• E-SGM SİSTEMİ SÜRESİZ OLARAK KAPATILDI


  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere sunmuş olduğu internet uygulamalarından olan E-SGM sistemi süresiz olarak kapatıldı.


  SGK ‘nın vatandaşlarımıza daha kolay işlem yapabilmeleri ve şifresiz olarak kolaylıkla işlem yapmakta oldukları E-SGM uygulamasını kapatıldığı açıklanmıştır. Bu kapsam içerisinde E-SGM sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemlerinizi bir başka online uygulama olan E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Gerekli kurumlardan yapılan açıklamaya göre, E-SGM sisteminde olan hatalar ve yanlış bilgilendirmelerin sonucunda sistemin kapatılması kararlaştırılmıştır. Ancak yapılan yapılan açıklamalarda E-SGM sisteminin tam olarak ne zaman açılacağı veya tekrardan aktif olabileceği hakkında herhangi bir bilgi verilmemiştir. Yapılan açıklama “söz konusu veriler güncelliğini kaybettiğinden, yanlış ve hatalı sorgu sonuçlarının sorumluluk doğuracağı değerlendirilerek servis kapatılmıştır. SGK ile servisin sağlıklı şekilde çalışması için görüşmelere devam edilmektedir.” ifadesi yer almıştır.

  E-SGM sistemi süresiz olarak kapatıldı açıklamasından sonra, yazımızın öncesinde sizlere vermiş olduğumuz bilgi kapsamında, işlemlerinizi E-Devlet sisteminden yapabileceksinizdir. E-Devlet sisteminde işlem yapabilmeniz için ise, E-SGM sistemine ek olarak şifreye ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi ise herhangi bir PTT şubesinden edinebilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL ücret ödemeniz ile birlikte, E-Devlet şifrenizi kolaylıkla edinebilirsiniz.
  tıkla sorunu sor

  E-SGM SİSTEMİ SÜRESİZ OLARAK KAPATILDI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. hasan.akdeniz dedi ki:

   ben.1978.dogumluyum.17.11.1997.tarihinde.istanbul.hava.alanı.serbest.bölgede.dinamik.inşaata.ilk.sogortyalı.oldum.fakat.17.11.1997.tarihinden.2002.tarihine.kadar.sigortalı.çalışmış.oldugum.günlerim.görünmüyor.bununla.ilgili.nasıl.bilgi.alabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devletten kontrol edebilirsiniz. Gözükmüyorsa SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Hasan Bey.

  Sorunuzu Yazın