Genel

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Kısıtlamalar İçin Yeniden Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Yeniden Toplanıyor! Cumhurbaşkanlığı kabinesi oldukça uzun zamandan sonra bu gün yüz yüze toplantı gerçekleştirecek. Yapılacak olan toplantıda bul gün önemli kararların alınması beklenmektedir. Özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 18 yaş ve altı gençler ve çocuklar için sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ve bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı kararları bu gün yüz yüze gerçekleştirilecek olan toplantıda karara bağlanacaktır.

Bu gün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından açıklanacak olan kararlar merakla beklenmektedir. Bu gün gerçekleştirilmesi beklenen kabine toplantısında 15 büyükşehir için uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılması ve 65 yaş ve üstü ile 18 yaş ve altı bireyler için sokağa çıkma yasağının kontrollü olarak ay sonuna kadar sonlandırılması beklenmektedir. Ayrıca diğer önemli kararlardan birisi de düğünler ile ilgili olan kararında bu gün belirlenmesi beklenmektedir. Bu gün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında toplanacaktır. Korna virüsü nedeni ile 9 kez dijital ortamdan gerçekleştirilen toplantı bu gün ilk kez yüz yüze gerçekleştirilecektir. Oldukça kritik konuların ele alınması planlanan toplantı genelinde sosyal mesafe, maske ve dezenfektan uygulaması ile yüz yüze gerçekleştirilecektir.

65 Yaş ve Üstü ile 18 Yaş Ve Altı Kısıtlaması

65 Yaş ve Üstü ile 18 Yaş Ve Altı Kısıtlaması, 1 Haziran 2020 tarihinden başlayan normalleşme süreci kapsamı çerçevesinde 65 yaş ve üstü ile 18 yaş ve altı bireyler için uygulanan yasaklar için karar verilmesi beklenmektedir. Bu kişiler için uygulanan kısıtlama işlemi ile ilgili kararların alınması beklenmektedir. Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında 1 Haziran’da başlayan ve dokuz günü geride bırakan normalleşme dönemi bilançosu da ele alınacaktır.

Bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında ele alınacak bir diğer önemli konu da vaka sayısında bulunan azalma eğrisi olmaktadır. Ele alınacak vaka sayısının azalması ve 15 büyükşehirde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasının da sosyal mesafe ve tedbirlere uyum şartları doğrultusunda sonlandırılması beklenmektedir.

Son derece önemli olan bir diğer konu da korona virüsü nedeni ile ertelenen düğünler olmaktadır. Düğün sezonunun Ağustos 2020 ayı içerisinde başlatılması beklenmektedir. Düğün sezonu ile ilgili kararların bu gün kabine toplantısında alınması beklenmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir