SGK YERSİZ ÖDEME AFFI | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • SGK YERSİZ ÖDEME AFFI  sgk borç sorgulama

  Torba yasa olarak çıkarılan SGK yersiz ödeme affı ile birlikte iş hukukundan sosyal güvenliğe, vergi hukukundan iş sağlığı ve güvenliğine kadar pek çok alanda önemli değişiklikler yapıldı. Torba yasa ile çalışma şartları da daha iyi bir hale getirildi. SGK yersiz ödeme affı bir anlamda borçların yapılandırılmasını ve faizlerin affedilmesini kapsamaktadır. Yani SGK yersiz ödemeyle ilgili çıkarılan torba yasa, SGK borçlarını tam anlamıyla affetmiyor. Sadece ödenmediği için gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanarak katlanmış hale gelen borcun, faizlerini affederek yeniden yapılandırıyor. SSK’lı, BAĞ-KUR’lu ve memurlar için SGK‘ya olan sigorta primi borçları SGK tarafından yersiz olarak ödendiği tespit edilen aylıklara ilişkin borçlar, yapılandırmaya girmiş bulunuyor.

  Ayrıca bu yasa kapsamında; işsizlik sigortası primi borçları, sosyal güvenlik destek primi (SGDP) borçları, isteğe bağlı sigorta primi ve topluluk sigortası primi borçları, damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı borçları da bu yapılandırma kapsamında yer almaktadır.

  Şimdi de biraz SGK yersiz ödeme affı borçların başvuru işleminden bahsedecek olursak; SGK’ya olan borçlarını yapılandırmak isteyen GSS primi borçlularının 01.10.2014 tarihinden itibaren 7 ay içinde başka bir deyişle en geç Nisan 2015’in son gününe kadar SGK’ya başvurması ve borçları yapılandırma işleminin bir an önce başlatılması gerekmektedir.

  SGK yersiz ödeme affı için SGK Müdürlüğü’ne giderek 6552 sayılı kanun kapsamında yapılandırmak istediğinizi beyan edebilirsiniz.  tıkla sorunu sor

  SGK YERSİZ ÖDEME AFFI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.