emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Maliye Bakanı Müjdeli Haber Gelir Vergisinin Son Ödeme Tarihi Değişti!

Maliye Bakanı Müjdeli Haber Gelir Vergisinin Son Ödeme Tarihi Değişti!
17.03.2020

Maliye Bakanı Müjdeli Haber Gelir Vergisinin Son Ödeme Tarihi Değişti! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, müjdeli haber açıklamasında bulundu. Gelir vergisinin 1. Taksiti olan son ödeme tarihini 31 Mart 2020 tarihinden alarak, 30 Nisan 2020 tarihine ertelendiğini açıklamış bulunmaktadır. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından son dakika açıklaması yapılmış bulunulmaktadır. Yapılan açıklamanın içeriği ise vergi mükelleflerini sevindiren türden olmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gelir vergisi ve beyanname ödeme tarihleri ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasına göre 31 Mart 2020 tarihinde dolacak olan yıllık gelir vergisinin 1. Taksitinin beyanname verilmesi ve son ödeme tarihini 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzattığını açıklamış bulunmaktadır.

Bakan Albayrak Tarafından Son Dakika Açıklaması!  

Bakan Albayrak Tarafından Son Dakika Açıklaması! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yıllık gelir vergisi beyannamelerinin 1. Taksitinin son verilme tarihinin 31 Mart 2020 tarihinden, 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığının bilgisini Twitter hesabı üzerinden paylaşmış bulunmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı Twitter paylaşımında yıllık gelir vergisinin tarihinin değiştiğini şu şekilde duyurmuş bulunmaktadır.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı

31 Mart 2020 tarihinde verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 30 Nisan 2020 gün sonuna kadar uzatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.