emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt Ücreti Ne Kadar Oldu!

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt Ücreti Ne Kadar Oldu!
22.07.2020

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt Ücreti Ne Kadar Oldu! Uzaktan eğitim görmekte olan bilerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi için yaz dönemi başlamaktadır. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri yaz döneminde kalan derslerini vererek bir üst sınıfa geçmek için kendilerine tanınan Açıköğretim Fakültesi yaz dönemi okulundan faydalanabileceklerdir. AÖF yaz dönemi kayıtları için alınacak ücret ise ders başı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Açüköğretim Fakültesi öğrencilerini merakla beklediği yaz okulu kayıt tarihleri belirtilmiş bulunmaktadır. Tüm öğrencilerin merakla beklediği ise AÖF yaz okulu için nasıl kayıt yapılır ve AÖF yaz okulu için belirlenen ücret nedir?

Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıtları hakkında uzaktan eğitim almakta olan yüz binlerce öğrenci araştırma yapmaya devam ediyor. AÖF’de final sınavlarının tamamlanarak sonuçların açıklanmasının ardından da artık tüm gözler AÖF yaz okuluna çevrilmiş bulunmaktadır. Altan dersi bulunan ve kayıt olmak isteyen öğrenciler için AÖF yaz okulu kayıt ücretinin ne kadar olduğu konusunu da önemle araştırmaktadır. AÖF yaz okulu ile ilgili olarak merak edilenler aşağıdaki gibi olmaktadır.

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt İşlemi Nasıl Yapılmaktadır? Açıköğretim Fakültesi için yaz okulu kayıt işlemi, ders seçimi ve kayıt meblağının ödenmesi ile başlangıç göstermektedir. Yaz okulu için kayıt yaptıracak olan öğrenciler en fazla 5 adet ders seçeneği yapabilmektedirler. AÖF öğrencileri der seçim işlemlerini aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir. Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu linki üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadan ders seçimi yapabilirler. Ödeme işleminin yapılmasının ardından ders seçimi yapılması mümkün olmamaktadır.

Öğrenciler ders seçiminin ardından 2019 – 2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemelerini belirtilen tarihler arasında, Kredi Kartı, Banka Kartı, Ziraat bankası ATM’lerinden Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirler. Yaz okulu kayıt tarihinin son günü ise 28 Temmuz 2020 tarihine saat 23.59’a kadar yapılabilecektir. Fakat yaz okulu kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile birlikte kredi kartı ile ödeme işlemi yapılamayabilir. Öğrencilerin ödeme işlemini tamamladıktan sonra aldıkları belgenin, 2019 – 2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmesi gerekmektedir. Eski borçlarını ödeyen fakat 2019 – 2020 Öğretim Yaz Okulu ders seçimine göre belirlenen kayıt bedelinin ödenmemesi durumunda öğrencilerin yaz okulu kaydı yapılamaz. 28 Temmuz 2020 tarihinden sonra herhangi bir mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu için herhangi bir kayır işlemi yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt Ücreti Ne Kadar Olmaktadır?

AÖF 2020 Yaz Okulu Kayıt Ücreti Ne Kadar Olmaktadır? Açıköğretim Fakültesi için kayıt yaptıracak olan öğrencilerin, alacakları ders sayısına göre ödeyecekleri öğretim gideri belirlenmektedir. Buna göre yaz okulu kayıt ücreti ders sayısına göre aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Yaz Okulunda 1 Ders Alan Öğrenci Toplam; 160TL ödeyecek,
  • Yaz Okulunda 2 Ders Alan Öğrenci Toplam; 175TL ödeyecek,
  • Yaz Okulunda 3 Ders Alan Öğrenci Toplam; 190TL ödeyecek,
  • Yaz Okulunda 4 Ders Alan Öğrenci Toplam; 205TL ödeyecek,
  • Yaz Okulunda 5 Ders Alan Öğrenci Toplam; 220TL ödeyecek.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.