• Emeklilik İşlemleri Kaç Gün Sürüyor?


  2017 Erken Emeklilik Şartları

  Emeklilik işlemlerinin ne kadar süre içinde tamamlandığına dair açıklama yapıldı ve emekli olmak isteyen vatandaşların işlemlerinin en fazla 7 gün içerisinde tamamlandığı ve sonrasında da maaşlarının bağlandığı belirtildi.

  Bilindiği gibi emekli olmak isteyen devlet memurlarının, emeklilik işlemleri Ankara’da gerçekleşmektedir. Ayrıca sanatkârların, sigortalı esnafların ve bağımsız çalışan olan Bağ-Kur 4-A ve 4-B sigortalısı vatandaşların emeklilik işlemleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmaktadır. Bağ-Kur kapsamında prim ödeyen kişilerin emeklilik işlemleri bir gün içerisinde, sigortalı olan vatandaşların emeklilik işlemleri ise en fazla 7 gün içerisinde tamamlanmaktadır ve bu süre sonunda da maaşları bağlanmaktadır.

  İl bazında bakıldığında, Sosyal Güvenlik Kurumları bir günde en az 6 sigortalı vatandaşın emeklilik için müracaatını almakta ve sonuca bağlamaktadır. Amaç ise bütün işlemlerin en kısa sürede tamamlanmasıdır.

  Sponsorlu Bağlantılar  tıkla sorunu sor

  Emeklilik İşlemleri Kaç Gün Sürüyor? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ulfet dedi ki:

   benim günüm yaşım 5 eylülde doluyor istğe bağlı bağkur var hizmet birleştirmelerini ssk kendimi yapıyor. emeklilik dilekçemi ne zaman verebilirim ssk dan mı doldurup vereceğiz yoksa inretnet üzerinden de yapılabiliyormu..iyi çalışmalar şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.