İŞKUR

Turizm Sektöründen Kadınlara Güzel Haber! 10 Bin Kadına İş Fırsatı

10 Bin Kadına İş Fırsatı Geldi! 43 Turizm ürününü dünya genelinde satacak olan 10 bin kadına iş fırsatı gelmiş bulunuyor. Turizm sektöründe gerçekleştirilen çalışma kapsamında 10 bin kadına iş fırsatı çıkmış bulunuyor. TURSAS’ın düzenlediği “Biletçi Kadın” projesi kapsamında kadınlarımız, uçak biletlerinden başlayarak, turizm paket ve turlarına, seyahat sigortası ve otel odalarına kadar toplam 43 ürünü dünyaya pazarlayacaklardır.  Kadın istihdamının oluşturulması için oldukça önemli bir adım atılmış bulunuyor. Turizm ve Seyahat Acenteleri İşverenleri Sendikası olan TURSAS tarafından düzenlenen proje 10 bin kadına iş imkanı sağlamaktadır. TURSAS tarafından düzenlenen “Biletçi Kadın” projesi kapsamında istihdam edilecek 10 bin kadın, uçak biletinden turlara, seyahat sigortasından otel odalarına kadar toplamda 43 ütünü dünyaya pazarlayacak.

Anahtar Teslim İşyeri Sunulacak!

Anahtar Teslim İşyeri Sunulacak! TURSAS Başkanı Yılmaz Sönmez konu ile ilgili bir açıklama yaparak şuan için bu işlemi yapan tek ülkenin Hollanda olduğunu belirtmiş bulunuyor. Başkan Sönmez, Hollanda’nın istihdam ettiği 60 bin kadın, ülkesinde oturarak Afrika’nın bir ülkesinden Çin’e gitmek isteyen kişiye bilet ve otel konaklaması sattığını belirtti. 3 trilyon dolarlık olan turizm pastasından bu şekilde 110 milyar dolar kazanıyor dedi. Düzenlenen “Biletçi Kadın” ofisleri seyahat acentesi yapısıyla birlikte tatile çıkacak olanlara 43 ürün satışı yapabileceklerdir. Başkan turizm pastasından % 5 pay hedeflediklerini belirtti.

Başkan Sönmez, hazırladıkları proje için herkesin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtmiş bulunuyor. Başkan, bünyemiz altında bulunan firmaları Biletçi’den bağımsız olarak istihdam sağlamaları konusunda teşvik etmeye çalıştıklarını belirtmiş bulunuyor. Başkan, açıklamasında çünkü çalışma şartları ve iş kurma yapısının KOSGEB ve İŞKUR üzerinden destek alınan yapılar olduğunu belirtti. İş yeri sahibi olmak isteyenlerden ücret istemeden, kendisine bir turizm ofisi oluşturduklarını belirtti. Herhangi bir sermaye talep etmeden anahtar teslim işyerlerini teslim ettiklerini belirtti.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu