Genel

12 Temmuz 2020 Güncel Koronavirüs Verileri Açıklandı

Son Dakika Gelişmesi Güncel Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı! Gelen son dakika haberi neticesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüste 12 Temmuz 2020 güncel verileri açıklamış bulunmaktadır. Bakan Koca, tarafından her gün düzenli bir şekilde açıklanmaya devam eden günlük korona virüs verileri 12 Temmuz 2020 tarihi olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermiş bulunmaktadır. Türkiye korona virüs ile mücadelede aldığı önlemler ile güncel korona virüs vaka sayısını kontrol altında tutmaya devam etmektedir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından dün gerçekleştirdiği güncel korona virüs verilerinin açıklamasında, vaka sayılarının en az gözlemlendiği 7 ilimizin Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova olduğunu belirtmiş bulunmaktadır. Türkiye genelinde bulunan korona virüs vakalarının pnömoniye dönme oranı azalıyor. Vaka sayılarındaki artış ya da düşüşler belirlenen maske ve mesafe kuralındaki uyuma bağlı olmaktadır dedi.

Güncel Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı!

12 Temmuz 2020 Güncel Koronavirüs Verileri, Korona virüse bağlı gerçekleşen vaka sayılarının görülmeye başlandığı günden beri her gün düzenli bir şekilde verileri açıklamaya devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel verileri aşağıdaki gibi açıklamış bulunmaktadır.

  • Başladığı günden beri bu güne kadarki yapılan toplam test sayısı; 3 milyon 975 bin 455 adet,
  • Başladığı günden bu güne kadarki toplam korona virüs vaka sayısı; 212 bin 993 kişi,
  • Başladığı günden bu güne kadarki toplam vefat eden sayısı; 5 bin 363 kişi,
  • Güncel olarak toplam yoğun bakım hasta sayısı; bin 209 kişi,
  • Güncel olarak toplam entübe hasta sayısı; 409 kişi,
  • Başladığı günden bu güne kadarki korona virüsü iyileşen kişi sayısı; 194 bin 515 kişi,
  • Bu gün yapılan toplam test sayısı; 45 bin 232 adet,
  • Bu gün yapılan testlerden ortaya çıkan güncel vaka sayısı; bin 12 kişi,
  • Bu gün korona virüsü nedeni ile vefat eden kişi sayısı; 19 kişi,
  • Bu gün itibarı ile korona virüsünden iyileşen vaka sayısı; bin 298 kişi.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu