emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

EHLİYET SINAV SONUÇLARI

EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Birçok kişi ehliyet almak için ehliyet sınavına giriyor. Adaylar bu ehliyet sınavları için belirlenen gün ve saatte ehliyet almanın ilk aşaması olan yazılı sınava giriyorlar. Adayların bu sınavı geçmesi için motor ilk yardım gibi konuların toplamından 70 puanın üzerinde bir puan alması gerekiyor. Eğer adaylar bu sınavdan 70 ve üzeri alamazlarsa ikinci aşama olan pratik sınavına dahil olamıyorlar. Ancak 70 puan üzerinde alan adaylar ise bu sınava dahil oluyorlar. Bu yüzden bu ilk aşama sınavı adayların ehliyet heyecanı yaşaması için çok önemli bir aşamadır. Bu durumdan dolayı ise her aday ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, ehliyet sınav sonuçları nereden öğrenilecek gibi birçok sorunun cevabını merak ediyor. Bizlerde bu yazımızda siz değerli adaylarımıza ehliyet sınavı sonuçlarına nereden ulaşacağınızı anlattık. Ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için siz değerli okurlarımızın aşağıda belirttiğimiz şekilde adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Şimdi ehliyet sonuçları sorgulama nasıl yapılır? yazının devamında anlatılmaktadır.

Ehliyet Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenirim ?

Birçok ehliyet adayı, ehliyet sınav sonuçlarını dört gözle bekliyor. Adaylar girdikleri bu sınavdan ne kadar puan aldıklarını ve ehliyet almak için gerekli olan ikinci aşamaya katılıp katılamayacaklarını merak ediyor. Adayların ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmeleri için ilk olarak aşağıdaki bağlantı adresine tıklamaları gerekmektedir.

  • Daha sonra ise ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için girdikleri sınav zamanına ait açıklanan sınav sonuç bilgisi yazısına tıklamaları gerekmektedir.
  • Bu işlemden sonra da ilk olarak TC kimlik numaramızı ardından da hemen yan tarafta gördüğümüz güvenlik kodunu oradaki boşluğa yazıyoruz. Son olarak da “tamam” butonuna tıklıyoruz. Böylece Ehliyet sınavı sonuçları sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.