emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

20 Haziran 2020 Tarihinde Yapılacak LGS Sınavı Ertelenir mi ?

20 Haziran 2020 Tarihinde Yapılacak LGS Sınavı Ertelenir mi ?
15.06.2020

20 Haziran 2020 Tarihinde Yapılacak LGS Sınavı Ertelenir mi ? Korona virüsü salgını nedeni ile daha önceden 7 Haziran 2020 tarihinden ertelenerek, 20 Haziran tarihinde yapılma kararı alına LGS sınavı için tekrar erteleme gündeme mi geliyor? Korona virüsü nedeni ile pek çok alanda erteleme ve iptal işlemi gerçekleşmiş bulunuyor. 2020 Yılı LGS sınavı da uygulamalardan sadece bir tanesi olmaktadır. Korona virüsü nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulu ortak çalışmaları kapsamında LGS sınavı için pek çok çalışma gerçekleştirilmiş bulunuyor.

2020 LGS sınavının nasıl ve ne şekilde yapılabileceği oldukça tartışılmış ve sonuç olarak yapılan ilk işlem 7 Haziran 2020 tarihinden erteleme kararı alınarak, 20 Haziran 2020 tarihinden yapılma kararı alınmış bulunuyor. Daha sonra ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan bir diğer açıklama ise 20 Haziran 2020 tarihinde her öğrencinin kendi okulunda sınava girmesi kararı alınmış bulunuyor. Bu şekilde ise amaçlanan konu ise öğrencilerin okul ve sınav yeri arama telaşından kurtarmak olmaktadır. Yapılan eğitim adrese dayalı eğitim olduğu için öğrenciler LGS sınavına toplu taşımaya gerek kalmadan yürüyerek gidebileceklerdir. LGS sınavında gerçekleştirilmesi planlanan bir diğer işlem ise sosyal mesafeye dayalı oturma planı ve maske kullanımı da yapılacak uygulamalardan olmaktadır. LGS sınavı öncesinde, sınav yapılacak okullar dezenfekte edilecek, sınıfların havalandırılması sağlanacak ve sınav salonlarında görevli dışında kimsenin olmaması sağlanacaktır.

LGS Sınavı Tekrar Ertelenecek mi?

LGS Sınavı Tekrar Ertelenecek mi? 2020 yılı 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan LGS sınavı için tekrar erteleme olacak mı? Arama motorları tarafından en çok sorgulanan konulardan biri olmaya başlamış bulunmaktadır. Korona virüsü salgını sonrasında bir kere ertelenerek 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan LGS sınavı, yeni normalleşme kapsamının ardından vaka sayılarında artış gözlemlenmesi tüm sınava girecek adaylar bu sorunun cevabını aramaya teşvik etmiş bulunuyor.

Korana virüsü ile oldukça yoğun bir şekilde mücadele verilmiş bulunuluyor. Vaka sayısında azalmalar ve yeni vaka sayılarının iyileşen vaka sayısının altında kalması normalleşe yönünde çalışmalar yapılmasına izin verilmesin önünü açmış bulunuyor. Fakat yeni normalleşme kapsamında korona virüsü nedeni ile sosyal mesafe ve maske kurallarına ciddi şekilde riayet edilmediği, normalleşmenin başlamasının ardından artan vaka sayılarından gözlemlenmektedir. Bu durumda insanlar tarafından korona virüsü nedeni ile yeniden kısıtlamaların uygulanıp uygulanmayacağı konusunu gündeme taşınmasına neden olmuş bulunuyor. Son dönemlerde vaka sayılarında ki artış, insanların gerekli önlemleri almadığını göstermektedir. Özellikle de geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen MSÜ sınavında yaşanan izdihamın ardından LGS sınavının ertelenmesi gündeme gelebilir. 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılması planlanan LGS sınavı için henüz bir erteleme söz konusu olmamaktadır. Herhangi bir açıklama ya da erteleme olması durumunda hemen bilgilendirme yapılacaktır.

[highlight color=”red”]SSK.biz.tr ekibi olarak öngörümüzdür.[/highlight]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.