadar sınırlamalıyız” konusunun Bilim Kurulu ile görüşeceğiz. Bu durumu önümüzdeki 1 – 2 gün içerisinde netleştiririz, açıklaması yapıldı.

Diğer yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, koronavirüs nedeni ile 15 Mart 2020 tarihine kadar burada okulların tatil edildiğinin bilgisini iletmiş bulunmaktadır.

Neredeyse tüm Dünya’da etkisini göstermeye başlayan koronavirüsün, İspanya’daki ölü sayısı son olarak 35’e çıkmış bulunmaktadır. Ülkede virüs tespit edilen kişi sayısı ise 1500 kişinin üzerinde olmaktadır. Virüsün en fazla görüldüğü şehirlerde Madrid ve Rioja yönetimleri ile Bask bölgelerinde bulunan Vitoria ve Labastida kentlerinde okullar iki hafta süre ile kapatılmış bulunmaktadır.

Danimarka’da ise virüsün tespit edildiği kişi sayısı 156’yı bulmuş durumda. Ülkede Kuzey İtalya, İran ve Avusturya’nın bazı şehirlerine uçakların inişi yasaklandı. Başbakan kırmızı bölgeler için seyahat edilmemesi çağrısı yaptı. Ulaştırma Bakanı ise toplu taşımaların zorunlu olmadıkça kullanılmamasını belirtti.

  • Belçika’da koronavirüs vaka sayısı, 267’ye yükseldi.
  • Malta’da koronavirüs vakası 4’e yükseldi.
  • İsviçre’de koronvirüs vakası 476’a yükseldi, ölen sayısı ise 3 oldu.

Romanya’da önlemler üst düzeyde tutulmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.