Genel

Algo Coin Nedir, Nasıl Alınır? Geleceği

Algo Coin; işlem hızlarını hızlandırarak ve ağında işlemlerin nihai olarak kabul edilmesi için geçen süreyi azaltarak kripto para birimi için olası kullanım durumlarını genişletmeyi amaçlayan bir dizi yeni projeden biridir. 2019’da resmi olarak piyasaya sürülen Algorand, kripto para birimlerinin geleneksel olarak tasarlanma biçiminden sapan kararlarla bu özelliklere ulaşmayı hedefler.

En dikkate değer olanı, Algorand’ın ekonomisine getirdiği ALGO kripto para birimini her yeni blokta cüzdanlarında belirli bir miktarda para birimi olan herkese dağıtmasıdır. Algorand ayrıca kullanıcıların akıllı sözleşmeler (merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için programatik anlaşmalar) ve hem yeni hem de mevcut varlıkları temsil edebilen tokenler oluşturmasını sağlar. 

Bu özellikler, platformun gelişimini finanse etmek için yürütülen ALGO’nun erken özel satışlarına çeşitli girişim yatırımcılarını çekmede başarılı olur.

Algo Coin Nedir?

Algo Coin;bilgisayar bilimcisi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) profesörü Silvio Micali tarafından yaratılır. Piyasaya sürüldüğü sırada zaten seçkin bir kariyere sahip olan köklü bir akademisyen tarafından başlatıldığı için belki de nadirdir. Örneğin Micali, meslektaşı Shafi Goldwasser ile yaptığı çalışmalardan dolayı bilgisayar bilimi dünyasında dikkate değer bir ödül olan 2012 Turing Ödülü’nün sahibidir. 

Bu ödülü her yıl ödüllendiren Bilgisayar Makineleri Derneği’ne göre Micali, alanın temel yapı taşlarından bazılarıyla ilgili temel kavramları resmileştiren çalışmalarla kriptografiyi daha “kesin bir bilim” haline getirmeye yardımcı olmakla tanınır. Micali, 2017 yılında Stony Brook Üniversitesi profesörü Jing Chen ile Algorand teknik incelemesini yazmaya devam eder.

Bu temel çalışma, projenin resmi web sitesinde bulunan teknik incelemelerde diğer akademisyenler ve kriptograflar tarafından geliştirilir. Bu çalışma, teknolojiyi geliştirmek için kurulmuş ve çabaları için ALGO jetonları tahsisi alan Singapur merkezli bir şirket olan Algorand Vakfı tarafından finanse edilir. 

Algo Coin Ne Zaman Çıktı?

Algo Coin çıkış tarihi 2019’dur.Algo CoinAlgorand, teknolojisinden yararlanan 500’den fazla küresel kuruluşla, yeni nesil finansal ürünlerin, protokollerin ve defi, finansal kurumlar ve hükümetler arasında değer alışverişinin basit bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Algorand yeni bir halka açık blok zinciridir, yani teknolojisi yeni olsa da gerçek dünya piyasa koşulları altında henüz çok fazla test görmemiştir.

Kullanıcılar, Algrorand’ın teknik özelliklerinin, yeni tür merkezi olmayan uygulamalar tasarlamak ve başlatmak isteyen geliştiriciler için tercih edilen blok zinciri olacağına inanırlarsa, ALGO kripto para birimini değerli bulabilirler. Yatırımcılar ayrıca Algorand’ı bir kripto para birimi portföyünün uygun bir parçası olarak görebilir. Bir blok zincirinin operasyonuna katılmanın maliyetini düşüren hisse ispatı blokajlarının nihayetinde piyasada daha başarılı olacağına inanılır.

Algo Coin Hangi Ülkenin?

Algo Coin’in ülkesi Singapur’dur. Algorand, Silvio Micali öncülüğünde kurulan Algorand Vakfı ekibi tarafından yaratılmış bir projedir. Singapur çıkışlı bu projenin kripto parası 2019 yılının Haziran ayında piyasaya sürülür. Algorand, akıllı kontrat üretme özelliğine sahip, merkeziyetsiz ve ölçeklenebilir bir blokzincir ağıdır. Kripto parasının sembolü Algo’dur. Algo, ölçeklenebilir, güvenli ve merkeziyetsiz yapısının yanı sıra; diğer blokzincirlerde yaşanan işlemsel bütünlük problemine çözüm getirme amacını taşır.

Blok ağı içinde dallanmalar oluşmadan önce işlemler hızlı şekilde tanımlanır ve bütününde yaşanan aksaklıklar giderilir. Bu çözümle Algorand, blokzincir teknolojisinin geneline katkı sağlar. Merkeziyetsizlik yoluyla küresel güven sağlar. Milyarlarca insanın benimsemesini sağlayan basit tasarımlar ile ön plana çıkar. Herkes için refahın önündeki engelleri ortadan kaldıran zarif teknoloji sunarak topluluğu dinç tutar.

Algo Coin  Nasıl Alınır?

Algo Coin almak için kripto para borsaları üzerinde hesap oluşturmak gerekir. Algo Coin;

 • Coinbase
 • Binance
 • OKEx
 • Kraken
 • Huobi gibi popüler platformlar üzerinde listelenir.

Algo Coin’e yatırım yapmak için tercih edilen platformlar üzerinden herhangi birinde kişisel bilgileriniz ile hesap oluşturarak KYC onayını gerçekleştirmek gerekir. Hesabınıza banka hesap numaranız ile EFT yaparak aktif bakiye oluşturabilirsiniz. Tüm bu işlemler ardından Algo çiftleri ile alım satım emri vermeye başlayabilirsiniz.

Algo Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Algo Coin altyapısı hisse ispatına dayanır.Algorand blok zinciri, izinsiz, saf bir hisse kanıtı blok zinciri protokolüdür. Kök bloğun rastgele seçilmiş doğrulayıcılar tarafından doğrulanması gereken iş kanıtı blok zincirlerinden farklı olarak, saf hisse kanıtı yaklaşımında tüm doğrulayıcılar birbirleri tarafından bilinir ve yalnızca üzerinde anlaşmaya varmaları gerekir.

Algorand, Bitcoin ve diğer blok zincirlerin yavaş işlem sürelerine yanıt olarak işlemleri hızlandırmak ve verimliliği artırmak için icat edilir. Algorand, izinsiz saf bir hisse ispatı blok zinciri protokolüne dayandığı için madencilik olmamasının yanı sıra çok daha düşük işlem ücretleri olacak şekilde tasarlanır.

Algo Coin Avantajları Nelerdir?

Algo Coin avantajları şu şekildedir:

Hız

 • Bir Algo, 4,5 saniyenin altında herkesin cüzdanına gönderilebilir. Beklemek ve ödemenizin yapılıp yapılmadığını merak etmeden neredeyse anında ödemenizin yapıldığını onaylayabilirsiniz.

Ölçeklik; 

 • Algorand blok zinciri milyarlarca kullanıcı için oluşturulur. Bu, kaç Algo kullanıcısı olursa olsun, ödemenizin 4,5 saniyenin altında gerçekleşeceği anlamına gelir. 

Güvenilirlik;

 • Algorand blok zinciri, çatallanma olmayacağı garanti edilecek şekilde inşa edilir. Blok zincirlerinde çatallanma, bir blok zincirinin 1’den fazla zincire bölünmesi durumunda ortaya çıkabilecek bir sorundur. Bu olduğunda, ödemenizin başarılı olup olmadığını bilme riski olabilir. Algorand ile çatallar asla olamaz. Bu nedenle Algo’nuzun her zaman tam olması gerektiği yerde olduğuna güvenebilirsiniz.

Şeffaflık;

 • Algorand blok zincirinin lansmanında toplam Algo miktarı oluşturulur. 19 Haziran 2019’da 10Bn Algo oluşturulur. Herhangi biri, kaç tane Algo’nun kullanımda olduğunu görmek için herkese açık Algorand blok zincirini kontrol edebilir.

Güvenlik;

 • Algorand blok zinciri birçok yönden şeffaf olsa da, Algo ödemenizdeki tüm kişisel ve özel bilgilerin bu şekilde kalmasını sağlamak için en gelişmiş şifrelemeyi (kırılmaz dijital kodlar) kullanır. 

Algo Coin ‘in Dezavantajları Nelerdir?

Algo Coin’in dezavantajları şu şekildedir:

 • Algorand PoS madenciliği üzerinden çalışır. Bu sistemin çalışma stiline göre cüzdanınızda ne kadar çok bakiye var ise o kadar çok kazanç elde edersiniz. Bunun yanı sıra PoS madenciliği, ödül sistemi ile çalışır. Bakiye yok ise ödül almak da mümkün değildir. Kısa sürede çok kazanç elde etmek oldukça zordur.
 • Bakiyesi fazla olan yatırımcılar her zaman için daha çok kazanç elde eder. PoW sisteminde olduğu gibi kullanıcıların söz hakkı bu sistemde çalışmaz.

Algo Coin’in  Geleceği Hakkında Yorumlar Neler?

Algo Coin’in geleceği ile ilgili yorumlara bakılırsa uzun vadeli yatırımlar için önemli bir noktaya geleceği belirtilir. Algo günümüzde kullanılan en hızlı, en güvenli ve güvenilir kripto para birimlerinden biridir. Sınırsız Ekonomi vizyonu gerçeğe dönüşürken, Algo’nun kullanımdaki en kritik kripto para birimlerinden biri olması beklenir.

Algo Coin  Remi Site Adresi Nedir?

Algorand blok zincirinin genel sürümü, öncelikle diğer geliştiricilerin kripto para birimi tarafından desteklenen yeni tür uygulamalar oluşturmasını sağlamak için tasarlanır. Platform gayrimenkul, telif hakkı, mikrofinans ve daha birçok alanda kullanılır. Kullanım durumlarının daha ayrıntılı bir özeti Algorand Vakfı’nın resmi web sitesinde bulunabilir. Algorand’ın kodu açık kaynaklıdır ve klonlanabilir, kopyalanabilir veya özel ya da izin verilen blok zincirlerinde başka bir şekilde kullanılabilir. Algo Coin  resmi sitesi  www.algorand.com şeklindedir. Daha detaylı bilgilere site üzerinden erişim sağlanarak coinin çalışma stili yakından takip edilebilir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir