ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Temmuz 2020 KYK Burs Ödemeleri Neden Gecikti? Ne Zaman Ödenecek?

Temmuz 2020 KYK Burs Ödemeleri Neden Gecikti? Ne Zaman Ödenecek?
KYK
13.07.2020

Temmuz 2020 KYK Burs Ödemeleri Neden Gecikti? KYK Bursları Ne Zaman Ödenecek? Birçok üniversite öğrencisinin eğitimi için oldukça önem taşıyan KYK burs ödemeleri Temmuz ayı için bazı gecikmeler yaşanmış bulunuyor. KYK burs ödemeleri her zaman için her ayın 6’sı ile 10’u arasında ödenmektedir. Fakat Temmuz ayına istinaden bazı öğrencilerin KYK burs ödemeleri yapılmamış bulunmaktadır. KYK Burs ödemelerinin bazı öğrencilere istinaden neden ödenmediğini ise Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabı üzerinden bir duyuru gerçekleştirmiş bulunmaktadır.

Üniversite öğrencileri için her ay düzenli olarak ödenmekte olan KYK burs ödenekleri ihtiyaç sahibi olan öğrenciler için oldukça önem taşımaktadır. Bu bağlamda KYK burs ödemeleri üniversite öğrencileri arasında en çok konuşulan konu arasında yer almaktadır. Özellikle de Temmuz 2020 ayı için bazı öğrencilerin KYK burslarının ödenmemesi oldukça merak uyandırmış bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak KYK tarafından yazılı bir açıklama yapılarak öğrencilerin bilgisine sunulmuş bulunmaktadır.

KYK Tarafından Burs Açıklaması Geldi!

KYK Tarafından Burs Açıklaması Geldi! KYK tarafından bazı öğrenciler için ödenmeyen burs ödenekleri yönelik olarak yazılı açıklama yapılmıştır. Yapılan yazılı açıklamada Twitter hesabından gerçekleştirilirken şu ifadelere yer verilmiş bulunulmaktadır.

“Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımız tarafından burs – kredi ödemesi alan öğrencilerimiz imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki değişikliği en geç 1 ay içerisinde Genel Müdürlüğümüze bildirmek ile yükümlü olmaktadır.

YÖKSİS üzerinde bulunan eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimiz adına kredi – burs ödemesi yapılamamaktadır. Bu nedenle bu ay için burs – kredi ödemeleri yapılamayan öğrencilerimiz için e-Devlet sistemi üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Başvuru işlemini gerçekleştiren ve durumu uygun olan ve nakil işlemi gerçekleşen öğrenciler için burs ve kredi ödemeleri zamanında gerçekleştirilecektir. Öğrenciler konu ile ilgili olarak bilgileri e-Devlet sistemi üzerinden takip işlemini gerçekleştirebilirler.”  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü.

KYK Öğrenim Kredisi Ne Kadar? Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

E-Devlet KYK Borç Sorgulama ve Bakiye Ekranı

KYK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.