Genel

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Sonucu Alınan Kararlar!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Sonucu Alınan Kararlar! Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı bu gün saat 15.00 gibi başladı ve akşam saat 19.00 gibi sona ermiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantı video konferans sistemi ile gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan toplantının ardından alınan kararları canlı yayında tek tek açıklamış bulunmaktadır. Gerçekleştirilen toplantı sonunda alınan kararlar ve içerikleri ise şöyle bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın canlı yayın üzerinden gerçekleştirdiği toplantı sonucunda, korona virüsü kapsamında maske satışının yasaklandığı ve maskelerin ücretsiz olarak dağıtılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ifadelerine göre salgın sonlanıncaya kadar tüm vatandaşlarımıza yetecek kadar maske stok’u bulunmaktadır. Sosyal bir devlet olarak maskelerin vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacaklarının altı çizilmiş durumdadır.

2 Havalimanımız Hastaneye Dönüştürülecek!

2 Havalimanımız Hastaneye Dönüştürülecek! Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hastanelerde tedavi süreci ile ilgili olarak herhangi bir sıkıntı bulunmadığını belirtmektedir. Yeşilköy’de bulunan Atatürk Havalimanı ile Sancaktepe Havalimanlarının 1000’er yataklı hastanelere dönüştürüleceğini belirtti. Hedeflerinin 45 gün içerisinde buraları hastanelere çevirmek olduğunu belirten Erdoğan, buraların tamamen halkımızın hizmetine sunacaklarını belirtti. Vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşım konusunda üzerlerine düşen görevi fazlası ile yerine getirdiklerini belirtmektedir. Çalışan vatandaşlarımızın ücretlerinin asgari ücretini geçmeyecek şekilde 3 / 2 oranını devletin karşıladığını belirtmiş bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi garanti fonunun destek ve kapasitelerini artırdıklarını belirtirken, vergi, sigorta ve kredi geri ödemelerinde sağlanan kolaylıklara yenilerinin eklendiğini duyurmaktadır. Bu kapsamda KOSGEB geri ödeme kredilerinden faydalanmakta olan 136 bin işletme için Nisan ayından başlayarak 3 aylık banka kredilerinde erteleme imkanı tanıdıklarını belirtti. Maliyeti KOSGEB’in üstleneceğini de sözlerine eklemiş bulunmaktadır. Yardıma ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımızın ihtiyaç başvurularında bulunarak yardım talebinde bulunabileceklerini de belirtmektedir. İhtiyaç sahibi herkese destek verileceğini de belirtmiş bulunmaktadır.

Ayrıca herkesin yakın takipte bulunduğu infaz düzenlemesinin de yarından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde görüşüleceğini de belirtmiştir. Dünyanın yaşadığı korona salgınının ardından hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten Erdoğan, Gıda – Tarım, Orman ve Hayvancılık ile ilgili olarak sosyal politikalar oluşturduklarını da sözlerine eklemiş bulunmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu