Genel

Merkez Bankası Swap Limitlerini Yükseltme Kararı Aldı!

Merkez Bankası Swap Limitlerini Yükseltme Kararı Aldı! Merkez Bankası aldığı karar doğrultusunda Swap limitlerini yükseltti. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Döviz Karşılığı TL Swap piyasası için aldığı karar ile vadesi gelmemiş toplam swap satış sınırını % 30 oranından, % 40 oranına çıkartmış bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, bankalara gönderdiği yazı ile birlikte “Döviz Karşılığı Türk Lirası Swap Piyasası’nda henüz vadesi gelmemiş toplam swap satış işlem miktarı Döviz ve Efektif Piyasaları işlem limitlerinin % 40 oranında sınırlandırıldı” demiş bulunmaktadır.

Merkez Bankası’ndan Piyasalara Güven!

Merkez Bankası’ndan Piyasalara Güven! Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından uygulanan swap hamlesi doğrultusunda piyasalara güven sağlamış bulunmaktadır. Merkez Bankası’nın bu hamlesini değerlendiren uzmanlarda piyasalara güven aşıladığını belirtmiş bulunmaktadır. Merkez Bankası daha öncede 22 Nisan tarihinde bu sınır için % 20 oranından, % 30 oranına çıkarmıştı.

Diğer yandan da analistler yaptıkları değerlendirmeler sonucunda, alınan karar ile bankaların Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ile daha fazla miktarda swap yapabileceğini ve Merkez Bankası’nın bu yöntem ile rezervlerini arttırabileceği konusunda hemfikir oldukları belirtilmiş bulunmaktadır.

LGS Sınavında Bir İlk Her Öğrenci Kendi Okulunda Sınava Girecek!

Turizm Sektörü Açılıyor! Korona Virüs Tedbirleri Nasıl Alınacak ?

Nisan Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu