ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
11.07.2020

2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Dünya çapında yaşanan salgın olan korona virüsü nedeni ile ülke genelinde de pek çok sınav tarihinde değişikliğe gidilmiş bulunulmaktadır. Dünya genelinde pandemi ilan edilmesinin ardından yapılan sınav tarihlerindeki değişiklik nedeni ile pek çok veli ve öğrenciler 2020 yılı için İOKBS bursluluk sınavının ne zaman yapılacağını araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İOKBS 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak düzenlenen sınav sınavın tarihinde değişik yapılmış bulunmaktadır. 2020 yılı için gerçekleştirilecek olan İOKBS sınav tarihi ilk olarak 6 Haziran 2020 tarihine ertelenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı tarihinde değişikliğe giderek 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacağını açıklamış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda ilk 22 Nisan 2020 günü yapılması planlanan bursluluk sınavı salgın nedeni ile 6 Haziran 2020 tarihine ertelenmiş bulunmaktadır. Daha sonra tekrar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda düzenlenecek olan İOKBS sınavının tekrar ertelendiği ve 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılmış olmaktadır.

2020 İOKBS Bursluluk Sınavında Çıkacak Konular Nelerdir?

2020 İOKBS Bursluluk Sınavında Çıkacak Konular Nelerdir? İlk olarak Çin’de görülerek daha sonra da tüm dünya geneline ve ülkemize kadar yayılan korona virüsü salgını nedeni ile ülke genelinde ve dünya genelinde de pek çok erteleme ve iptal işlemleri gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirilen İOKBS ya da diğer adı ile PYBS bursluluk sınavı da 2020 yılı için erteleme kararı alınan içeriklerden birisi olmaktadır. İlk olarak 22 Nisan 2020 günü yapılması planlanan sınav korona virüsü nedeni ile ertelenerek 6 Haziran 2020 tarihinde yapılması uygun görüldü. Fakat daha sonra yine alınan son dakika karının ardından 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilme kararı alınmış bulunmaktadır.

Buna göre 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılaması planlanan İOKBS ya da eski adı ile PYBS bursluluk sınavında öğrencilerin sorunlu oldukları konular şu şekilde belirtilmektedir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarafından yapılan açıklamaya göre öğrencilerimizin sorumlu oldukları konuları şöyle belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, korona virüsü nedeni ile birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorunlu olduklarını açıklamış bulunmaktadır. Sınava girecek olan 10. ve 11. sınıf öğrencileri ile 9. sınıf öğrencilerinin tüm müfredattan sorumlu olmaktaydılar dedi. Bu kapsamı daralttıklarını ve 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri ve 9.sınıf öğrencilerinin birinci sınıf müfredat ve kazanımlardan sorumlu olacaktır dedi.

PYBS- İOKBS Puanı Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.