GSS

GSS DÖKÜM

Genel Sağlık Sigortası döküm işleminde prim borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediğini, ne kadar ödendiğini anlayabilmeniz açısından oluşturulmuş bir hizmettir. GSS döküm bilgisi E-Devlet uygulamasından kolay bir şekilde yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden GSS işlemlerinizde olduğu gibi bünyesinde bulunan pek çok sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Kısa bir süre önceye kadar GSS döküm gibi GSS ile ilgili tüm işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak online hizmet alabiliyorduk. Artık E-SGM sistemi kapatılmış olup halen hizmet veren E-Devlet sistemi pek çok işleminizi gerçekleştirmek için hizmet vermeye devam etmektedir. Bu işlem ile sağlık sigortanız hakkında detaylı bilgilere erişmeniz mümkündür. Genel Sağlık Sigortası’nın sağladığı sağlık ile ilgili hizmetlerden sorunsuz olarak yararlanabilmeniz için bu işlemi düzenli olarak gerçekleştirmeniz önemlidir. Yazımızın devamında GSS döküm bilgisini nasıl alacağınız konusunda gerekli bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

E-Devlet Uygulaması İle Şifreli GSS Döküm İşlemi

E-Devlet uygulaması üzerinden Genel Sağlık Sigortası döküm işlemini şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. İşleme başlamadan önce E-Devlet şifrenizi almalısınız. Aksi takdirde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır. Öncelikle bir PTT şubesine giderek şifre alma talebinde bulununuz. Bu talebinizden sonra 2 TL ücret ödemeniz istenecektir. Bu ücreti ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda verilen linke tıklayınız. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Daha sonra T.C. kimlik numaranızla birlikte şifrenizi girip işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Uygulaması İle GSS Döküm İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu