emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Adli Tatil 20 Temmuz 2020 Pazartesi Günü Başlıyor!

Adli Tatil 20 Temmuz 2020 Pazartesi Günü Başlıyor!
19.07.2020

Adli Tatil 20 Temmuz 2020 Pazartesi Günü Başlıyor! Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen tarih aralığında Adli Tatil bu yılda gerçekleşecektir. Yargı çalışanlarının toplu olarak izine çıktığı adli tatil yarın yani 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlıyor. Adli tatil her yıl aynı tarihler arasında gerçekleştirilmektedir.

Yargı çalışanlarının her yıl düzenli olarak toplu halde izine çıkmış olduğu adli tatil tarihi yaklaşmış bulunmaktadır. Belirli davaların görülmeye devam edildiği ve bazı davalarında tatil bitimine kadar askıda kalacağı adli tatil bu yıl için 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlamaktadır. Vatandaşların merakla beklediği adli tatil başlangıç ve bitim tarihleri 2020 yılı için şu şekilde olmaktadır.

Adli Tatil Zamanı Görülecek Davalar Hangileridir?

Adli Tatil Zamanı Görülecek Davalar Hangileridir? Adli tatil, Hakim, Savcı ve adliye çalışanlarının toplu olarak izine çıktığı tatil dönemine denilmektedir. Adli tatil süreci her yıl için 20 Temmuz tarihinde başlar ve 31 Ağustos tarihine sona erer. Adli tatilin ardından yeni adli yıl 1 Eylül tarihinde başlamaktadır.

Adli Tatil boyunca adliyelerde görev yapacak olan nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davalara bakacaklardır. Diğer davalara ise yeni adli yıla kadar ara verilmektedir. Yüksek yargı organları Danıştay ile Yargıtay’da nöbetçi heyetler görev yapacaklardır. Danıştay’da görev yapacak nöbetçi heyet, esastan karar veremeyecek ve yalnızca yürütmenin durdurulmasını taleplerini karara bağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.