emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekli Vatandaşlara Sevindirici Haber Promosyonlara Zam Geliyor!

Emekli Vatandaşlara Sevindirici Haber Promosyonlara Zam Geliyor!

Emekli Vatandaşlara Sevindirici Haber Promosyonlara Zam Geliyor! Emekli vatandaşlarımız için promosyonlara zam yapılması için çalışmalar başlamış bulunmaktadır. Emekli vatandaşlarının maaşlarına göre toplamda 300TL’den başlayan ve 1.250TL’ye varan promosyon ödemeleri yapılacaktır.

Gelen haberlere göre SGK ve bankalar arası promosyon görüşmeleri Şubat ayında yapılacaktır. Toplamda 12,5 milyon emekli vatandaşımızı ilgilendiren promosyon ödemelerinde tutarlar zamlı bir şekilde arttırılacaktır. Emekli vatandaşlar ikinci promosyon ödemesi için zamanı beklerken, promosyona zam çalışmaları başlamış bulunmaktadır.

Emekli bireyler için Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye Bankalar Birliği anlaşma sağlayarak emekli maaşını almak istediği bankadan alacağı promosyon tutarlarındaki yeni rakamlar için Şubat ayında görüşmeleri başlayacaktır. İlk defa 2017 yılında Şubat ayında gerçekleşen Sosyal Güvenlik Kurumu ve Bankalar arasındaki görüşme sonucu toplu olarak başlatılan emeklilere promosyon ödemelerinin 3 yılı geride kalmış bulunmaktadır.

Emekli vatandaşlar ve bankalar arasında gerçekleştirilen sözleşme sonucu 3 yıllık dönem için emekli maaşı 1.000TL olanlar için 300TL, 1.000 – 2.000TL arasında olanlar için 375TL, 2.000TL ve üzeri olanlar için de 450TL’ye varan promosyon ödemeleri verilmiş bulunmaktadır. 2017 Şubat ayında başlatılan promosyon ödemesi Şubat 2020’de sona erecektir. Bankalar ve SGK ile yapılacak olan görüşmeler sonucunda belirlenecek olan promosyon tutarları netleştirilecektir. Buna göre bankalar promosyon ödemelerinde artırım yapabileceklerdir.

Bankalar Arası Promosyon Rekabeti Tavan Yapmış Durumda!

Bankalar Arası Promosyon Rekabeti Tavan Yapmış Durumda! Emekli vatandaşlar promosyon almış olsa dahi maaş aldığı bankayı istediği zaman değiştirebilirler. Bu işlem için istediği bankaya giderek hesap açması ve maaşını aldığı bankaya bu durumu bildirmesi gerekmektedir. belirtilen durumda aradan geçen süre kadar ödenen promosyon hesaplanarak maaştan düşülmektedir. Banka vaat ettiği promosyonu peşin ödeyeceğinden emekli birey artıya geçmiş olmaktadır.

Emekli vatandaşlar yeni promosyon tutarlarının açıklanmasını beklerken bankalar arasında rekabet tavan yapmış durumda. QNB Finans Bank emekli maaşını 3 yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emekli vatandaşlara 1.250TL’ye varan promosyon ödemesi fırsatı tanımaktadır. Diğer taraftan banka emekli müşterilerinden arkadaşını getiren emekli maaş müşterilerine de ayrıca getirdikleri kişi başına 125TL nakit ödeme almaktadır. Bu şekilde emekli vatandaşın QNB Finans Banktan alacağı promosyon tutarı 2.500TL’yi bulabilecektir.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Sekreteri Gazi Aykırı,” aradan geçen 3 yılın sonunda promosyon ödemelerinin cazibesini yitirdiğini ifade ederek, düzenlenecek olan promosyon görüşmelerinde bizde TÜED olarak toplantıda bulunmak istiyoruz açıklamasında bulundu. Gazi Aykırı emekliler olmada belirlenecek promosyon tutarları toplantısında sosyal yan eksik kalır” konuşmasında bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.