Genel

Adli Tatil 20 Temmuz 2020 Pazartesi Günü Başlıyor!

Adli Tatil 20 Temmuz 2020 Pazartesi Günü Başlıyor! Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen tarih aralığında Adli Tatil bu yılda gerçekleşecektir. Yargı çalışanlarının toplu olarak izine çıktığı adli tatil yarın yani 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlıyor. Adli tatil her yıl aynı tarihler arasında gerçekleştirilmektedir.

Yargı çalışanlarının her yıl düzenli olarak toplu halde izine çıkmış olduğu adli tatil tarihi yaklaşmış bulunmaktadır. Belirli davaların görülmeye devam edildiği ve bazı davalarında tatil bitimine kadar askıda kalacağı adli tatil bu yıl için 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlamaktadır. Vatandaşların merakla beklediği adli tatil başlangıç ve bitim tarihleri 2020 yılı için şu şekilde olmaktadır.

Adli Tatil Zamanı Görülecek Davalar Hangileridir?

Adli Tatil Zamanı Görülecek Davalar Hangileridir? Adli tatil, Hakim, Savcı ve adliye çalışanlarının toplu olarak izine çıktığı tatil dönemine denilmektedir. Adli tatil süreci her yıl için 20 Temmuz tarihinde başlar ve 31 Ağustos tarihine sona erer. Adli tatilin ardından yeni adli yıl 1 Eylül tarihinde başlamaktadır.

Adli Tatil boyunca adliyelerde görev yapacak olan nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davalara bakacaklardır. Diğer davalara ise yeni adli yıla kadar ara verilmektedir. Yüksek yargı organları Danıştay ile Yargıtay’da nöbetçi heyetler görev yapacaklardır. Danıştay’da görev yapacak nöbetçi heyet, esastan karar veremeyecek ve yalnızca yürütmenin durdurulmasını taleplerini karara bağlayacaktır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu