ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Trafik İşaretleri

Trafik İşaretleri
07.05.2016

Ülkemizde giderek artan bir nüfus bunun ile birlikte pek çok şeye ihtiyaçta artmamaktadır. Özellikle insanların bir yerden bir yere giderken kullandığı yollar, belediyelerin, emniyetin, karayollarının sağladığı pek çok imkan bulunmaktadır. Nüfusun artmasını göz önünde bulundurursak ulaşım için gerekli araç artışlarının da meydana geldiğini görürüz. Bu artışların tamamı belli bir düzen içerisinde yönetilmemesi durumunda kaos ortamı ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu sebeple bu durumun önüne geçilebilmesi için polis memurları, caydırıcı cezai yaptırımlar, trafik işaretleri gibi daha pek çok düzeni sağlayan unsur ile birlikte ulaşım daha kolay ve güvenilir olması amaçlanmıştır. Ülkemizde özellikle araç kullanan kişiler trafik levhalarına dahi dikkat etmeyip kötü sonuçlarla karşı karşıya kaldığı durumlara sebep olmuştur. Trafik işaretleri de aslında dikkat edilemeyen hatta bazılarının bilinmediği gerçeği ile birlikte düzenin korunmasına hiç de yardımcı olmadığımızı göstermektedir. Kazaların pek çoğu bu işaretleri dikkate almadığımızdan ya da hiç bilmediğimizden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple günde en az bir kere çıktığımız trafikte hem kendi hayatımızı hem de trafikte bulunan başka insanların hayatını tehlikeye atmamak adına trafik levhalarına dikkat etmemiz gerektiğini unutmayalım. Güvenliğimiz açısından önemli olan bu işaretleri güncel olarak anlamları ile birlikte ne ifade ettikleri konusunda bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.

Trafik İşaretleri Nelerdir?

Karayolları Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden kolaylıkla trafik işaretleri ve çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde trafik levhalarını öğrenerek trafik oluşabilecek kazaları en aza indirmiş olur ve can ve mal güvenliğini korumuş olursunuz. İlk olarak bu sisteme erişmek için yazımızın devamında bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Devamında yapmanız gereken  sağ üstte bulunan menülerden trafik olanı seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında resimde belirtildiği gibi seçeneklerin içerisinden trafik levhalarını seçerek bilgilendirme sayfasına erişebilirsiniz.

Açılan sayfada trafik işaretleri ile ilgili bilgiler bulunurken sol tarafta da trafik levhaları ile ilgili arama yapabilir ya da kategorileri kullanarak istediğiniz işaretlere erişebilirsiniz. Yazımızda belirttiğimiz üzere bu adımları gerçekleştirerek trafik düzeni sağlayan ve güvenliğimizi koruyan işaretler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.