emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MTV 2.Taksit Son Ödeme Tarihi ve Bankaların Sunduğu Taksit Seçenekleri

MTV 2.Taksit Son Ödeme Tarihi ve Bankaların Sunduğu Taksit Seçenekleri
05.07.2020

MTV 2.Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi 2.taksit ödemesi başlamış bulunuyor. Motorlu Taşıtlar Vergisini ödemekle yükümlü olan araçlar otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon ve çekici gibi olmaktadır. 2020 yılı için Motorlu Taşıtlar Vergisi 2.taksit ödemeleri başlamış ve 31 Temmuz 2020 Cuma gün sonuna kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. Motorlu Taşıtlar Vergisi 2020 yılı için 2.taksit ödemeleri gib.gov.tr internet adresi üzerinden kredi kartları, vergi daire aracılığı ile ödenebilecektir. Bankalar Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları üzerinden vade farkı olmadan kredi kartına taksit imkanı sağlama kararı almış bulunuyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2.taksit ödemesini vade farkı olmadan taksitlendiren bankalar şu şekilde olmaktadır. Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz itibarı ile başlamış ve 31 Temmuz 2020 Cuma günü sonuna kadar devam edecektir. Tüm motorlu araç sahiplerini yapması gereken bir ödeme biçimi olmaktadır. Bu kapsamda internet üzerinden yapılacak olan ödemeler için bankalar tarafından araç sahiplerine kolaylık sağlanarak taksitler şeklinde ödeme yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası;

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini gib.gov.tr adresi üzerinden, yapikredi.com.tr, Yapı kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi ya da şubelerinden Yapı Kredi Kartı ile 3 taksit ile yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz de Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemenizi gib.gov.tr üzerinden World Pay QR kod ile ödeme seçeneği ile 4 taksit olarak ödeme yapabilirisiniz.

Garanti BBVA;

Bonus Flaş, Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA ATM’leri ve garantibbva.com.tr üzerinden yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri vade farksız 2 taksit şeklinde yapılabilecektir. Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet sitesi ivd.gib.gov.tr tarafından sunulan ödeme seçenekleri, Mobil Ödeme altında GarantiPay seçilerek kart bilgileri girilmeden yapılan ödeme işlemine ücretsiz 3 taksit, ödeme seçeneklerinden kredi kartı seçilip kart bilgileri girilerek yapılan ödemelere de ücretsiz 2 taksit imkanı sunulacaktır.

Ziraat Bankası;

Banka tarafından düzenlenen kampanya 1 – 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında geçerli olmaktadır. Belirtilen tarihler arasında Ziraat Mobil, İnternet Şube, ATM, gib.gov.tr aracılığı ile Bankkart ve Bankkart Başak’ın kredi kartı özelliği kullanılarak yapılan MTV ödemelerinde 100TL ve üzeri işlemler 3 taksit olarak bölünecektir.

Halkbank;

Banka tarafından 1 – 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında, Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil, Halkbank Diyalog ve gib.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olan MTV ödemeleri için 3 taksit olarak yapılabilecektir.

Vakıfbank;

Banka tarafından belirtilen Vakıfbank Worldcard ile 1 – 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında banka kanallarından yapılacak MTV ödemelerine 3 taksit seçeneği tanınacaktır. Ayrıca gib.gov.tr üzerinden yapılacak olan MTV ödemeleri için ekstreye faizsiz olarak 2 taksit olarak yansıtılacaktır.

İş Bankası;

Maximum Kart’la İşCep uygulaması ve İnternet şubesi üzerinden yapacağınız 300TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine 2 taksit, Maximum Mobil uygulaması üstünden ya da gib.gov.tr üzerinden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirilen 300TL ve üzeri Motorlu taşıtlar Vergisi ödemesine 3 taksit seçeneği sunulmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.