emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

PTT Hesap Kontrol

PTT Hesap Kontrol

Kimi zaman yoğun iş temposundan gerçekleştirmeye fırsat bulamadığımız küçük işlemler için bile gittiğimiz ilgili kurumların önünde uzun kuyruklarda saatlerce beklemeniz gerekirdi. Bu kurumlar devlete bağlı kurumlar olduğu zamanlarda bir de mesai saatlerini göz önünde bulundurmanız gerekmekte idi. Bu işlemleri uzun bekleyişlerin sonunda gerçekleştirdiğimiz gibi kimi zamanda gerçekleştiremeyip bir sonraki güne kalmaktaydı. Ancak teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık bu işlemleri kolay ve pratik bir şekilde yapabilmekteyiz. Bankacılık sektöründe de bu tür işlemleri yapabilmemiz mümkündür. Havale, döviz, EFT gibi işlemler için bankalara gitmeye gerek kalmadan ATM’lerden pratik işlemler gerçekleştirdiğimiz gibi bankaların online işlemlerinden faydalanmamız artık mümkün hale gelmiştir. Bankaların online işlemleri için bazı işlemlere de ihtiyaç duymaktayız. Ancak bu işlemler eski yöntemlere göre oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu bankalardan biri de PTT Bank’tır. PTT Bank gerek köklü geçmişi ile gerek güvencesi ile insanların güvenini kazanmış ve gönül rahatlığı ile paraların işletimini bu bankaya bırakmışlardır. Zaman zaman ihtiyaç duyduğunuz bazı işlemler için PTT Bankın da sizlere sunmuş olduğu online işlemciliği kullanabilirsiniz.

Ptt Bank Online İşlemler

Çoğu bankada olduğu gibi PTT Bank’ta da insanlar artık ihtiyaç duyduğu bir çok işlemlerini sadece birkaç tık ve birkaç dakika içerisinde gerçekleştirmektedir. Örneğin hemen hemen her yerde bulunan ATM’lerden faydalanark da bu işlemleri gerçekleştirebileceğiniz gibi kolay ve pratik bir yöntem olan online bankacılığından da faydalanabilirsiniz. Gerek havale gerek EFT işlemlerini yapabileceğiniz PTT Bank’ta bir diğer yaptığınız sık işlemler içinde hesap kontrol vardır. Sık sık yaptığımız bu işlem için ATM’lere gitmek vakit kaybı olacağı için bu işlemi online bankacılığı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ise ihtiyacınız olan tek şey internet olacaktır. İnternet erişimi sağladıktan sonra bir kaç tık ile işlemlerinizin tümünü oturduğunuz yerden gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ptt Hesap Kontrol

Ptt hesap kontrol işlemi son zamanlarda sıkça yapma talebinde bulunduğunuz işlemlerden biridir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için PTT resmi internet sayfasına girmeli ve sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Online İşlemler” butonuna tıklamalısınız. Ardından da açılan seçenekler arasından “PTT İnternet Bankacılığı”nı seçmelisiniz. Bu durumda karşınıza şöyle bir sayfa gelecektir. Ekran ilk açıldığı zaman karşınıza soldaki giriş menüsü gelirken “TC Kimlik No” butonuna bastığınız zaman ise sağdaki gibi bir giriş ekranı ile karşılaşırsınız.

 

Bu aşamada müşteri numarası ile ya da T. C. Kimlik numarası ile giriş yapabilirsiniz. Her iki işlemde de doğru bilgileri girip “Giriş” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece hesabınıza giriş yapmış olursunuz. PTT hesap kontrol işlemleri için artık bu aşamada sonra istediğinizi yapabilirsiniz. Aynı işlemi PTT ATM’leri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere en yakında bulunan PTT ATM’lerine gittiğiniz de hesap kartınızı uygun yuvaya takın. Daha sonrasında şifrenizi girerek hesabınıza ulaşın bakiye işlemlerine tıklayarak da PTT hesap kontrol işlemlerinizi kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer online hizmetten faydalanmak istiyor ve PTT hesap kontrol işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için de PTT bank uygulamasını akıllı cep telefonlarına indirerek daha hızlı bir şekilde PTT hesap kontrol işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür

PTT İnternet Bankacılığı İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.