emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Mobil Psikolojik Destek Sağlık Personellerine Hizmete Hazır!

Mobil Psikolojik Destek Sağlık Personellerine Hizmete Hazır!
16.04.2020

Mobil Psikolojik Destek Sağlık Personellerine Hizmete Hazır! Sağlık çalışanlarına yeni sistem devreye alınmış bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan sistem, korona virüsü salgını tedavi sürecinde en yakından görev yapmakta olan sağlık personellerinin ruh sağlıklarını desteklemek için hazırlanan program mobil “Ruh Sağlığı Destek Sistemi” artık devreye alınmış bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tüm dünyada etkisini sürdüren korona virüsüne karşı verilen mücadele kapsamında, en ön sırada yer alan sağlık çalışanlarının ruh sağlığını korumak ve desteklemek adına mobil uygulama sistemi hayata geçirmiş bulunmaktadırlar. Sağlık çalışanlarının yorucu ve yıpratıcı olan salgın sürecinde kendilerini yalnız hissetmemeleri ve güçlü olmaları için geliştirilmiş olan mobil Ruh Sağlığı Destek Sistemi dünyada bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

Mobil Ruh Sağlığı Destek Sisteminden Tüm Sağlık Çalışanları Faydalanacak!

Mobil Ruh Sağlığı Destek Sisteminden Tüm Sağlık Çalışanları Faydalanacak! Hazırlanan Mobil Ruh Sağlığı Destek Sisteminden tüm sağlık çalışanlarının faydalanabilmesi için hazırlanmış durumdadır. Mobil cihazlara indirilebilen Ruh Sağlığı Destek Sistemi uygulamasıyla birlikte gönüllü, yetişkin ve çocuk, ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzman hekimleri ile oldukça güvenilir bir biçimde çalışılmaktadır. Ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanları ile birlikte son derece güvenli olan resmi bir kanal aracılığı ile sağlık çalışanları için görüntülü görüşme ve tedavi süreci sunmaktadır. Yapılan uygulamadan, kamu, özel ve üniversite dahilinde bulunan tüm sisteme ayıtlı olan sağlık personelleri faydalanabilmektedir. Yapılan uygulama sisteminden eczacılarında faydalanabilmesi için çalışmalara devam edilmektedir.

Ruh Sağlığı ve Destek Sistemi uygulamasından faydalanacaklar arasından öncelikli olanlar ise şöyle olmaktadır. Korona virüsü nedeni ile karantina da olan, yapılan test sonucu pozitif olan, yakını yoğun bakımda olarak takip edilen, servis ve yoğun bakım ünitelerinde aktif görev alan, kaygı bozukluğu yaşayan ve ruh sağlığı desteğine ihtiyaç duyan tüm sağlık çalışanları ve çocukları bu sistemden öncelikli olarak faydalanabilmektedirler.

Mobil Ruh Sağlığı Destek Sisteminin Çalışma Şekli!

Mobil Ruh Sağlığı Destek Sisteminin Çalışma Şekli! Hayata geçirilen ve sağlık çalışanları için hazırlanan Mobil Ruh Sağlığı Destek Sistemi, sağlık personelinin mobil uygulama marketlerinden arama yapması ile başlamaktadır. Arama işlemi için Ruh Sağlığı Destek Sistemi şeklinde arama yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı RUHSAD uygulamasını mobil cihazlarına indirerek yönlendirmeleri takip ederek uygulamaları halinde sisteme erişim yapabileceklerdir.

Belirtilen uygulamayı cihazlarına indirdikten sonra “Kendim için destek istiyorum” ya da “Çocuğum için destek istiyorum” seçenekleri arasından kendisine uygun olanı seçerek işleme devam etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde talebi alan operatör, sağlık çalışanına dönü yaparak uzman doktorlar ile kendisine uygun bir randevu saati belirlemektedir. Alınan randevu saatine göre görüntülü konuşma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu görüşmenin ardından gerekli görülmesi halinde yeni randevu bu sırada kararlaştırılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.