emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emeklilik İşlemleri Kaç Gün Sürüyor?

Emeklilik İşlemleri Kaç Gün Sürüyor?
24.02.2017

Emeklilik işlemlerinin ne kadar süre içinde tamamlandığına dair açıklama yapıldı ve emekli olmak isteyen vatandaşların işlemlerinin en fazla 7 gün içerisinde tamamlandığı ve sonrasında da maaşlarının bağlandığı belirtildi.

Bilindiği gibi emekli olmak isteyen devlet memurlarının, emeklilik işlemleri Ankara’da gerçekleşmektedir. Ayrıca sanatkârların, sigortalı esnafların ve bağımsız çalışan olan Bağ-Kur 4-A ve 4-B sigortalısı vatandaşların emeklilik işlemleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmaktadır. Bağ-Kur kapsamında prim ödeyen kişilerin emeklilik işlemleri bir gün içerisinde, sigortalı olan vatandaşların emeklilik işlemleri ise en fazla 7 gün içerisinde tamamlanmaktadır ve bu süre sonunda da maaşları bağlanmaktadır.

İl bazında bakıldığında, Sosyal Güvenlik Kurumları bir günde en az 6 sigortalı vatandaşın emeklilik için müracaatını almakta ve sonuca bağlamaktadır. Amaç ise bütün işlemlerin en kısa sürede tamamlanmasıdır.

Yorumlar

 1. Melahat dedi ki:

  meraba 4c emekli saldığına bağlıyım. 27 Temmuz da yaşım doluyor. SGK diye yazdığımda Ankara’da birden fazla adres çıkıyor. Nereye başvuracam ?

  Hangi evrakları götürecem ?

 2. ali engindeniz dedi ki:

  16/07/2019 emeklilik işlemlerini meb antalya muratpaşa ilçe millieğitime teslim ettim. işlemler ne kadar sürede sonuçlanır? emekli ikramiyesini vemaaşımı ne zaman alabilirim?

 3. saim dedi ki:

  devlet memuru olarak (Emekli Sandığı) 1 şubat 2019 tarihi itibariyle emekli olmam için dilekçe verdim. 5 şubat 2019 itibariyle emeklilik işlemlerinin kayda alındığı, SGK sitesinde sorguladığıımda varide no, tarih gibi bir gördüm. emekli maaşı ve ikram,ye ne kadar sürede yatar.

 4. Murat dedi ki:

  Ben %42 engelli olarak vergi indirimi aldım gün ve primler tamam 09.08.2018 de başvuru yaptım bayramdan önce maaş bağlanır mi İstanbul ssk

  1. Ayhan dedi ki:

   Merhaba .askerlik borclanmasina internet ten basvuruda bulundum.ne zaman sonuclanir

 5. Selahattin BAYRAM dedi ki:

  Emeklilik dilekçesi verdim işlemi ne zaman başlar

  1. Yonetici dedi ki:

   Merhabalar,

   Dilekçeniz, sizden önce yapılan başvurular tamamlandıktan sonra işleme alınacaktır. Emeklilik süreciniz başladığın da size bilgilendirme mesajı gelecektir.

 6. Aslı dedi ki:

  Merhaba,20 yıllık devlet memuriyeti ardından 5 yıl ssk lı olarak emekli işlemlerimi nasıl yürüteceğim 2 kurumada ayrı ayrı gitmem gerekiyormu

 7. cengiz dedi ki:

  yıllık izinimi kullanmadan emekli dilekçesini verirsem iş veren beni bu süre içerisnde izine gönderebilirmi

 8. Cuma dedi ki:

  Emeklilik işlemleri ne kadar sürüyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ortalama 45-60 gün sürmektedir.

 9. Haluk gode dedi ki:

  350 gün tekelde devlette sigortam var isci olarak 1955 doğum tarihim 1969/1970/1971/1972 yillarinda
  tekelde 1977yilinda karayollarına girdim memur olarak 16/10/2017 tarihinde emekli oldum tekelden ayrilirken tazminat almadim kendim biraktim 350 gün odedigim isçilik primi maasima ve emekli ikramiyeme etki yaparmi

 10. ulfet dedi ki:

  benim günüm yaşım 5 eylülde doluyor istğe bağlı bağkur var hizmet birleştirmelerini ssk kendimi yapıyor. emeklilik dilekçemi ne zaman verebilirim ssk dan mı doldurup vereceğiz yoksa inretnet üzerinden de yapılabiliyormu..iyi çalışmalar şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler