Genel

Maliye Bakanı Müjdeli Haber Gelir Vergisinin Son Ödeme Tarihi Değişti!

Maliye Bakanı Müjdeli Haber Gelir Vergisinin Son Ödeme Tarihi Değişti! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, müjdeli haber açıklamasında bulundu. Gelir vergisinin 1. Taksiti olan son ödeme tarihini 31 Mart 2020 tarihinden alarak, 30 Nisan 2020 tarihine ertelendiğini açıklamış bulunmaktadır. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından son dakika açıklaması yapılmış bulunulmaktadır. Yapılan açıklamanın içeriği ise vergi mükelleflerini sevindiren türden olmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gelir vergisi ve beyanname ödeme tarihleri ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasına göre 31 Mart 2020 tarihinde dolacak olan yıllık gelir vergisinin 1. Taksitinin beyanname verilmesi ve son ödeme tarihini 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzattığını açıklamış bulunmaktadır.

Bakan Albayrak Tarafından Son Dakika Açıklaması!  

Bakan Albayrak Tarafından Son Dakika Açıklaması! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yıllık gelir vergisi beyannamelerinin 1. Taksitinin son verilme tarihinin 31 Mart 2020 tarihinden, 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığının bilgisini Twitter hesabı üzerinden paylaşmış bulunmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı Twitter paylaşımında yıllık gelir vergisinin tarihinin değiştiğini şu şekilde duyurmuş bulunmaktadır.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı

31 Mart 2020 tarihinde verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 30 Nisan 2020 gün sonuna kadar uzatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu