SGK

E-SGM SİSTEMİ SÜRESİZ OLARAK KAPATILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere sunmuş olduğu internet uygulamalarından olan E-SGM sistemi süresiz olarak kapatıldı.

SGK ‘nın vatandaşlarımıza daha kolay işlem yapabilmeleri ve şifresiz olarak kolaylıkla işlem yapmakta oldukları E-SGM uygulamasını kapatıldığı açıklanmıştır. Bu kapsam içerisinde E-SGM sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemlerinizi bir başka online uygulama olan E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Gerekli kurumlardan yapılan açıklamaya göre, E-SGM sisteminde olan hatalar ve yanlış bilgilendirmelerin sonucunda sistemin kapatılması kararlaştırılmıştır. Ancak yapılan yapılan açıklamalarda E-SGM sisteminin tam olarak ne zaman açılacağı veya tekrardan aktif olabileceği hakkında herhangi bir bilgi verilmemiştir. Yapılan açıklama “söz konusu veriler güncelliğini kaybettiğinden, yanlış ve hatalı sorgu sonuçlarının sorumluluk doğuracağı değerlendirilerek servis kapatılmıştır. SGK ile servisin sağlıklı şekilde çalışması için görüşmelere devam edilmektedir.” ifadesi yer almıştır.

E-SGM sistemi süresiz olarak kapatıldı açıklamasından sonra, yazımızın öncesinde sizlere vermiş olduğumuz bilgi kapsamında, işlemlerinizi E-Devlet sisteminden yapabileceksinizdir. E-Devlet sisteminde işlem yapabilmeniz için ise, E-SGM sistemine ek olarak şifreye ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi ise herhangi bir PTT şubesinden edinebilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL ücret ödemeniz ile birlikte, E-Devlet şifrenizi kolaylıkla edinebilirsiniz.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ben.1978.dogumluyum.17.11.1997.tarihinde.istanbul.hava.alanı.serbest.bölgede.dinamik.inşaata.ilk.sogortyalı.oldum.fakat.17.11.1997.tarihinden.2002.tarihine.kadar.sigortalı.çalışmış.oldugum.günlerim.görünmüyor.bununla.ilgili.nasıl.bilgi.alabilirim

    1. E-Devletten kontrol edebilirsiniz. Gözükmüyorsa SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Hasan Bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu