E-Devlet

E-DEVLET BAĞ-KUR SORGULAMA

E-DEVLET BAĞ-KUR SORGULAMA

E-Devlet Bağ-Kur sorgulama uygulaması ile Bağ-Kur’a başlama tarihinizi ve Bağ-Kur’lu olarak ne kadar süre hizmet verdiğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bağ-Kur numaranızı bilmiyorsanız da bu sistemden öğrenebilirsiniz. E-Devlet Bağ-kur Sorgulama işlemleri daha önce Bağ-Kur’un resmi internet adresinden yapılıyordu ancak artık E-Devlet uygulaması üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet şifresi olmadan Bağ-Kur işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz. 2 TL karşılığında alacağınız şifrenizle E-Devlet Bağkur Sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.


E-Devlet Bağ-Kur Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirsiniz?

  1. Öncelikle size vereceğimiz internet adresine giriş yapmalısınız.
  2. Daha sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklayınız.
  3. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına giriş yaptıktan sonra E-Devlet Şifresi yazan bölüme tıklayınız.
  4. Karşınıza gelen sayfaya T.C. Kimlik Numaranız ve E-Devlet şifrenizle giriş yapınız ve gönder butonuna tıklayınız.
  5. Bu işlemleri eksiksiz bir biçimde tamamladıktan sonra E-Devlet Bağ-Kur Sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet Bağ-Kur Sorgulama İşlemleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çiftçi bağkurlu olarak yaklaşık dört yıldır muntazam ödemeler yaptım ve sonunda Muğla SSK ya müracaat ederek emeklilik işlemini başlattım. Ancak İlçe tarıma her yıl bilgim dışı yazılı bildirim yapmadığım için bir yıl sonra çiftçi bağkurundan çıkartılmışım. Fakat dört yıllık ödemelerim sırasında SSK bana çitçilik vasfını kaybetmişiniz demedi ve şimdi çok mağdurum bu benim suçum değil. Şu anda tekrar isteğe bağlı bağkurlu oldum. Dört yıldır yapılan ödemelerimi nasıl iade alabilirim .? yoksa borçlanarak bu açığı kapatabilirmiyim. Nereye başvurmam lazım tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.
    Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı