• 2019 PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  2019 PTT emekli kredisine başvurmak için anlaşmalı olan bankalar bulunmaktadır. PTT kredisi başvurusunda bulunmak isteyen emekli kişilerin anlaşmalı bankalara başvuruda bulunabilmeleri için emekli maaşlarını PTT’den almaları gerekmektedir.  PTT emekli kredisi 2019 yılında emekli kredisi almak isteyen kişilerin tercih ettiği krediler arasında bulunmaktadır.


  PTT emekli kredilerinde uygulanan faiz oranları piyasa şartlarına uyum sağlayarak sürekli olarak güncellenmektedir. PTT anlaşmalı olarak kredi veren bankalarda Güncel uygulanan faiz oranları verilen diğer kredilere oranla daha uygun oranlarda uygulanması nedenle tercih edilen kredi seçenekleri arasında yer almaktadır. PTT anlaşmalı bankalardan ayrıca kredi kartı alınması mümkün olmaktadır. Kredi kartı sahibi olan emekli kişilerin kredi kartı ödemeleri PTT üzerinden alınan maaşlara bağlanarak otomatik olarak ödenmektedir.

  2019 PTT Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

  PTT kredi başvurusu yapmak için emeklilerin emekli maaşlarını PTT şubelerinden alması gerektiğini belirtmiştik. Bu imkândan yararlanma hakkı emekli olmayan kişilere de sağlanmaktadır. Maaşlarını PTT şubelerinden almayan ve emekli olmayan kişiler PTT şubelerine başvurarak bazı bankalardan kredi kullanabilmektedirler. Bunun için gelir belgelerinin ibraz etmeleri gerekir. Fakat bu başvuruların direkt bankalara yapılan başvurulardan fazla bir farkı ve sağladığı ekstra avantaj bulunmamaktadır.  PTT kredi başvurusu şartları şu şekildedir:

  PTT’den emekli maaşlarını alan emekliler için;

  • Başvuru sahibinin kredi notunun kredi kullanmak için yeterli olması gerekir.
  • Başvuru sahibinin yaşı 84 ün üzerinde olmalıdır. 84 yaşın üzerindeki emekliler PTT emekli kredisinden yararlanamazlar.
  • Başvuru sahibinin aylık gelir tutarının yarısının kredi taksitlerini karşılamaya yetecek miktarda olması gerekir.

  PTT’den maaşlarını almayan kişiler için;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin, 18 yaşını doldurmamış ve 84 yaşın üzerinde olmaması gerekir. Bu yaş sınırlarına uymayan kişiler kredi kullanamamaktadır.
  • Başvuru sahibinin kredi notunun kredi kullanmak için yeterli olması gerekir.
  • Başvuru sahibinin aylık gelir tutarının yarısının kredi taksitlerini karşılamaya yetecek miktarda olması gerekir.
  • Sahip olunan aylık gelirin belgesi ile birlikte beyan edilmesi gerekir.

  PTT emekli kredi geri ödemelerinde diğer kredilerde uygulanmakta olan erken kapama ve ara demeleri uygulamaları bulunmaktadır. PTT emekli kredilerinde kullanılmış olan kredinin ödemesi tamamlanmadan emekli kişiler maaşlarını banka bankaya aktarma hakkına sahip olamazlar.

  PTT Emekli Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

  PTT emekli kredileri PTT anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapılır.  Kredi kullanmak isteyen kişiler başvurularını kimlik belgeleri ile PTT şubelerine giderek yapabilirler. Kredi başvuruları bizzat yapılmalı ve gerekli şartlara uyum sağlanmalıdır. Kredi başvurularında yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • PTT emekli kredisine başvuruda bulunan kişiler kredi kullanacakları bankaya ait kredi başvuru evraklarını doldurarak imzalamaları gerekmektedir.
  • Gereken evrakların doldurulduktan sonra PTT ye teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Kredi başvurusu hakkında sorgulamalar ilgili banka tarafından yapılmaktadır. PTT tarafından kredi notu sorgulaması yapılmamaktadır.
  • Kredi başvurusu olumlu olurda masraflar banka tarafından kesilmekte ve iade edilmesi gereken durum olursa banka tarafından iade edilmektedir.
  • Krediden vazgeçme durumu olması halinde ve kredi ile ilgili diğer işlemlerde yapılacak başvurular ilgili banka olmaktadır. Böyle bir surum söz konusu olduğunda PTT ye herhangi bir başvuru yapılmamaktadır.
  •  PTT emekliye faizsiz kredi imkânı bulunmamakta ve anlaşmalı banka tarafından uygun faiz olanakları sunularak kredi verilmektedir.

  PTT emekli kredi başvurularının neticelenme süreleri bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Başvurular 10 dakika içersinde değerlendirilebileceği gibi 1 iş günü süresi içersinde de değerlendirilebilmektedir. PTT’den maaş almayan kişilerin başvurularının değerlendirme süresi ise 1 ya da iki işi günü süresinde neticelendirilir.

  2019 PTT Aktifbank Emekli Kredi Başvurusu

  Kredi kullanımlarında kefil ve teminat istemeyen banka düşük kredi notu olanlara da kredi verebilen bankalar arasında bulunmaktadır. PTT Aktifbank kredi başvurusunu maaşlarını PTT şubelerinden alan emekliler yapabilirler. PTT’nin anlaşma sağladığı ilk bankalar arasında bulunan Aktifbank kredisinde sağlanan kredi vadelerinde emeklilik yaş sınırı 80 olmakta ve verilen krediler yaş sınırını aşmayacak şeklinde uygulanmaktadır. Buna göre;

  • 77 yaşında bulunan başvuru sahibi emekliler 36 ay vadeli kredi kullanabilir.
  • 78 yaşında bulunan başvuru sahibi emekliler 24 ay vadeli kredi kullanabilir.
  • 79 yaşında bulunan başvuru sahibi emekliler 12 ay vadeli kredi kullanabilir.

  Kredi kullanımlarında hayat sigortası zorunlu olarak yapılmaktadır. Başvuru sahibinin yaşının yüksek olması hayat sigortası ödemelerinin yüksek olmasına sebebiyet vermektedir.

  2019 PTT TEB Emekli Jet Kredi Başvurusu

  PTT ile anlaşmalı olan bankalar arasında bulunan TEB in sağladığı jet emeklilik kredisinden yararlanmak için sahip olunması gereken şartlar şunlardır;

  • TEB kredi yaş sınırı 70 olarak belirlenmiştir.
  • Kredi tahsis ücreti bulunmaz.
  • Kredi kullanım tutarları 2.500 TL ile 40.000 TL aralındadır.
  • PTT emeklilerine sunulan kredidir. Kredi başvuruları PTT şubelerine kimlik belgeleri ile yapılmalıdır.

  2019 PTT Denizbank Emekli Kredi Başvurusu

  Denizbank PTT kredisi başvurusunda bulunmak isteyen emekli kişilerin kimlik belgeleri ile PTT şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Denizbank’ın 48 aya varan vadelerle verdiği krediden yararlanma hakkı sadece maaşlarını PTT’den alan emekli kişiler yararlanmaktadır. Denizbank kredisinde başvuru sahiplerinde aranan şartlar şunlardır;

  • Kredi başvurusunda olması gereken yaş sınırı 80 yaş olmalıdır. Örneğin; 77 yaşında bir emekli kredi kullanımında 3 yıla kadar olan seçeneklerden yararlanabilir.
  • Hayat sigortası yapılması zorunlu olan kredide belirlenen tutarlar kredi kullanan kişilerin yaşına göre değişiklik göstermektedir.
  • Kredi başvuru talepleri 1.000 TL’den başlayarak ile 36.000‘TL ye kadar yapılmaktadır.

  2019 PTT Burgan Bank Emekli Kredi Başvurusu

  Burgan bank PTT emekli kredisinden yararlanmak için PTT şubelerine kimlikleri ile giden kişilerin başvuruda bulunmaları gerekir. Kredinin onayı gerçekleşmesi halinde PTT şubelerinden kredi kullanma hakkına sahip olunmaktadır. Bulundukları yerleşim yerlerinde Burgan bank şubesi olmayan kredi sahipleri kredi taksit ödemelerini PTT şubelerinden yapma şansına sahip olmaktadırlar. Maaşını PTT’den alan emekliler için verilen kredinin şartları şunlardır;

  • Kredi vadesinin toplamı ve kredi sahibinin yaşı ile birlikte 81 yaşı geçmemesi gerekir. Örneğin; 79 yaşında bir emekli 24 ay vadeli kredi kullanım hakkına sahip olurken, 80 yaşında bir emekli 12 ay vadeli kredi kullanım hakkına sahip olmaktadır.
  • Kredi başvurularının alt limiti 10.000 TL, üst limiti ise 55.000 TL olmaktadır.
  • Hayat sigortası yapılması zorunluluğu vardır.

  2019 PTT ING Bank Emekli Kredi Başvurusu

  PTT emeklilerine hızlı ve kolay kredi olanağı sağlayan anlaşmalı bankalar arasında bulunan ING Bank 48 aya varan vade seçenekleri ile emeklilere kredi imkânı sunmaktadır. ING bank kredi başvurularında kredi limiti en düşük 2.500 TL en yüksek ise 45.000 TL tutarlarında olmaktadır. PTT ING emeklilik kredisi şartları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Krediden yararlanmak için kredi yaş kıstası vade ve yaş toplamı için 75 yaş olmaktadır. Örneğin; 73 yaşında bir emekli bu krediyi kullanmak isterse 2 yıllık vade süreli olarak yararlanma hakkına sahip olmaktadır.
  • Kredilerde hayat sigortası zorunluluğu bulunur.

  Yapılan hayat sigortası primleri kişinin cinsiyetine ve yaşına göre hesaplanmakta ve sabit bir tutarı bulunmamaktadır.

  Emekliye Faizsiz Ziraat Bankası Kredisi Verilecek mi ?

  Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

  Emeklilik Aylığı Hesaplama  tıkla sorunu sor

  2019 PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. mustafa dedi ki:

   8 şubat 2019 tarihinde emekliliği hak etmem için 270 gün askerlik borçlanması yapmam gerkli.borçlanma için şimdiden kredi çekebilirmiyim.kredi ödemesine aylık bağlandıktan itibaeren başlayacağım.kredi çekebilirmiyim? negibi yol izlemeliyim .tşekürler.maaşımı pttden alacağım.

  2. Karaali dedi ki:

   Yurt disinda yasiyan emekliler bu krediden yararlanabilirmi ? Eger yararlanabiliyorlarsa vekalet verilecek bir kisi islemleri yaptirabilirmi ? Tesekkurler

  3. emine tuna dedi ki:

   emeklilik için doğum kredisi nasıl alınır hangi bankalar veriyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    PTT ve diğer devlet bankaları bu konuda daha olumlu davranıyorlar. Yine de kredi notunuz çok önemli

  Sorunuzu Yazın