Genel

Koronavirüs Nedeni İle Türkiye’de Okullar Tatil Edildi, Maçlar Seyircisiz Oynanacak

Koronavirüs Nedeni İle Türkiye’de Okullar Tatil Edildi! Her geçen gün dünya geneline yayılmaya devam eden korona virüsü, Türkiye genelinde ilk vakanın görülmesinin ardından ülke genelinde tedbirler üst düzey derecesinde alınmaktadır. Bu gün Ankara’da Külliye’de gerçekleştirilen koronavirüs toplantısı tam olarak 5 saat sürdü. Gerçekleştirilen toplantıda ülkemizi yakından ilgilendiren korona virüsü için tedbir amaçlı önemli kararlar alındı. Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın başkanlığı ile birlikte toplam da 16 bakanın koronavirüs toplantısı sona ermiş bulunmaktadır.

Koronavirüs toplantısı yaklaşık olarak 5 saat sürmüş bulunmaktadır. Koronavirüs toplantısında 16 bakan ve kurumlar, koronavirüs için önlemleri görüşmüş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlık sözcüsü bulunan İbrahim Kalın toplantı neticesinde alınan tedbirleri tek tek açıklamaktadır. İbrahim Kalın açıklamalarında bu süreci de el birliği ile ne rehavete ne de paniğe el vermeden hep birlikte atlatacağız dedi. İnşallah hep birlikte atlatma imkan ve kabiliyete sahibiz dedi.

Külliye’de Gerçekleştirilen Koronavirüs Toplantısında Alınan Kararlar Nelerdir?

Külliye’de Gerçekleştirilen Koronavirüs Toplantısında Alınan Kararlar Nelerdir? Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen koronavirüs tedbirleri alma toplantısında alınan kararlar ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Spor müsabakaları Nisan 2020 ayının sonuna kadar seyircisiz oynanacak,
  • 16 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren ilk, orta ve lise dereceli okullarda tatil yapılacak. Nisan ayında yapılması planlanan ara tatili öne alınarak okullar 16 Mart 2020 Pazartesi gününe alınarak okullar 1 hafta tatil edildi.
  • Üniversiteler ise 16 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayarak 3 hafta süre ile tatil edildi.

Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışları izine tabi olacak.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu