Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Valiye Toparlayın Götürün Talimatı Verildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Valiye Toparlayın Götürün Talimatı Verildi! Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Kartal Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katıldığı törenle açılmış bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış töreninde oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Korona virüsü tedbirleri kapsamında Erdoğan, asker uğurlama törenleri ve taziye başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Bu şekilde bir yaklaşım olamayacağını ve asker uğurlama yapayım derken arkadaşlarınızı zehirliyorsunuz dedi. Valime talimat verdim, bu şekilde bir uğurlama olduğu anda toplayın götürün dedi.

Türkiye’yi 3 Kıtanın Sağlık Merkezi Yapacağız!

Türkiye’yi 3 Kıtanın Sağlık Merkezi Yapacağız! Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen açıklamalar şu yönde olmaktadır. Bu gün açılışını gerçekleştirdiğimiz hastane İstanbul’un en büyük hastanesi olmaktadır.  Biz eski hastaneyi yıkma kararı aldık ve İstanbul’a yakışır bir hastane yapmaya karar verdik dedi. Donanımıyla altyapısıyla kendi alanının öncülerinden olan hastanemizde yıllık olarak 3,5 milyon hastanın ayakta, 150 bin hastamızın da yatarak tedavi görmesini planlıyoruz dedi.

Korona virüsü salgını bize sağlığın ve sağlık altyapısının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu zorlu süreçte 83 milyon vatandaşımızın her birine birinci sınıf sağlık hizmeti sağladık dedi. Korona virüsü ile mücadelede elimizden ne geliyorsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz dedi. Temel ihtiyaçlar konusunda diğer ülkeler gibi zorluk çekmediğimizi de bir kez daha hatırlatmış bulunuyor. Testten ilaca hastalık ile mücadele kapsamında her türlü imkanı hastalarımıza sunduk dedi. Korona virüsü ile mücadelemiz sağlık turizmin de Türkiye’nin önünde yeni bir fırsat penceresi açmış bulunuyor.

Tedbirlere Uyum Sağlayalım!

Tedbirlere Uyum Sağlayalım! Salgın ile mücadelenin en önemli yöntemi virüs kapmamak olmaktadır. TMM diyoruz, temizlik, maske ve mesafe kuralına riayet etmemiz gerekli. Alışkanlıklarımızı değiştirmeliyiz. Asker uğurlamalarında bu şekilde bir yaklaşım olmayacağını ve valiye talimat verdiğini, bu şekilde bir uğurlama olduğu anda toplayın götürün. Bizin inancımızda tedbirsiz tefekkür olmaz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da açılış törenine katılarak konuşma gerçekleştirmiş bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde göstergelerimiz tedirginliğimizi arttırmaktadır. Tedbirlere ısrarla ve sebatla uyalım dedi.

Sigara ve Alkole Zam Geldi!

2020 – 2021 Yılı Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu!

Temmuz Ayı Enflasyon Zammı ve En Düşük Memur Maaşı Belirlendi!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu